International House World Organization

International House World Organization

International House World Organization

1953 yılında kurulan International House Word Organization 50 ülkede yüzlerce merkez ile dil eğitimi veren, alanında öncü bir dil okuludur. International House World Organization, eğitimcileri tarafından yazılan dil kitapları ile de ünlüdür. Dil eğitiminde en iyi tanınan kitapların birçoğu okulun öğretmenleri tarafından yazılmıştır. Bilinen en iyi kitapları; Headway ve Cutting Edge serileridir. International House World Organization aynı zamanda eğitimciler de yetiştirmektedir. Dünyaca ünlü dil eğitimcileri International House World Organization tarafından yetiştirilmiştir.

Okulun İngiltere’de birden fazla şehirde merkezi bulunmaktadır. Bunlar: Aberdeen, Belfast, Bristol, InTuition, Londra, Manchester ve Newcastle.

Londra, Big Ben Kulesi ve Buckingham Sarayı ile ünlüdür. Öğrencilere İngiltere kültürünün merkezinde eğitim alma fırsatı vermektedir. Aynı zamanda eğlence ve kültürel etkinlikleri de içerisinde barındıran bir şehirdir.

Manchester ve New Castle, İngiltere’nin kuzeyde yer alan en genç şehirleridir. Genel olarak öğrenci şehri olarak bilinen bu iki şehir öğrencilerin yabancılık çekmeden hayatlarına devam edebilecekleri oldukça eğlenceli şehirledir.

Bristol, İngiltere’nin sanat başkenti olarak ün yapmıştır. Üniversite şehridir ve merkezde yer alır. Bristol’den İngiltere’nin diğer şehirlerine ve bölgelerine ulaşmak oldukça kolaydır.

Aberdeen ise İskoç geleneklerinin sürdürüldüğü muazzam bir şehirdir. Belfast ve Aberdeen, Game of Thrones dizisinin çekimleri dolayısıyla oldukça fazla ziyaretçi çekmektedir.

International House World Organization, merkezlerine gelen öğrencilere konaklama konusunda yardımcı olmaktadır. Öğrenciler aile yanında, öğrenci yurdunda ve apart dairelerde kalabilirler. Okul, öğrencilere derslerden arta kalan zamanlarda düzenlediği organizasyonlarla ülkeyi tanıma fırsatı da vermektedir. Bunun yanı sıra dil eğitimine gelen öğrencilerin başarı sağlamaları için aile yanında konaklama yapmaları tavsiye edilmektedir. Aile yanında sürekli pratik yapabilen öğrenciler eğitim konusunda daha hızlı yol almaktadırlar.

International House World Organization Dil Kursları

Genel İngilizce Kursu

İngilizce eğitimine herhangi bir seviyeden başlayabileceğiniz kurslardır. Öğrenciler bu kurslara sınav ile katılım sağlayabilirler. Sınav sonucunda hangi sınıfta eğitime başlayacağınız belirlenecektir. Öğrencilerin kurslar sırasında kendilerine özel danışman öğretmenleri bulunmaktadır. Bu öğretmenler hem öğrencinin gelişimini destekler hem de yurtdışında oldukları süre boyunca danışmanlık sağlarlar.

Mesleki İngilizce Kursu

İş hayatında dil eğitimine ihtiyaç duyan profesyonellerin tercih ettiği kurslardır. Hukuk, işletme, tıp, turizm gibi sektörlerde ihtiyaç duyulan dil altyapısına bu kurslar sayesinde ulaşabilir, meslekte ilerleme kaydedilebilir. Eğitimler iş hayatlarına göre düzenlenmektedir. Kursiyerler işlerinden arta kalan zamanlarda kurslara katılabilmektedirler.

Sınavlara Hazırlık Kursları

International House World Organization, Cambridge Sınav Merkezidir. Öğrencileri Cambridge Sınavlarına hazırlarken aynı zamanda okulun merkezlerinde bu sınavlara katılım sağlayabileceklerdir. Kurum aynı zamanda TOEFL, TOEIC, SELT ve IELTS sınavlarına da öğrenci hazırlamaktadır. Öğrenciler bu sınavların her birine girmek için eğitimi alabilir, aynı anda birden fazla sınava hazırlanabilirler. Her sınav için ayrı bir eğitim sistemi hazırlanmıştır. İlgili sınav sistemi aynı zamanda öğrencilere göre uyarlanmaktadır. Sınavlara katılacak olan öğrencilerin gelişimleri aşama aşama takip edilmekte, sınavlarda başarılı olan öğrencilerin eğitim hayatlarında ihtiyaç duyacakları başvuru danışmanlığı hizmeti de International House World Organization tarafından sağlanmaktadır.

İngilizce Öğretmenleri İçin Kurslar

Cambridge CELTA sınavı için İngilizce öğretmenlerini hazırlayan International House World Organization alanında uzman merkezlerdendir. CELTA sınavı İngilizce öğretmenlerine yeterlilik belgesi sağlamaktadır. Bu belgeye sahip olan İngilizce öğretmenleri dünyanın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilmektedirler.

International House World Organization 150’den fazla okul merkezine sahip bir kuruluş olarak her merkezi ile tek tek ilgilenmektedir. Aynı zamanda bütün kurs merkezleri IHWO tarafından sürekli olarak denetime tabi tutulmaktadır.

International House, İngiltere’de dil okulu düşünün öğrenciler için büyük fırsatlar içermektedir.