English Language Institute

English Language Institute

English Language Institute (ELI Ireland)

English Language Institute kısa adı ile ELI, İrlanda’da bulunan ve 2010 yılından bu yana eğitim veren bir dil okuludur. Dublin  ve Drogheda’daki iki farklı merkezinde eğitim veren okulda, Genel İngilizce, öğleden sonra eğitim alternatifleri, yaz kampları ve lise dil kampları imkânları bulunmaktadır.  Tüm dünyadan öğrencilere yüksek kalitede eğitim ve konaklama alternatifleri sunan okulun, en belirgin özelliği İrlanda’lı olma kültürünü yaşatmaya verdiği önemdir. Okulda öğretmen seçiminden bina seçimine kadar tüm konularda, İrlandalı kültürünü korumaya olan bağlılık kendisini hissettirir.

ELI’nin dil okulu alanındaki tecrübesi ise; en büyük dil eğitimi organizasyonlarının bazılarını yönetme konusunda 10 yıldan fazla bir deneyime sahip olan kurucu ekibine dayanmaktadır. Yaptıkları işi seven ve öğrencilere arkadaş canlısı yaklaşan öğretmenleri ve personeli ile kaliteli ve sıcak bir eğitim ortamı oluşturmaktadır.

English Language Institute; uzman kadrosu ile verdiği kaliteli eğitime ek olarak binaları, tesisleri ve imkânları açısından da öğrencilerine güven, huzur ve keyif veren bir dil okuludur. Ayrıca İrlanda’da dil okulu ücretleri açısından birçok dil okuluna göre daha uygundur.

Yurt dışında İngilizce eğitimi almayı düşünenler için ELT; başvuru, kayıt, konaklama ve buna benzer temel konularda öğrencilere destek olmaktadır. English Language Institute bünyesinde yer alan program ve kurslardan sizin için en uygun olanını ELT aracılığıyla belirleyebilir ve kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz. Başvuru, uygun konaklama seçimi, vize danışmanlığı gibi tüm danışmanlık hizmetleri ELT tarafından ücretsiz verilmektedir.

Dublin Şehri

Dublin; sanat, müzik, tiyatro ve kültürel etkinliklerle dolu genç ve modern bir şehirdir. Şehir merkezinde ulaşım kolaydır ve öğrenciler ihtiyaçları olan her şeyi burada bulabilirler. English Language Institute’ın Dublin’deki kampüsü en iyi alışveriş, eğlence ve kültür alanlarına sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Grand Kanal’ın yanında güzel bir binada yer alan Dublin kampüsü, yüksek pencereler ve tavanlar ile birlikte dışarıdaki manzarayı izleme imkanı sunmaktadır. Ayrıca binada açık alanlar, çeşitli sanat eserleri ve modern mobilyalar bulunmaktadır. Öğrenci kafeteryasında, rahat oturma ve güneşin parladığı bir açık havada, bahçe terası ile çok uygun fiyatlarla hem sağlıklı hem de daha lezzetli aperatifler sunulmaktadır. Doğası, insanları, etkinlikleri ve tarihi güzellikleri ile İrlanda’da dil eğitimi alırken aynı zamanda keyifle vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz.

ELT Tavsiyesi: Dublin Kalesi’ne, Christ Church Katedrali’ne ve İrlanda’nın en önemli üniversitesi Trinity Koleji’ne uğramadan İrlanda’yı terk etmeyin!

Drogheda Şehri

Dublin ve Belfast arasında yer alan ve 50.000 kişiye ev sahipliği yapan Drogheda, küçük kasaba havasını korumakla birlikte, birçok görülecek yerle doludur. Dünyaca ünlü Newgrange Anıtı ya da İrlanda’nın en büyük tema parkı gibi önemli yapılar ve doğal güzelliklere sahiptir. Güzel Boyne Vadisi’nde, bulunan Drogheda’nın Dublin’e mesafesi bir saatten daha azdır. Her yaştan öğrenci için mükemmel bir yerdir. Kampüste ücretsiz Wi-Fi imkanı vardır.

English Language Institute Drogheda  Kampüs binası sahil kenarında, güzel eski büyük bir binadır. Alışveriş ve kültür alanlarına sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Aydınlık ve ferah olan sınıflar, benzersiz ve renkli sanat eserleri ile konforlu modern mobilyalara sahiptir. Kampüsün kafeteryasında, lezzetli ve çeşitli imkanlar bulunmaktadır. Aynı zamanda, öğrencilerin oyun odasında rahatlama ve keyifli vakit geçirme imkanı vardır. Kampüs binasında bilgisayar odası ve öğrencilerin kolayca erişim sağlayabilecekleri öğrenci kütüphanesi de bulunmaktadır. Kampüste ücretsiz Wi-Fi imkanı vardır.

ELI Ireland Programlar/ Kurs İçerikleri

English Language Institute’da verilen kurslar ve programlar 5 ana başlıkta toplanabilir. Bunlar;

  1. Genel İngilizce Programları; Genel İngilizce kursları, her öğrencinin bireysel dilbilgisi ve kelime bilgisini geliştirirken, aynı zamanda öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi dört ana becerisine odaklanmaktadır. Dersler, günlük yaşamdan konular ve temalar içeren bir sisteme dayalı olarak, çeşitli yöntemlerle işlenmektedir. Her seviye için ana bir ders kitabı ve çalışma kitabı kullanılmaktadır.
  2. Sınav Hazırlık Programları; ELI, yıl boyunca Trinity ISE & Cambridge (FCE veya CAE) ve IELTS sınavları için hazırlık kursları sunmaktadır. Öğrenciler, Genel İngilizce 20 saatlik kursunun bir parçası olarak haftada 5 saat yarı zamanlı olarak veya sadece sınava hazırlık konusuna odaklanan, haftada tam zamanlı 15 saatlik bir programa dahil olmak üzere iki çalışma seçeneğinden birini seçebilirler.
  3. Akşam Kursları; English Language Institute’da haftanın 4 günü akşamları yarı – zamanlı olarak genel ingilizce kursları verilmektedir. Bu kurslar, Dublin’de yaşayan ve çalışan, ancak mesai saatleri içerisinde derslere gelemeyen öğrenciler için idealdir. Eğitimlerde, her öğrencinin bireysel dilbilgisi ve kelime bilgisine yönelik dersler verilirken, aynı zamanda öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme konusundaki dört ana becerisine de odaklanmaktadır.
  4. Yaz Kampları; ELI yaz okulu, 10-15 yaş arasındaki genç öğrencilerin yeni beceriler öğrenmesinin yanı sıra kendilerine güvenlerini kazandırmayı da hedeflemektedir. Bununla birlikte; güvenli küçük bir şehirde eğlenerek İngilizce’de ki akıcılıklarını geliştirmeleri için eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Uluslararası öğrenciler, kendi yaşıtlarındaki genç öğrencilerle birlikte, İngilizce pratik yapma ve İrlanda’nın kültürel deneyimini yaşama imkanı bulmaktadır.
  5. Genç Yetişkin Programları (Dublin); ELI Discover Dublin programı, 16 yaş üstü öğrencilere güzel Dublin şehrinde yaşamak ve öğrenmek için unutulmaz bir yaz tatili geçirme şansı sunmaktadır. Bu program genç yetişkinlere, 25’ten fazla ülkeden gelen öğrencilerle birlikte canlı bir uluslararası dil okulunda eğitim imkanı vermektedir. Bu programa çeşitli aktiviteler dahil edilmektedir. Ancak aktivitelere katılma zorunluluğu yoktur.

ELI Ireland Uluslararası Öğrenci Oranı

English Language Institute’in hem Dublin’de hem de Drogheda’da yaklaşık 40 tane 15’er kişilik sınıfları bulunmaktadır. Bu sınıflarda bulunan yaklaşık 600 öğrencinin tamamı uluslararası öğrencilerdir. Uluslararası öğrenciler arasında Türkiye’den gelen öğrenci sayısı şu an 4’ü geçmemektedir. 600 uluslararası öğrencinin geriye kalanı ise dünyanın çeşitli yerlerinden gelmektedir. Öğrencilerin geldiği yerler arasında; Kanarya Adaları, Rusya, Türkiye ve daha bir çok çeşitli yer vardır.

Ayrıca ELI’nin akşam verdiği eğitimlere genellikle İngiltere ve İrlanda’da yaşayan öğrenciler katılmaktadır. Bu kadar çok uluslararası öğrencinin bir arada bulunduğu ELI’de eğitim görerek birçok ulustan arkadaş edinebilirsiniz.

ELI Ireland Dil Okulları Konaklama

Yurt dışında İngilizce eğitimi almaya yönelik karar verirken üzerinde durulan önemli hususlardan biri de konaklama imkanlarıdır. English Language Institute; İrlanda’da konaklama açısından genel olarak 2 çeşit imkan sunmaktadır. Bunlar;

  • Aile yanı Konaklama (Gecelik ücretler; 18-50 € arasında değişmektedir.); konaklama imkanı verilen evler, şehir merkezine ve okula 15 ila 40 dakikalık mesafede yer almaktadır. Tüm aileler, hem ELI hem de gerekli birimler tarafından denetlenmektedirler.
  • Öğrenci Yurdu (Gecelik ücretler; 12-50 € arasında değişmektedir.); Okula 20 dakikalık mesafede yer almaktadırlar. Öğrenciler 6 kişilik paylaşımlı odalarda konaklamaktadırlar.