EC English Dublin

EC English Dublin, 2017’de hizmet vermeye başlamıştır. EC English oldukça popüler bir dil okuludur ve dünya genelinde sekiz ülkede hizmet vermektedir. EC Dublin’de dokuz sınıf bulunur ve okul 150 öğrenci kapasitelidir. Sınıflarda ki öğrenci mevcudu ortalama 12 olmakla birlikte maksimum kapasiteye ulaşıldığında 15 öğrenci ile sınıflar sınırlandırılır. EC Dublin dil okulu öğrencilere ilk gün turuncu halı deneyimi sunar ve bu sayede öğrenciler ilk günden itibaren diğer öğrenciler ile sıcak bir ortam yakalar. Sınıflarda akıllı tahtalar kullanan bu okulda kütüphane, çalışma salonu, kafe ve internet bulunmaktadır. Dublin’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça kaliteli hizmet vermektedir.

Okulun konumu en popüler merkezlere yakın, toplu taşıma araçlarına ulaşımda elverişlidir. Dublin şehri, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ilk tercihlerden biridir. Özellikle uzun dönem eğitim alan öğrenciler, hem çalışma iznine sahip olur hem de kendilerini geliştirebilirler. Dublin şehrinde yapılacak oldukça fazla etkinlik de bulunmaktadır. Öğrenciler; Phoenix Park’ın mükemmel doğasında bisiklete binebilir, içinde bulunan hayvanat bahçesini ziyaret edebilir, Dublin Kalesini görüp muhteşem fotoğraflar çekebilir, eğlence mekanlarında güzel müzikler dinleyebilirler.

EC English Dublin’de eğitim alabilmek için minimum yaş 16’dır. Ağırlık öğrenci yaş ortalaması 21-25 arası olup, bu yaş aralığındaki öğrenciler, toplam sayının %45 ini oluşturmaktadır. EC English Dublin, tüm yaş gruplarına sunduğu hem ücretli hem de ücretsiz çok sayıda aktivite programına sahiptir. Dil atölyelerinde telaffuz geliştirebilme imkanı, konuşma kulüpleri ve workshoplar bunlardan bazılarıdır.

EC English Dublin‘de İngilizce eğitimi almak isteyen 30 yaş üzeri öğrenciler içinse ayrı bir program sunulmaktadır.

EC English Dublin Fiyat Listesi

EC English dil okulları yıl boyunca öğrencilere çeşitli promosyonlar sunmaktadır. Genellikle %20 ya da %25 civarında indirim oranları bulunmaktadır. Özellikle uzun dönem programlarda öğrencilerin EC dil okullarını tercih etmeleri için güzel fırsatlar doğmaktadır. Uygun fiyatlı aile yanı konaklaması seçeneğinin yanında Dublin’de yurt konaklama seçeneklerinin fiyatları da konfor arayan ve rahatına düşkün olan öğrenciler için tercih edilebilir olacaktır. EC English dil okulları özellikle yıl sonlarında öğrencilere muhteşem fiyatlar sunmaktadır. Oldukça kaliteli eğitim sunan bu okulun promosyonlarını takip eden öğrenciler bütçelerine uygun bir şekilde kayıt işlemlerini yaptırabilirler.

 

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur

Sunulan Programlar

Genel İngilizce

Bu program İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen her seviyede öğrenciye uygun bir programdır. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme üzerine eğitim veren bu program aynı zamanda dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine odaklanır. Haftada 20 ders eğitim yani 15 saatlik bir kurs süresi ile eğitim vermektedir. Genel İngilizce programları genellikle sabahtan öğleye kadar sürer ve öğleden sonra öğrenciler boş zamanlarını dilerlerse okulda ya da okulun sunduğu aktivite programları ile değerlendirebilirler. Hafta sonu kurs verilmemektedir.

Yoğun İngilizce

Bu program yine genel İngilizce gibi her seviyeden öğrenciye uygun bir programdır. Yoğun İngilizce programında haftalık 30 ders eğitim olmaktadır. Öğretmenler, öğrencilerin aktif olarak derse katılımını sağlar. Mükemmel ders materyalleri ile de gelişimlerini destekler. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma ağırlıklı bir programdır. Her Pazartesi kurs başlangıcı bulunmaktadır.

