BCN LANGUAGES BARCELONA DİL OKULU

BCN Languages dil okulu, Barcelona’da uluslararası öğrenciler için çok çeşitli İspanyolca kursları sunan 20 yılı aşkın deneyime sahip bir okuldur.BCN Languages dil okulu,1995 yılında İspanya’nın Barcelona şehrinde kurulmuştur.O zamandan beri, okulun tüm üyelerinin çabaları ve tüm öğrencilerinin her yıl kendilerine duydukları güven sayesinde,günümüzde Barcelona’da 5 ve Palma de Mallorca’da 1 farklı merkezleri bulunmaktadır.

Okul, öğrencilerine İspanyolca eğitimi konusunda en yüksek kaliteyi sunmak ve İspanyolca kurslarını okulun yabancı öğrencileri için çekici ve verimli hale getirmek için hem teknolojik hem de akademik düzeyde kendisini sürekli yenilemiştir. Okul binası şehrin en sembolik ve hareketli caddelerinden biri olan ‘Barrio de Gràçia’da bulunmaktadır. Merkezi bir konumda,doğal ışık alan geniş ve klimalı sınıflara, kütüphaneye ve teknolojik donanıma sahiptir.

BCN Languages’de çeşitli yoğunluklarda Genel İspanyolca, akademik eğitime yönelik İspanyolca, Birebir İspanyolca eğitimi ve DELE sınav hazırlığı verilmektedir. İspanyolca dil eğitimi BCN’nin Gracia merkezinde verilmektedir.

Barcelona’da dil eğitimi almak isteyen her öğrencinin kendine özgü özellikleri ve ihtiyaçları olduğunu düşünen BCN Languages dil okulu, öğrencilerin kendileri için belirledikleri kişisel öğrenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için her türlü çabayı göstermektedir.

BCN LANGUAGES BARCELONA DİL OKULU FİYATLARI

BCN Languages Barcelona dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle Barcelona’da öğrencilerin en çok tercih ettiği dil okullarından birisidir.Barcelona’da dil okuluna katılmak isteyen öğrenciler için kaliteli bir eğitimi, uygun bir fiyata sunmaktadır.

Okulun dil okulu ücretleri,program ve süre bazında değişmektedir. Promosyonlu fiyatlar için size en yakın ELT ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

BCN Languages Barcelona dil okulu,dil eğitiminin ilk günü öğrencilerine İspanyolca seviye belirleme sınavı uygular. Seviyesine göre sınıflara yerleştirilen öğrenciler eğitimlerine başlarlar. Okul; öğrencilerin hedeflerine ve isteklerine göre çeşitli İspanyolca kursları sunmaktadır:

Genel İspanyolca Kursu
Çeşitli yoğunluklarda sunulan bu İspanyolca kursunda, öğrencilerin sınıflara aktif katılımını ve sınıfın her öğrencinin ihtiyaçlarına cevap vermek için sınıf mevcudu yıllık ortalama 8 kişidir.16 yaşından itibaren öğrenci kabul eden program, tercihe göre haftalık 20 veya 25 ders olarak sunulur.

Akademik İspanyolca Kursu
Bu İspanyolca kurslarıyla, bir seviye için İspanyolca ders programı 3 ayda tamamlanır (6 ayda tamamlanan mutlak başlangıç seviyesi hariç) ; Ekim’den Aralık’a, Ocak’tan Mart’a ve Nisan’dan Haziran’a. İspanya’daki akademik yılın sonunda, öğrenciye CEFR programına uygun olarak dil seviyesini onaylayan bir diploma verilir. İspanya’daki akademik yıl boyunca dilbilgisi, kelime bilgisi, dinleme ve okuduğunu anlama, yazılı ve sözlü anlatım derse entegre edilmiştir.

İş İspanyolcası Kursu
İş İspanyolcası kursu, ihtiyaç duyduğunuz alanlarda kelime dağarcığınızı geliştirir, bir İspanyol şirketinde iş bulmak istiyorsanız idealdir. İş İspanyolcası bilginizi artırmak ve profesyonel hedeflerinize ulaşmak için 20 saatlik kursunuzu artı 5 saat ile birleştirebilirsiniz.Direkt olarak programa başlamak için orta seviye İspanyolca bilgisi gereklidir.

Birebir İspanyolca Kursu
Özel İspanyolca dersleri,öğrencinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre ders planlamak için idealdir.Öğrenci, çalışılacak akademik programın yanı sıra dersin süresini, zaman çizelgesini ve yoğunluğunu belirler. Bu parametreler belirlendikten sonra, merkezin akademik koordinatörü ve öğretmen, öğrencinin beklentilerine cevap veren bir çalışma planı tasarlamaktadır.

DELE Sınav Hazırlık Kursu
A2, B2 ve C1 seviyelerinde DELE belgesi almak isteyen her öğrencinin kişisel başarısını garanti etmek için, maks. 9 öğrenciyle sınava hazırlamaktadır. DELE hazırlık kursları 4 hafta sürmektedir ve Nisan,Temmuz ve Kasım aylarındaki sınav tarihlerinden önce yapılmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Barcelona her zevke hitap eden bir şehir. Herkes için bir şey var: parklarda yürümek, kumsalda güneşlenmek, sanat ve mimari yapı meraklıları için etrafta dolaşmak, teraslarda öğle veya akşam yemeğinin tadını çıkarmak, küçük barlarda müzik dinlemek.

