SPRACHCAFFE BARCELONA DİL OKULU

Sprachcaffe dil okulu, dünyanın çeşitli ülkelerinde 30 farklı destinasyonda eğitim veren bir dil okuludur. 1983 yılında kurulan ve dünyanın dört bir yanında uluslararası öğrencilerle çalışan okulun Barcelona merkezi 2003 yılında faaliyete başlamıştır.

Barcelona şehrinin kalbinde yer alan Sprachcaffe Barcelona dil okulu, İspanyolca öğrenmek ya da geliştirmek isteyen ve İspanyol kültürüne ilgi duyanlar için mükemmel bir yerdir. Sprachcaffe dil okulu, üretken sınıflara ve etkili İspanyolca öğrenimi için uygun bir atmosfere sahiptir. Ayrıca, Barcelona’daki Sprachcaffe dil okulu’nun merkezi konumu, yanındaki Barcelona Katedrali gibi tarihi manzaraları tanımanıza ve şehre hayran kalmanıza olanak tanır.Ünlü “La Ramblas” caddesi sadece birkaç dakika yürüme mesafesindedir.

Sprachcaffe Barcelona dil okulunda çeşitli İspanyolca kursları sunulmaktadır. Tatillerde dört haftalık bir kurs, sınav hazırlık kursları veya yoğun kurslar olsun, bu size bağlıdır. Hedeflerinize ve isteklerinize uygun olan kurs programını seçebilirsiniz. Talep üzerine bireysel sınıflar veya grup eğitimi seçebilirsiniz. Kurs başlangıcında, öğretmenlerin size uygun kursu seçebilmeleri için bir İspanyolca seviye belirleme testi yapılacaktır. Bilgi seviyeniz ne olursa olsun, Sprachcaffe Barcelona her seviyede dil yeterliliği (başlangıçtan ileri seviyeye) için kurslar sunmaktadır.

Sprachcaffe dil okulu; anadili İspanyolca olan,uluslararası deneyime sahip profesyonel öğretmenler ile eğitim vermektedir. İspanya’da dil eğitiminde yetkili tek uluslararası akreditasyon kurumu olan Instituto Cervantes tarafından akredite edilmiştir.

SPRACHCAFFE BARCELONA DİL OKULU FİYATLARI

Sprachcaffe Barcelona dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle İspanya’nın ve dünyanın önemli dil okullarından birisidir. Barcelona’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler kaliteli bir eğitim almaktadır.

Sprachcaffe dil okulu ücretleri,program ve süre bazında değişmektedir ve okulun dönem dönem promosyonları olabilmektedir.Seçmiş olduğunuz kurs programı fiyatlandırmasına kurs sonunda verilecek olan kurs katılım sertifikası dahildir.

Fiyat ve promosyon detayları için size en yakın ELT ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Sprachcaffe Barcelona dil okulu, eğitimin ilk günü öğrencilerine İspanyolca seviye belirleme sınavı uygular. Seviyesine göre sınıflara yerleştirilen öğrenciler eğitimlerine başlarlar. İspanyolca dersler Pazartesi’den Cuma’ya sunulmaktadır. Kurs sonunda her öğrenci İspanyolca seviyesini de belirten katılım sertifikası almaktadır. Okul, öğrencilerin hedeflerine göre çeşitli İspanyolca kursları sunmaktadır.

Standart İspanyolca Kursu

Haftada 20 ders olarak sunulan Standart İspanyolca Kursu, yıl boyunca temel seviyeden ileri seviyeye ve günde 4 ders, her biri 45 dakikalık, haftada 5 gün sunulmaktadır. Kurs yapısı öğretmenlere ve öğrencilere göre değişebilir. Öğrenciler dil becerilerine uygun metinlerle çalışır. Bu şekilde metinler ve konular sınıf tarafından aktif olarak tartışılabilir. Öğrencilerin her gün alacağı 4 ders:

1 ders – dilbilgisi ve genel kelime alıştırmaları,1 ders – konuşma,2 ders – okuma, metinleri anlama, dinleme, yazma şeklindedir.

Yoğun İspanyolca Kursu

Haftada 30 ders olarak öğrencilere sunulan Yoğun İspanyolca Kursu, daha fazla öğrenme odaklı bir programdır. Günlük 6 ders ile dil seviyesinde daha hızlı bir ilerleme hedefler. Kurs yapısı öğretmenlere ve öğrencilere bağlı olarak değişebilir. Derslerin konuları yerel gazetelerden ve öğrencilerin dil becerilerine uygun diğer yayınlardan alınmıştır. Her gün öğrencilerin alacağı 6 ders:2 ders – dilbilgisi ve genel kelime alıştırmaları,2 ders – konuşma,2 ders – okuma, metinleri anlama, dinleme, yazma şeklindedir.

Üniversite Hazırlık Kursu

Akademik dönem olarak da isimlendirilen Üniversite Hazırlık Kursu, üniversiteye yönelik eğitim almak isteyen öğrenciler tercih edebilir. Kurs, minimum 8 hafta olarak sunulmaktadır, bu nedenle uzun vadeli eğitim almak isteyen öğrenciler için uygundur. Haftalık 20 ders olarak eğitim verilir.

DELE Sınav Hazırlık Kursu

DELE, İspanyolca uluslararası yeterlilik sınavıdır. Sprachcaffe Barcelona’nın Sınav Hazırlık Kursu 8 hafta boyunca haftada 20 ders sunulmaktadır. Maksimum 8 kişilik sınıflarda verilen kursun, DELE sınav tarihlerinden öncesine zamanlanmış belirli başlangıç tarihleri vardır. Kurs sonunda öğrenci DELE sınavına girmektedir.