Bire bir İngilizce

Bu kurs türü öğrenci ve öğretmenin bire bir olarak çalışmasına ve hızlı öğrenci gelişimine destek olur. Öğretmenler sadece öğrencilerin eksik noktalarına odaklanırlar. Her ders 45 dakika sürmektedir. Öğrenciler zayıf yönlerini bu programda rahatlıkla geliştirebilecektir.

Sınav Hazırlık

Dublin merkezinde öğrencileri uluslararası geçerliliği olan IELTS ve Cambridge sınavlarına hazırlayan bu program, öğrencilerin seçtikleri programlardan istediği skorları almaları için destek sağlar. Sınav tekniklerine yönelik bir programdır. Ancak bu programlara katılmak isteyen öğrenciler belli bir seviyede olmak zorundadırlar.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi kursları orta seviyede dil yeterliliği bulunan öğrencileri iş dünyasına hazırlayan bir programdır. Her pazartesi başlayan bu program maksimum 10 hafta satın alınabilir. Her ders 45 dakikadır. Sunumlar, projeler, iş görüşmeleri, cv hazırlama gibi birçok alanda kişilere eğitim vermektedir. İş dünyasında 1 adım öne çıkmak isteyen herkes bu programı kesinlikle tercih etmelidir.

Şehirde İngilizce

Bu programın amacı öğrencilere haftalık 20 ders genel İngilizce eğitimle birlikte 10 ders şehirde İngilizce eğitimi vermektir. Haftalık olarak değişen yerler ile müzeler, mahalleler, yerel işletmeler gibi yerleri tanıma ve ziyaret etme şansı verir. Maksimum 5 hafta eğitim alınabilir.

Akademik Sömestr/Yıl

Bu programı satın alan öğrenciler uzun süreli bir kursa katılmış olup, kendi seviyesindeki diğer öğrencilerle 1 dönem ya da 1 yıl şeklinde eğitim almaktadır. Kurs süresi minimum 24 hafta olmak zorundadır. Her seviyeden öğrenci için uygun bir programdır. Adeta bir üniversite dönemi ya da yılı gibi düşünülebilir. Öğrencilerin kurs bitiminde dil becerilerinin en iyi konuma gelmesine yardımcı olur.

Video

Sosyal Aktiviteler

Dublin genel anlamda etkinliği çok fazla sayıda olan bir şehir olduğu için Ec English aylık aktivite programlarının çeşitliliği ile bunu en üst noktaya çıkarmıştır. Dublin şehir turu zaten en temel aktivite olup bunun yanında oldukça fazla seçenek okulda mevcuttur. Örneğin; Phoenix parkı gezisi, Pub eğlencesi, müze gezisi, Botanik Gardens ziyareti, Kale gezisi, brunch aktivitesi, kütüphane gezisi, sanat galerisi ziyareti, Dublin’de alışveriş, Dans dersi ve çok daha fazla aktivite Ec English Dublin şubesinde öğrencilere sunulmaktadır. Öğrenciler boş zamanlarında bu programa katılım yapabilir ve öğrencilerle sosyalleşebilmektedirler. Okulda öğrenilen dili kullanmak için en doğru yer kesinlikle grup etkinlikleridir. Okul en fazla verimi sunan bu programları özenle hazırlamaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı Konaklama
Aile yanı konaklama seçeneği Dublin’de dil eğitimi alan öğrenciler arasında en uygun seçenek olup, Ec Dublin dil okulu özenle seçtiği bu aileleri öğrenciler ile buluşturmaktadır. Aile yanı konaklamaları ile okul arasındaki mesafe genellikle 20 dakika ile 60 dakika arasında sürmektedir. Birlikte kayıt yaptıran öğrenciler için çift kişilik oda konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Bazı ailelerde evcil hayvan bulunmakla birlikte dileyen öğrenciler bu detayı kayıt esnasında acentelerine sunarak evcil hayvan bulunmayan bir aile talep edebilirler. Banyo kullanımını okul tercihe bırakmıştır. Özel ya da ortak banyo satın alınabilir. Ancak özel banyo seçeneği fiyat olarak biraz daha yukarıdadır. Aileler sadece sabah kahvaltısı ya da hem sabah kahvaltısı hem akşam yemeği sunabilirler. İrlandalı ya da ana dili İngilizce olan bir ailede konaklamak öğrencilerin dil pratiği yapabilmeleri için mükemmel bir fırsattır.

Yurt Konaklaması
Comfort LIV Dublin Residence konaklama İrlanda’da dil eğitimi alan öğrencilere oldukça konforlu bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Okula 30 dakika yürüme mesafesinde olan bu konaklama, 20 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile de tamamlanabilir. 18 yaş üzeri öğrenciler bu konaklamada kalabilmektedirler. Havaalanından ortalama 45 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. Haftada 1 kez temizlik sunulmaktadır. Çamaşır yıkama hizmeti uygun ücretlerle sağlanmakta ve konaklamada spor salonu, ortak çalışma alanı ve mutfak bulunmaktadır. Uluslararası öğrenci ortamını deneyimlemek ve yeni arkadaşlıklar kazanmak isteyen tüm öğrenciler bu konaklamayı tercih etmelidirler.

Dublin Şehri

Dublin şehri herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken doğal güzellikleri ile popüler bir şehirdir. Modern ve iş hayatı üzerine kurulu bir başkenttir. İnsanları oldukça sıcakkanlı ve yardımseverlerdir. Eski yapıları çok iyi korunmuş ve günümüze kadar en iyi şekilde gelmiştir. Kaleler, müzeler, parklar ve kiliseleri ile gören herkesi kendine çeken bu şehirde her zaman yapılacak bir şey mutlaka vardır. Dublin nüfusu ortalama 1.400.000 civarındadır. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapılamaz ve buraya gelmek isteyen herkes İrlanda vizesine başvurmak zorundadır. Havaalanı şehir merkezine ortalama 10 km uzaklıktadır. Mayıs ve Ağustos arasındaki aylar Dublin’i ziyaret etmek için en uygun aylardır. Dublin’de alışveriş, cafeler, restoranlar ve yapılacak şeylerin listesi oldukça fazladır.

Görülecekler arasında; Dublin Hayvanat Bahçesi, Dublin Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Guinness Storehouse, Trinity College ve Modern Sanatlar Müzesi ön sıralardadır. Yeme içme konusunda herkesin düşündüğü şey en iyi yemeğin nerede yeneceği olmuştur. Popüler restoranlarıdan bazıları; Taza, Chapter One, Tang, Fallon & Byrne, Saba, Dax Restoran gibi seçenekler bulunmaktadır. Öğrencilerin Dublin’e has yemekleri tadabilecekleri bu restoranlar, turistler tarafından da sıkça ziyaret edilmektedir. Pub kültürü ile ön plana çıkan bu şehirde öğrenciler yöresel bira tadımları yapabilir ve birbirinden güzel canlı müziklere eşlik edebilirler. Alışveriş caddelerindeki mağazalar, her zevke uygun seçenekler sunmakla birlikte alışveriş merkezleri ise tüm etkinlikleri bir arada sunan bir opsiyondur.

Dublin’de dil eğitimi alan öğrenciler haftasonlarını muhteşem parklarında geçirerek Dublin’in eşsiz doğasını keşfedebilirler. Yağış sürekli olmasına rağmen insanlar buna alışmış ve buna göre hayatlarını yaşamaktadırlar. Öğrenciler de bir süre sonra yağmura aldırış etmeden geçirdikleri zamandan keyif almaya bakacaklardır.

Dublin’de yaşam bir çok Avrupa başkentine göre biraz daha pahalıdır diyebiliriz. Ancak uzun dönem öğrenciler aynı zamanda kendi harçlıklarını da kazanacakları için bir süre sonra yaşamlarını buna göre ayarlayacak ve rahat edeceklerdir. Dublin alım gücü yüksek olan bir şehirdir. Ulaşım çoğunlukla bisikletler ile sağlanır. Hatta birçok kişi yürümeyi tercih eder. Uzun mesafelerde ise otobüs ve tramvay kullanılmaktadır.

Uluslararası Öğrenci Oranı

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA