GENEL BİLGİLER

ICOT College, Dublin ve Cork’ta şubeleri bulunan bir İrlanda dil okuludur. 10 yıllık bir deneyime sahip olan ICOT dil okulu, öğrencilerinin İngilizce dil bilgilerini geliştirmek ve başarının anahtarı olan yetkinliklerini artırmak için çok çeşitli eğitim programlar ve fırsatlar sunmaktadır.

ICOT dil okulu İngilizce öğrenmek ve İrlanda’yı keşfetmek için mükemmel bir seçenektir. Anadilinde eğitim veren nitelikli eğitmenleri ile modern ve donanımlı sınıflarda eğitim vermektedir. Merkezi bir konumda, doğal ışık alan geniş ve klimalı sınıflara, kütüphaneye ve teknolojik donanıma sahiptir.

ICOT’un Cork şehrindeki merkezi konumu, öğrencilerin çok çeşitli konaklama, restoran, sinema, müze, tiyatro, mağaza ve eğlence mekanlarından yararlanmalarını sağlar. İngilizce dil eğitiminiz esnasında öğrendiğiniz bilgileri pratik yaparken aynı zamanda Cork şehrinin müziğini ve kültürünü daha yakından deneyimleyebilirsiniz.

FİYAT TABLOSU

ICOT Cork dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle tercih edilen dil okullarından birisidir. Cork’ta dil okuluna katılmak isteyen öğrenciler için kaliteli bir eğitimi, uygun bir fiyata sunmaktadır.

Cork’ta dil okulu ücretleri başkent Dublin’e nazaran daha uygundur. ICOT Cork dil okulu ücretleri, program ve süre bazında değişmektedir. Detayları fiyatlar için ELT şubeleri ile iletişime geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

ICOT College, öğrencilerin hedeflerine ve isteklerine uygun kurs programları sunmaktadır. Öğrenciler eğitimlerine başlamadan önce bir yerleştirme sınavına girmektedir. Sınav sonucuna göre İngilizce dil seviyesi belirlenen öğrenci, seviyesine uygun bir sınıfa yerleştirilmektedir. Haftalık ilerleme testleri ve deneyimli öğretmenlerin değerlendirmeleri İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmaktadır. ICOT Cork dil okulunun öğrencilere sunduğu programlar;

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce Kursu, İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmektedir. Öğrenciler, yılın her pazartesi günü başlayan programda, haftalık 15 ders eğitim almaktadırlar. Sınıf mevcudu en fazla 15 kişi olmakla beraber, başlangıç ya da ileri seviye fark etmeksizin her seviye öğrenci programa katılabilmektedir. İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih programlardan biri de ‘Work and Study’ programıdır.

Work and Study

İrlanda’da 25 hafta ve üzeri alınan İngilizce dil kurslarına verilen isimdir. İrlanda’da öğrencilere hem dil eğitimi alma hem de çalışma imkânı sunan bir programdır. 25 hafta ve üzeri eğitim alan öğrencilere, dönem içinde haftada 20 saate kadar yarı zamanlı ve normal tatil dönemlerinde haftada 40 saate kadar tam zamanlı çalışma hakkı verilmektedir.

IELTS Sınav Hazırlık Kursu

IELTS, dünya çapında 9.000’den fazla kuruluş tarafından İngilizce yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilmektedir. Sınav hazırlık kursu, öğrencinin hedeflerine ve ihtiyaçlarına odaklanır. Mümkün olan en yüksek puanları elde etmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Kurs, maksimum 15 öğrencinin eğitim aldığı sınıflarda, haftada 15 saat eğitim verilmektedir. IELTS; okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere dört dil becerinizi test eder. Kurs programı da öğrencilerin bu becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Cork’ta okurken, çeşitli yerel cazibe merkezlerine ve elbette ünlü İrlanda barlarına düzenlenen gezilerle Cork şehrini ve ilçesini keşfetme fırsatına sahip olacaksınız. ICOT’un sosyal ve kültürel aktiviteleri, İngilizcenizi daha hızlı geliştirmenize yardımcı olmak için ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmıştır!

Hafta içi İngilizce derslerinden sonra yarım gün geziler ya da aktiviteler ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Her hafta sonu Cork şehrine yakın turistik yerlere günlük geziler düzenlenmektedir.

ICOT Cork dil okuluna 3 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan dünyaca ünlü İngiliz Pazarı’nda İrlanda lezzetlerini deneyimleyebilir, Patrick Street’te alışveriş yapabilirsiniz. Tarihi binaları gezmekten hoşlanıyorsanız Elizabeth Fort, St. Finbarre’s Katedrali ve ünlü Shandon Bells de yakında bulunmaktadır. ICOT, eğitiminiz esnasında eğlenceli aktivitelerle dolu gezilere katılmaya davet eder.

KONAKLAMA

Konforlu bir konaklama yurtdışı eğitimin tartışmasız en önemli parçalarından birisidir. Yurt dışında İngilizce dil eğitimi alırken kaliteli bir konaklamaya sahip olmanın önemini bilen ICOT dil okulu, öğrencilerini rahat ve güvende hissettirmek için aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Aile yanı konaklama; dersten sonra öğrendiklerinizi uygulamaya devam edebileceğiniz ve İrlanda kültürünü daha yakından tanıyabileceğiniz bir konaklamadır. Ailelerin her biri, öğrenciye en iyi deneyimi sunmak için titiz bir seçim sürecinden geçmiştir ve belirli aralıklarla kontrol edilmektedir. Aileler, okuldan genellikle 20 ila 30 dakika (yürüyerek veya toplu taşıma araçlarıyla) uzaklıkta bulunmaktadır.

Öğrenci yurdunda kalmak, yeni bir ülkedeki deneyimlerinizi dünyanın dört bir yanından arkadaşlarınızla paylaşırken ve eğlenirken, sınıflarınızda öğrendiklerinizi pekiştirmenin iyi bir yoludur.

İrlanda dil okulu ICOT’a başvuru yaparken, ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. Başvurudan İrlanda’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır. Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaşarak çözüme ulaştırabilirsiniz.

CORK ŞEHRİ

Cork, geleneksel ve sıcak atmosferi ile İrlanda’nın ikinci büyük şehridir. Küçük bir sahil kasabası iken, 20. yüzyılda büyük bir gelişme göstererek dünya şehirlerinden birisi olmuştur. Başkent Dublin’e rakip şehir olarak gösterilmektedir. Cork şehri, Blarney Kalesi’nde dünyaca ünlü Blarney Taşını öpmekten St. Anne Kilisesi’nde Shandon Bells’i çalmaya kadar çeşitli deneyimler yaşamanıza izin verir. Dinlenmek istiyorsanız, kahve barlarından birinde veya her türlü zevke uygun bira sunan rahat publarda gününüzü geçirebilirsiniz. Her birinde sayısız müzik ve insan bulacağınızdan bahsetmiyoruz bile!

Cork İngilizce dil eğitimi için harika ve eğlenceli bir şehir. Şehir; müzik konservatuvarı, teknoloji enstitüsü, sanat ve tasarım koleji ve denizcilik koleji de dahil olmak üzere 10 farklı üniversite bulunuyor. Cork şehri nispeten küçük ama büyük öğrenci nüfusu nedeniyle, bir üniversite şehri hissiyatı veriyor. İyi arkadaşlar edinmek ve İngilizcenizi geliştirmek için harika bir ortam!

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank