GENEL BİLGİLER

Don Quijote, 1986’dan beri öğrencilere İspanyolca dilini öğretmeye adamış prestijli bir dil okuludur. Her yıl, 85 ülkeden 20.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Don Quijote dil okulu; 13 ülkede, 32 farklı şehirde bulunan 40 kampüsü ile hizmet vermektedir.

Madrid’deki Don Quijote dil okulu, büyüleyici ve tarihi bir Madrileño binasının 3 katında yer almaktadır. Okul, yüksek kalite standartlarına uygun 1.800 metrekarelik bir alana yayılıyor. 18. yüzyıldan kalma Liria Sarayı’nın yanında, muazzam Plaza de España ve Gran Via’ya sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Don Quijote Madrid dil okulu; ortak alanları, öğrencilerin dersler ve aktiviteler arasında sosyalleşebileceği ve rahatlayabileceği rahat bir ortam sağlar. Yakın zamanda yenilenen okulda 3 kata yayılmış 38 aydınlık ve ferah sınıf vardır. Çok sayıda ortak alan, molalarda rahatlamak ve sosyalleşmek için mükemmeldir. Bina genelinde ücretsiz Wi-Fi mevcuttur.

Don Quijote, öğrencilere mümkün olan en iyi İspanyolca programını sunmayı amaçlayan, İspanyolca’yı yabancı dil olarak öğreten kurumlar için tek uluslararası kamu akreditasyon kurumu olan Instituto Cervantes tarafından akredite edilmiştir. Don Quijote, esnek başlangıç tarihleri, çok çeşitli kurs ve konaklama seçenekleri, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli aktiviteler sunmaktadır.

Maksimum 8 kişilik sınıflarda çeşitli yoğunluklarda İspanyolca dil kursları sunmaktadır.Aynı zamanda DELE test merkezidir. Uzman öğretmenler tarafından verilen eğitimleri, öğrencileri için düzenlediği sosyal ve kültürel etkinlikleri ile, İspanyolca dil öğrenimi için mükemmel bir deneyim sunar.

Don Qujote dil okulunun hedefi; yeni bir dil ve kültür öğrendikten ve deneyimledikten sonra öğrencilerinin daha geniş bir dünya görüşü ile eve dönmeleri. Don Quijote öğrencilerine şöyle sesleniyor; sadece İspanyolca öğrenmeyin, “İspanyolca’yı yaşayın”

FİYAT TABLOSU

Don Quijote Madrid dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle İspanya’nın en önemli dil okullarından birisidir.Madrid’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

Don Quijote dil okulu ücretleri; program ve süre bazında değişkenlik göstermektedir. Fiyat detayları için size en yakın ELT şubesi ile irtibata geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Don Quijote’nin Madrid’deki dil okulu; öğrencilerin dil gereksinimlerini göz önüne alarak dil eğitiminde başarılı olmasını hedeflemektedir. İspanyolca öğrenmek için öğrencilerin ihtiyaçlarına ve kişisel tercihlerine uygun birçok program sunmaktadır.

Yoğun İspanyolca Kursu
Yoğun İspanyolca kursları, kısa sürede İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler için haftalık 20 ve 25 derslik programlar şeklinde sunulmaktadır.Haftalık 25 dersin yapıldığı program, artı olarak 5 ders kültür ve konuşma atölyesi içermektedir.Deneyimli öğretmenleri, sınıf mevcudu maks. 10 kişiden oluşan sınıflarda, öğrencinin derse katılımı ve sosyal etkileşimi üzerine odaklanmaktadır.