Gençler İçin İspanyolca Kursu (14-21 yaş)

14-21 yaş aralığındaki gençlere sunulan programın Mayıs-Ekim tarihleri arasında belirli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Öğrencinin tercihine göre haftada 20 ya da 30 ders sunulmaktadır. İspanyolca öğrenirken aynı zamanda sosyal ve kültürel aktiviteler de düzenlenmektedir. Dil öğrenirken Barcelona şehrini keşfedebilir, farklı milletlerden yeni arkadaşlar edinerek İspanyolcanızı geliştirebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Barcelona Sprachcaffe dil okulu öğrencilerine her zaman doğal bir ortam sunuyor. Okulun ders dışı programı da oldukça kapsamlıdır, sosyal ve kültürel birçok etkinlik içerir.

Haftaiçi İspanyolca derslerinden sonra yarım gün geziler ya da aktiviteler ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. La Sagrada Familia Katedrali’ni, Park Güell’i, gotik mahalle olan Barrio Gótico’yu gezebilir, plaj voleybolu oynayabilirsiniz.

Her hafta sonu Barcelona’ya yakın şehirlere günlük geziler düzenlenmektedir. Örneğin haftasonunuzu şehrin kalabalığından kaçmak için dağlar arasındaki Montserrat’ı ya da ünlü ressam Salvador Dali’nin doğduğu şehir Figueres’i keşfederek değerlendirebilirsiniz.

 Sprachcaffe Barcelona’da İspanyolca kursları seçerek, sadece kendiniz için bir dil okulu seçmekle kalmaz, aynı zamanda eşsiz bir mimariye sahip şehri heyecan verici bir gezi ile keşfedebilir, Barcelona’nın efsanevi gece hayatını deneyimleyebilir, Dali Müzesi veya Park Güell’i ziyaret ederek İspanyol kültürü hakkında birçok şeyi öğrenme fırsatı elde edebilir, Las Ramblas’ta alışveriş yapabilir ya da Akdeniz kıyılarında dinlenebilirsiniz. Şehrin zenginliklerini keşfedin!

KONAKLAMA

Barcelona’nın merkezindeki dil okulu üç konaklama seçeneği sunmaktadır. Öğrenciler İspanyol bir ailenin yanında, öğrenci dairelerinde veya rezidanslarda kalabilirler. Konaklama seçeneklerinin her birinin farklı avantajları vardır. Konaklamalara girişler pazar, çıkışlar cumartesi günü yapılmaktadır.

İspanyol aile yanında kalmak, öğrencilerin İspanyolca pratiği yapmalarını ve İspanyol kültürel ortamına adapte olmalarını sağlar. Öğrenciler gelenekler,aile yaşam tarzı hakkında bilgi sahibi olurlar. Ailelerde, uluslararası öğrenciler çoğunlukla tek kişilik kalırlar.Arkadaşı ile birlikte eğitim almaya gelen öğrenciler için çift kişilik odalar bulunmaktadır. Yemekler tam ve yarım pansiyon ya da sadece kahvaltı seçeneği ile sunulmaktadır.

Ayrıca, öğrenciler standart sınıf ve üstün konforlu daire konaklaması sunulmaktadır. Öğrenciler 1 ya da 2 kişilik odalarda kalırlar. Ortak kullanımda bir banyo, mutfak vardır. Yemekler tam ve yarım pansiyon ya da sadece kahvaltı seçeneği ile sunulmaktadır. Okula yürüyerek 20-40 dk mesafededir.

Yurt konaklaması ise sadece yaz döneminde hizmet vermektedir. Tek kişilik odalarda özel banyo ve mutfak bulunmaktadır. Toplu taşıma ile 10-20 dk mesafededir.

Sprachcaffe Barcelona dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan İspanya’ya gidene kadar sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

BARCELONA ŞEHRİ

Barcelona, İspanya’nın ikinci en büyük şehri ve Katalan Özerk Bölgesi’nin başkentidir. Costa Brava denilen kuzey doğu kıyısında konumlanmış olan Barcelona tüm yıl boyunca ılıman bir iklime, hareketli şehir yaşantısına, eşsiz güzellikte tarihi ve mimari yapılara, güzel sahillere ve lezzetli yemeklere sahiptir.

Şehrin kökenleri Roma dönemine dayanmaktadır. Uzun tarihi geçmişi ve ekonomik dinamizmi Barcelona’yı tarihi ve sanatsal mirası ile kültürel bir şehir haline gelmiştir. Ünlü Katalan mimar Antoni Gaudí’nin şehirde bulunan birçok sembolik yapısı UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilmektedir.

İspanyolca öğrenmeyi mi düşünüyorsunuz ? Barcelona dil okulu; İspanyol kültürüyle ilgilenenler ve İspanyol yaşamını hissetmek isteyenler için mükemmel bir tercih olacaktır. Barcelona sokaklarında dolaşmak her fırsatta sürprizler getirecektir. Barcelona, geleceğe olan bağlılığını unutmadan geçmişini kucaklamayı başaran bir şehirdir. Barcelona keşfedilmeyi bekliyor!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Sprachcaffe Barcelona dil okulu’nda, her yıl dünyanın birçok ülkesinden uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. Eğitim alan öğrencilerin çoğunluğu Batı Avrupa ülkelerinden gelmektedir. Okuldaki uluslararası öğrenci çeşitliliği farklı zaman dilimleri, kurslar ve seviyelere göre değişiklik göstermektedir. İspanya dil okulları arasında en fazla uluslararası çeşitliliğe sahip okullardandır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA