ATC Dublin Dil Okulu

ATC Dublin Dil Okulu

ATC Language Schools

ATC Language Schools, 1973 yılında kurulmuştur. Dünyanın dört bir yanından İrlanda’da İngilizce eğitimi için gelen öğrencilere dil eğitimi veren okul akreditasyonlarıyla da ön plana çıkmaktadır. ACELS, MEI, British Council, English UK ve EAQUALS gibi uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından akredite edilen ATC uluslararası üne sahip bir okuldur. Eğitimleri oldukça kapsamlı olan okulun, eğitimin yanı sıra kültürel gelişime de oldukça fazla önem vermektedir.

ATC Dublin, şehir merkezinde South William Caddesi’nde yer almaktadır. South William caddesi, şehrin en popüler caddesidir. Etrafında sayısız restoran, kafe ve bar bulunmaktadır. Okul binası yenilenmiş modern bir binadır. Okulda yer alan 16 sınıfın tamamı akıllı sınıf olarak adlandırılmaktadır. Aydınlık ve ferah bir okul olan ATC Dublin öğrencilerin sıkılmadan ders dinlemelerini sağlayacak yapıda tasarlanmıştır. Bu anlamda okul lokasyon olarak İrlanda dil kursları arasında oldukça iyi bir yerde durmaktadır.

ATC Dublin Kurslar

Genel ve Yoğun İngilizce Kursları
Bu kurslar isteğe bağlı olarak 15 ila 26 saat arasında katılım sağlayabileceğiniz kurslardır. Her seviyeden öğrencinin kabul edildiği bu kurslarda öğrenciler kendilerine özel danışmanlar ile çalışmalarını sürdürmektedirler. Bu danışmanlar öğrencilerin gelişimini yakından takip ederek, gerekli noktalarda destek olurlar.

Sınavlara Hazırlık Kursları
Dünyada kabul görmüş İngilizce yeterlilik sınavlarına ATC ile hazırlık yapılabilmektedir. ATC öğrencilerini Cambridge, TOEIC ve IELTS sınavlarına hazırlamaktadır. Bu sınavların kendilerine göre müfredatları bulunmaktadır. Her sınav kendine özgü bir test sistemine sahiptir. Öğrencilerin sınavlara katılmadan önce bu test sistemlerini tanımaları faydalı olacaktır. ATC öğrencilerine test sistemlerini tanıtır ve test çözme tekniklerini ve sınavda ihtiyaç duyacakları becerileri edinmelerini sağlar. Sınav tarihine göre belirlenen kurs zamanları vardır.

Gençler İçin Kurslar
ATC Dublin öğrencilere yaz kursları da sunmaktadır. Bu kurslar genellikle İrlanda Ulusal Koleji, Trinity College Dublin ve Dublin Üniversitesi Koleji’nde gerçekleştirilmektedir. Eğitimler yaz ayları süresince devam etmektedir. Yaz kurslarına katılabilmek için öğrencilerin en az 16 yaşında olmaları gerekmektedir.

İş Dünyası Programı
Alternanza Scuola Lavoro için tasarlanan program öğrencilerin sözlü ve yazılı iletişimlerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Öğrenciler vaka analizlerine katılarak gelecekte kariyer olarak beklentilerini şekillendirmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda öğrenciler kariyer planlamalarını da bu program dahilinde gerçekleştirebilirler. Program derslerin yanı sıra çalıştay ve ziyaretlerden oluşmaktadır. İki hafta süren program boyunca; CV ve mektup yazma, görüşme teknikleri, reklam ve pazarlama, Bütçe yönetimi, iş yerinde iletişim ve girişimcilik dersleri verilmektedir.

ATC Dublin Konaklama

ATC Dublin’e dil eğitimi için gelen öğrenciler aile yanında, öğrenci evinde ve dairelerde konaklama sağlayabilirler. Okulun yanında yer alan Neptune&Altona öğrenci daireleri okulun hemen yanında bulunmaktadır. Tek kişilik veya iki kişilik odalarda kalınmaktadır. Ortak banyo kullanımı ve ortak kullanımlı mutfak seçeneklerine sahiptir. Öğrencilerin kullanımına sunulmuş televizyon odası ve çamaşırhane bulunmaktadır. Öğrencilere nevresim ve havlular yönetim tarafından sağlanmaktadır. Ancak temizlik ve düzen öğrenci tarafından halledilmelidir.

Aile yanında konaklayacak olan öğrenciler tam pansiyon veya yalnızca hafta sonu seçeneklerini değerlendirebilirler. Aile yanı konaklamada öğrencinin yeme-içme ihtiyaçları aile tarafından yerine getirilir. Tüm aileler dikkatle seçilmiştir. Tek veya çift yataklı oda seçeneği bulunur. Evler genellikle okula yürüme mesafesindedir. Öğrenciler ekim ve mayıs ayları arasında genellikle tek kişilik odalarda ağırlanabilir.

ATC Residence, okuldan yalnızca 700 metre ileride yer alan bir konaklama seçeneğidir. Deniz kenarında yer almaktadır. Okula 5 dakikada ulaşabileceğiniz bu yurt oldukça konforludur. Tek veya çift kişilik odaları bulunmaktadır. Binada çamaşırhane ve nevresim hizmeti bulunur. Öğrencilerin ortak kullanımı için ayrılan mutfak ve oturma odası da vardır. Aynı zamanda öğrenciler ücretsiz wi-fi kullanımı hakkına da sahiptirler.