 Süper Yoğun İspanyolca Kursu
Süper yoğun İspanyolca kursları, öğrencinin derse katılımını artırmak ve İspanyolca öğrenmesini hızlandırmak için her hafta 20 grup dersi, 5 kültürel atölye çalışması ile 4 veya daha az öğrenciden oluşan gruplarda, öğrencinin seçtiği yoğunluğa göre değişen 5 ya da 10 yarı özel ders sunmaktadır.Maksimum 8 kişilik sınıflarda eğitim veren Don Quijote dil okulunun bu program için yıl içinde esnek başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

 İş İspanyolcası Kursu
Sürekli gelişen iş dünyasında avantaj elde etmek isteyen öğrenci ve profesyonel çalışanlara yönelik bir programdır. İspanyolca kelime dağarcığını, terminolojiyi, iş protokollerini ve kültürünü öğrenerek İspanyol iş dünyası hakkındaki bilgilerini genişletir ve derinleştirir. Seçilen programa göre birebir ders ya da maks. 3 kişilik sınıflarda eğitim verilir.

 DELE Sınav Hazırlık Kursu
DELE sınavına girmek ve İspanyolca sertifika almak isteyen herkes için mükemmel bir programdır. Haftalık 20 ve 30 ders olarak sunulur. Haftalık 20 ders sunulan programın, yıl içindeki DELE sınav tarihlerinden 2 ya da 4 hafta önce başlangıçları bulunur.Haftalık 30 ders sunulan programda ise, 20 grup dersine ek 10 özel ders seçeneği mevcuttur ve her pazartesi günü başlangıcı bulunmaktadır.

 Gençlere Yönelik İspanyolca Kursu (14-18 yaş)
Bu program, İspanyolca öğrenmek ve evden uzakta bir deneyim yaşamak isteyen 14-18 yaş arasındaki genç öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır.Program,sabahları 20 ders yoğun bir İspanyolca dersi,öğleden sonra haftalık kültürel etkinlikler içerir.Öğrenciler okulda, aktiviteler sırasında ve konaklamada denetlenir.

 Uluslararası Yaz Okulu (5-18 yaş)
Program, 5-18 yaş arası çocuklar için gerçekten eşsiz bir yaz deneyimi sunar. Madrid’deki yaz kampı, geniş alanları ve yeşil parkları ile prestijli bir üniversite olan Universidad Francisco de Vitoria’da düzenlenmektedir.Tipik olarak, öğrencilerin% 60’ı İspanyol’dur ve harika bir uluslararası ortam sunmaktadır.Öğrencilerin ikinci dillerini eğlenceli, destekleyici bir şekilde öğrenmeleri için haftada 20 ders sunulmaktadır.Programda öğleden sonra yarım gün ve hafta sonu tam gün sosyal aktiviteler ve geziler düzenlenmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Don Quijote dil okulu, dil öğrenmenin sadece dil bilgisinden çok daha fazlası olduğuna inanıyor. Sözlü iletişimde gelişme sağlamak için kültürü sağlam bir şekilde anlamak gerektiğini bilen Madrid dil okulu, bunu başarmak için öğrencilere çok çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler sunmaktadır. Sınıf dışında dil becerilerini geliştirmek için, öğrenciler ve anadili İspanyolca olan kişiler arasında “intercambios” adlı dil değişimini organize etmektedir.

Don Quijote Madrid dil okulu; hafta içi dersten sonra kültür dersleri, film geceleri, dans ve şarkı söyleme gibi etkinlikler düzenlemektedir. Hafta sonlarında ise okul çeşitli gezi rotaları sunmaktadır. Ortak gezi programları, öğrencilere birbirlerini daha yakından tanıma, arkadaş olmaları için ek bir fırsat verir. Gezi programı her hafta değişiyor. Hafta sonlarında, Granada, Toledo, Segovia, Seville gibi yakın mesafede bulunan şehirlere tam gün geziler düzenlenmektedir.

Madrid dil okulunda eğitim alan bir öğrenci; Madrid’in sembollerinden Retiro Park’da yürüyüş yapabilir, Prado Müzesi’nde Goya ve Velazquez’in sanat eserlerine hayran kalabilir, Santiago Bernabéu Stadyumu’nda Real Madrid takım ruhunu hissedebilir.

KONAKLAMA

Konforlu bir konaklama yurtdışı eğitiminin tartışmasız en önemli parçalarından birisidir. Yurt dışında eğitim alırken kaliteli bir konaklamaya sahip olmanın önemini bilen Don Quijote dil okulu, öğrencilerini rahat ve güvende hissettirmek için çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Madrid şehrinde aile yanı konaklama, öğrenci yurtları ve paylaşımlı öğrenci evi konaklaması mevcuttur.

Aile yanı konaklama
Dersten sonra derste öğrendiklerinizi uygulamaya devam edebileceğiniz ve İspanyol geleneklerini ilk elden tanıyabileceğiniz bir konaklamadır.Ailelerin her biri, öğrenciye en iyi deneyimi sunmak için titiz bir seçim sürecinden geçmiştir. Küçük çocuklu ailelerden emekli insanlara kadar uzanırlar ve evleri okuldan genellikle 20 ila 30 dakika (yürüyerek veya toplu taşıma araçlarıyla) uzaklıktadır.Ve yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) veya tam pansiyon (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği) arasında seçim yapabilirsiniz.

Paylaşımlı öğrenci evi
Diğer öğrencilerle ortak bir dairede kalarak, yeni bir ülkedeki deneyimlerinizi dünyanın dört bir yanından arkadaşlarınızla paylaşırken ve eğlenirken, sınıflarınızda öğrendiklerinizi pekiştirmenin iyi bir yoludur.Farklı milletlerden 4 ya da 5 öğrenci ile daireyi paylaşırsınız.

Sınıfınıza kısa bir yürüyüş mesafesinde iyi donanımlı bir konaklama arıyorsanız, öğrenci yurtları sizin için ideal bir konaklama olabilir.Yurtlar, normalde 8 ila 150 uluslararası üniversite öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır ve hepsi şehirden 5-15 dakikalık yürüme mesafesinde olup şehrin en iyi bölgelerinde yer almaktadır.

Don Quijote Madrid dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilirsiniz.Başvurudan İspanya’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaşarak çözüme ulaştırabilirsiniz.

MADRID ŞEHRİ

Madrid herkesin kendini evinde hissettiği bir şehir. İspanya’nın kozmopolit başkenti, zevkiniz ne olursa olsun birçok fırsat sunuyor. 1562’den beri İspanyol başkenti; Reina Sofia,Thyssen ve Prado gibi efsanevi müzelere, yemyeşil parklara sahiptir. Dersten sonra, yemyeşil Retiro Parkı’nda veya Kraliyet Sarayı’nın Kış Bahçeleri’nde dinlendirici bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Madrid’in ihtişamlı ve samimi cazibesine kendinizi bırakın. Modern Madrid’in ve İspanya’nın kalbi Puerta del Sol Meydanı’ndaki havayı hissedin. Madrid Kraliyet Sarayı Versay Sarayı’na rakip, Prado Müzesi Avrupa’nın en iyi resim koleksiyonuna sahip ve Reina Sofia Müzesi’nde Picasso’nun ürpertici başyapıtı ‘Guernica’ sergileniyor. Retiro Park doğanın içinde siesta yapmaya davet ediyor. İspanyolca dil eğitimi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Madrid’de dil eğitimi alırken, sokaklarında yürürken özel bir his hisseder, gerçekten güzel bir şeyin parçası olursunuz. Her gün yeni bir şey keşfedebilirsiniz. Madrid’de İspanyolca öğrenmek, parçası olabileceğiniz yepyeni bir dünyanın kapısını açacaktır. Bu muhteşem şehirde eğitim alırken ne kadar şanslı olacağınızı düşünün!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Don Quijote dil okulu’nun İspanya ve Latin Amerika’daki okulları, her yıl 85’ten fazla ülkeden, her yaştan, 40.000’den fazla öğrenciyi Don Quijote ile eşsiz bir deneyim yaşamaya davet ediyor.

Merkezi lokasyonu, uluslararası kimliği ve kaliteli eğitim kadrosuyla öğrencilerin Madrid dil okulları arasında ilk tercihlerinden olan; Don Quijote, Türk öğrenci yoğunluğunun az olduğu bir okuldur. Okulda uluslararası öğrenciler Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, İngiltere ve Hollanda arasında yoğunluk göstermektedir.       

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA