GALWAY CULTURAL INSTITUTE (GCI)

Galway Cultural Institute (GCI), 1989 yılında İrlanda’nın Galway şehrinde kurulmuş olan bir dil okuludur. Üst düzey bir öğrenim programı ve öğrencilere sunduğu destek ile her sene otuzun üzerinde ülkeden binlerce öğrenci burada kısa ya da uzun dönem olmak üzere çeşitli programlar ile İngilizce öğrenmektedir.

Galway Cultural Institute, akademik, profesyonel, sosyal ve kültürel amaçlı ve her biri farklı içeriğe sahip programlar sunar. Öğrenciler, katıldıkları programlarda sürekli ileriye taşımaya yönelik aralıklarla ölçme ve değerlendirmelerle eksik oldukları taraflarının güçlendirmeye yönelik olduğu programlarla eğitimlerini sürdürürler.

SUNULAN PROGRAMLAR

Galway Cultural Institute bünyesinde; İngilizce seviyesine bağlı olarak genel ya da yoğun, akademik ya da profesyonel hazırlık, IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlık başta olmak üzere birçok farklı amaca yönelik İngilizce programları bulunmaktadır.

Galway Cultural Institute İngilizce Dil Okulları hakkında ayrıntılı bilgi için bizi arayıp danışmanlarımızdan tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Galway Cultural Institute öğrencilerine Aile Yanı Konaklama ve Rezidans Konaklaması olmak üzere iki çeşit konaklama sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklamayı tercih ederek, uluslararası tecrübenizi İrlanda anadiline sahip ev sahibi/sahipleriniz ile paylaşabilirsiniz. Aile yanı konaklamalarda yetişkin öğrencilere aksi talep edilmediği sürece tek kişilik oda sunulur. Hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonu ise kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahildir. Akşam yemekleri genellikle 18:00 – 19:30 arasındadır. Çamaşırlarınızı haftada bir gün olacak şekilde yıkayabilirsiniz, ancak yanında kalacağınız aile ile çamaşır gününüz için planlama yapmalısınız.

Rezidans Konaklaması: Rezidans konaklaması, aile yanı konaklamaya göre daha bağımsız ve bireysel olarak konaklama sağlamak öğrenciler için daha uygun bir seçenektir. Rezidans konaklamaları, paylaşımlı daire şeklindedir. Binalar genellikle oldukça modern ve yeni binalardır. Daireler paylaşımlı olduğundan, başka ülke ve kültürlerden insanlarla yaşam alanınızı paylaşacak ve uluslararası bir tecrübe edinme şansını yakalayacaksınız. Rezidans konaklamalarında; yaşamak için ihtiyaç duyulabilecek tüm fiziksel ekipmanlar (buzdolabı, çamaşır makinesi, yatak, dolap, masa, ketıl, tost makinesi, televizyon, mutfak eşyaları vs.) mevcuttur.

AKTİVİTELER

Galway Cultural Institute, web sitesinde her ay bir etkinlik programı yayınlar. Programlarda; sosyal ve kültürel etkinliklerden, gönüllülük çalışmalarına, kariyer odaklı CV hazırlamadan, workshoplara çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

GALWAY’DE YAŞAM

Galway, İrlanda’nın batısında bulunan Connacht vilayetine bağlıdır ve İrlanda’nın en kalabalık 6. şehridir. 15. Yüzyıl civarından itibaren on dört tüccar ailesi tarafından yönetilmiş olması sebebiyle ‘Kabileler Kenti’ olarak bilinir. Okyanus ikliminin hâkim olduğu şehir, hem doğası ve manzaralarıyla hem de tarihi/turistik destinasyonlarıyla ilgi çeken bir şehirdir. Doğasının yanı sıra, cazibe merkezleri, müzeleri, pub ve kafeleri, sanatsal ve kültürel etkinlikleri ve sokak müziği ile 7/24 yaşayan bir şehirdir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