BCN Languages, uluslararası öğrencileri için birçok farklı etkinliğe sahip bir sosyal program organize etmektedir; flamenko gösterileri, Barrio Gotic ve El Born y la Ciutadella gibi Barcelona’nın farklı bölgelerinde turlar, müzelere turlar, yelken gibi su sporları, yaz aylarında açık hava sineması, şarap tadımı vb. Gaudí’nin tüm çalışmaları dil okulu’na gelen öğrenciler arasında popülerdir ve BCN dil okulu öğleden sonraları La Sagrada Familia Katedrali,Parc Güell, Casa Battló vb. yerlere kültürel etkinlikler düzenler.

BCN Languages Barcelona dil okulu, öğrencilerin sosyalleşmeleri, İspanyol kültürünü ve dilini yakından tanımalarını hedeflemektedir.

KONAKLAMA

BCN Barcelona dil okulu, öğrencilerine sadece bir İspanyolca kursu değil, aynı zamanda Barcelona şehrinde öğrenci konaklama imkanı da sunmaktadır.Okul, öğrencilere özenle seçilmiş ve personelleri tarafından düzenli olarak denetlenen kaliteli bir konaklama sunmaktadır. En popüler iki öğrenci konaklama seçeneği İspanyol aile yanı konaklama ve hem uzun hem de kısa süreli gelen öğrenciler için yurtlardır.

Barcelona’da bir İspanyol ailenin yanında yaşamak, dilinizi geliştirirken şehrin tipik yaşam tarzını, kültürünü ve gastronomisini tanımak için mükemmel bir fırsattır. Tüm ev sahibi aileler konaklama görevlisi tarafından açıkça tanımlanmış kalite standartlarına göre özenle seçilmiştir ve düzenli olarak kontrol edilmektedir.Öğrenciler mobilyalı tek kişilik bir odaya sahip olurlar ve yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) ya da sadece kahvaltı seçebilirler.

Yurt konaklamasında farklı uluslardan veya yerel halktan diğer öğrencilerle paylaşma deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. İstediğiniz zaman istediğiniz yemeği pişirme özgürlüğüne sahipsiniz. Bir arkadaşınızla seyahat ediyorsanız, tek kişilik bir oda veya iki kişilik oda rezervasyonu yapabilirsiniz.Bir okul temsilcisi varışta sizi karşılayacaktır. Fiyata haftalık çarşaf ve havlu değişimi ile temizlik hizmeti dahildir.Yurt şehir merkezinde ve okuldan sadece 10-20 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır.

Hem aile yanı hem de yurt konaklaması, öğrencilere İspanyol kültürünü yakından tanıma ve Barcelona’da zamanlarını en iyi şekilde kullanma şansı verir.Okula yakın bir yerde bulunduğundan ve Barcelona’yı yerel halktan biri havasında keşfedebilirsiniz.

BCN Languages dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz.Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ileterek çözüme ulaştırabilirsiniz. Başvurudan İspanya’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

BARCELONA ŞEHRİ

İspanyolca öğrenmeyi mi düşünüyorsunuz? Barcelona kesinlikle listenizdeki şehirlerden birisidir, çünkü İspanyolca öğrenmek ve evden uzakta hissetmemek için en iyi seçenektir. Bir dili öğrenmenin en iyi yolunun onunla doğrudan temas halinde olmak olduğunu, insanlar, dil ve kültürle sürekli ilişki kurmanız gerektiğini biliyorsunuz; ama neden Barcelona?

Barcelona, İspanya’nın en büyük ikinci şehri ve Katalonya özerk bölgesinin başkentidir. Refah yaşam düzeyi, eşsiz mimaride yapıları, müzeleri, ılıman iklimi ve doğal güzellikleriyle oldukça turistik olan Barcelona, İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler için oldukça popüler bir destinasyondur. La Sagrada Familia Katedrali ve Casa Milà gibi sembolik bir çok yapıya sahip şehirde yaz aylarında Barcelonata plajında denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Barcelona hayat dolu, yapılacak şeyler ve gezilecek yerler ile dolu canlı bir şehirdir. Adeta açık hava müzesine benzeyen şehrin, kendine özgü kültürel bir kimliği vardır. Eski tarihi binalarında görülen gotik ve modernist tarzların karışımı büyük sanatsal zenginliğini yansıtır.

Barcelona’da dil eğitimi alırken, sokaklarında yürürken özel bir his hisseder, gerçekten güzel bir şeyin parçası olursunuz.Her gün yeni bir şey keşfedebilirsiniz. Barcelona, popüler geleneklerini çok çeşitli, modern, günlük boş zaman aktiviteleriyle nasıl birleştireceğini bilen modern bir şehirdir.Bu muhteşem bir şehirde eğitim alırken ne kadar şanslı olacağınızı düşünün!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Okuldaki uluslararası öğrenci çeşitliliği farklı zaman dilimleri, kurslar ve seviyelere göre değişiklik göstermektedir. Yıl boyunca İspanyolca dil eğitimi alan öğrencilerin ortalama yaş ortalaması 25’tir. Merkezi lokasyonu ve kaliteli eğitim kadrosuyla öğrencilerin Barcelona dil okulları arasında ilk tercihlerinden olan; BCN, Türk öğrenci yoğunluğunun az olduğu bir okuldur. Okulda uluslararası öğrenciler Brezilya, Avustralya, Fransa ve Amerika arasında yoğunluk göstermektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA