Cork English College

Cork English College

Cork English College (CEC) Dil Okulu

Cork English College, Valery Cullen tarafından kurulmuştur. 35 yıldır dünyanın dört bir yanından öğrenci ağırlayan okul, eğitimde kişiselliğe önem vermektedir. Her öğrenci ile birebir ilgilenen ve eğitim programlarını düzenleyen okul bir aile tarafından yönetilmektedir. Okul öğrencilerinin İrlanda’da bulunacakları bütün zamanı organize etmektedir.

Cork English College; Eaquals, Education in Ireland, Cork Chamber, ACELS, TOEIC, Trinity College London, MEI Ireland, ALTO, Bildungurlaub, Quality English, IELTS ve Cambridge tarafından akredite edilmektedir. Cork English College konaklama seçenekleri ile de diğer dil okullarından ayrılmaktadır. Öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarına en uygun konaklama seçeneğini tercih etmesi sağlanmaktadır. Aile yanında, ortak dairelerde, Cork’a ait yurtlarda ve otellerde konaklama yapılabilmektedir. Aile yanında konaklama yapacak olan öğrenciler sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini ailenin evinde yiyebilmektedirler. Diğer öğünlerin masrafı ve yönetimi kendilerine aittir. Öğrencilerin konaklayacakları bütün ev, daire, yurt ve otellerde kablosuz internet hizmeti bulunmaktadır. Öğrenciler ortak çamaşırhane ve mutfakları kullanma hakkına sahiptirler. Bazı konaklama seçeneklerinde temizlik konut sahibine dahil olsa da genellikle öğrenci kendi alanlarının temizliğinden mesuldür.

Cork English College, öğrencilere eğitim verirken onların sosyalleşmesi için çeşitli faaliyetler düzenler. Başlangıçta öğrenciye şehri ve okulu tanıtacak bir dizi etkinlik yapılmaktadır. Daha sonra müze gezileri, şehir turları, sinema ve tiyatro günleri ile öğrenciler sürekli pratik yapma fırsatını yakalarlar.

Cork English College Kursları

Genel İngilizce Kursları
Cork English College genel İngilizce kursları konusunda birden fazla seçeneğe sahip kurslardan biridir. Öğrenciler kursları diledikleri yoğunlukta alabilmektedirler. Haftada 20 veya 26 saat ders yapılan standart kurslara katılabilirsiniz.  Dilerseniz genel İngilizce kurslarına artı olarak birebir derslere de katılabilirler. Aynı zamanda genel İngilizce kurslarınıza artı olarak TOEIC, BULATS sınavlarına hazırlanabilir veya iş İngilizcesi eğitimlerine katılabilirsiniz. Aynı zamanda 45 yaşından büyükler için haftada 40 saat ders yapılan genel İngilizce sınıfları bulunmaktadır. Genel İngilizce sınıflarına İngilizceyi ne kadar bilirseniz bilin katılabilirsiniz.

İş İngilizcesi Kursları
Öğrencilere bağlı oldukları meslek grubunun ihtiyaçlarına yönelik dil eğitimi sağlanmaktadır. Kelime dağarcığı ve konuşma becerileri geliştirilir. Aynı zamanda iş hayatında gerekli olan iletişim becerileri öğrenciye kazandırılmaktadır. Öğrenciler mail yazma, müşteri ilişkileri, pazarlama, insan kaynakları, telefon ile görüşme, sunum teknikleri, kriz yönetimi gibi konularda pratikler yaptırılarak kendilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. İş İngilizcesi kurslarında haftada 20 saat ders yapılmaktadır. Bu derslere ek olarak birebir dersler ve sınavlara hazırlık seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda staj programları dahilinde bu kursu alırken iş deneyimi edinme fırsatınız da bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programı
Haftada 20 saat ders yapılan bu kursta öğrenciler yıl boyunca eğitime devam etmek zorundadırlar. Öğleden sonra sosyal etkinlikler ile eğitimler pekiştirilmektedir. Eğitim sonunda öğrenciler Cambridge FCE, CAE veya IELTS gibi İngilizce yetkinliği sınavlarına katılmaktadırlar. Bu program genellikle yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen kişiler içindir.

Üniversiteye Hazırlık Kursları
İrlanda üniversitelerine giriş koşullarını yerine getirmek isteyen öğrencilere yöneliktir. Eğitim dilinin İngilizce olması öğrencinin kendisini akademik hayata hazırlamasını gerektirmektedir. İşletme, teknoloji, sağlık, okul öncesi eğitim programı ve master hazırlık programları için alınabilmektedir.

Sınavlara Hazırlık Programları
Cork English College IELTS sınavı resmi test merkezi ve Cambridge Sınav Merkezi’dir. Bu sebeple sınavlara hazırlanırken tercih edebileceğiniz en iyi kurslardandır. TOEIC, TOLES, IELTS, FCE, CAE sınavlarına isteğinize uygun bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Bu kurslarda ara sınavlar yapılarak gelişiminiz yakından takip edilmektedir. Haftada 20 saat ders yapılmaktadır.

Cork English College’de herhangi bir kursu başarılı olarak tamamlamanız halinde sertifika almaya hak kazanırsınız. Eğitiminizden sonra alacağınız uluslararası sertifikayı kabul eden üniversitelere direkt başvuru yapabilir ya da kurs sonunda ayrıca başvurup alacağınız IELTS, TOEFL gibi uluslararası sertifikalarla yurtdışında üniversite başvurunuzu yapabilirsiniz.