GENEL BİLGİLER

EC Manchester, şehrin tam kalbinde, Manchester Piccadilly tren istasyonuna birkaç dakika yürüme mesafesinde ve Coach İstasyonunun karşısındaki caddede yer alır. Bu lokasyon ile şehrin tüm ana kültürel etkinliklerine ve öne çıkan yerlerine çok rahat bir erişim söz konusudur. Hatta dünyanın en meşhur futbol takımlarından biri olan Manchester United’ın stadyumu Old Trafford’a tren ile 10 dakika mesafede olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekir. İngiltere dil okulları arasında prestijli bir yere sahip olan EC English, köklü geçmişi ve profesyoneller tarafından hazırlanan kapsamlı müfredatı sayesinde İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen adayların en çok tercih ettiği popüler okullardandır.

Bu şube 2014 senesinde açılmıştır; okulda 9 derslik mevcuttur ve EC English’in butik dediği okullarından bir tanesidir. Maksimum kapasitede 135 öğrenciye hizmet vermektedir, sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı 12’dir. Yetişkinlere eğitim veren okul, 16 yaşından itibaren öğrenci kabul etmektedir. Diğer tüm şubelerinde olduğu gibi, burada da tüm sınıflarda akıllı tahta teknolojisi kullanılır, bu sayede tümevarım öğrenme yöntemini uygulayabilmek çok daha uygun olur. Resepsiyonda öğrencilerin kullanabilmesi için 3 adet tablet, interaktif çalışma odasında 15 adet bilgisayar ile öğrencilerimizin giderken yanlarında kendi bilgisayarlarını götürmelerine gerek bile kalmaz. Okulun yaş ortalamasına baktığımızda, toplamın %60’ından fazlasının 16-26 yaş aralığının oluşturduğunu görürüz.

EC English İngilizce öğrenmenin teknik eğitimin yanı sıra ciddi bir motivasyon işi de olduğunu iyi biliyor ve bunun için bambaşka hazırlıklar yapıp öğrencilerin heyecanını canlı tutmak istiyor. Bunun için bahsini edebileceğimiz ve diğer okullarda görmediğimiz en farklı etkinlik ‘Orange Carpet Experience’ yani ‘Turuncu Halı Deneyimi’dir. EC, okulunuza gittiğiniz ilk gün, karşılamada serilmiş turuncu halı üzerinde yürürken, okul yeni gelen öğrencileri için enerjisini, coşkusunu ve heyecanını aktarmak istiyor ve öğrencilerin de bunu hissetmelerini sağlamak adına bu benzersiz aktiviteyi organize ediyor. Müşteri Deneyimi alanında ödüllü bu aktiviteden hoşlanmayan kimse olabileceğini düşünmüyoruz!

Seçtiğiniz programınıza ek, ücretsiz dil atölyeleri yine EC English’in tüm şubelerinde sunulan bir ekstra hizmettir. Ekstra bir öğretmen liderliğinde gerçekleştirilen bu çalışmalara birkaç örnek verecek olursak; söyleşi seanslarını, son dakika gelişmelerini, yerel konuşma partilerini, doğaçlama saatlerini, muhit konuşmalarını sayabiliriz.

Okulun öğrencilerine sunduğu garantili eğitim sistemi, bu zamana kadar biriktirilen öğrenci istatistiklerine göre çizilmiştir. Yoğun İngilizce programı ile 10 haftada, genel İngilizce programı ile 14 haftada öğrencilere bir seviye ilerleme garantisinden söz ederken aynı zamanda kendi şartları da söz konusudur. Öğrenciler şayet %90 katılım gösterir, ödevlerini zamanında gönderir, sorumluluklarını yerine getirirse ama yine de sözü edilen süreçlerde ilerleme kaydedemezse; hiçbir ücret talep etmeden, yardım, destek ve ek ders verilir.

Uzman ve yetkin eğitmenleri,gerek konaklamada gerek sosyal etkinliklerde gerekse akademik kariyerinizi planlarken ihtiyacınız olan tüm koordinatörlükleri ile birlikte, öğrencilerine en kusursuz programı sunmayı hedefleyen EC English, ciddi bir memnuniyet yüzdesi ile, başarı grafiğini ilerletmeye devam ediyor.

EC ENGLISH MANCHESTER DİL OKULU FİYATLARI

EC English Manchester okulunda, öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda seçilen programlar, yoğunlukları ve uzunlukları göz önünde bulundurularak ücretlendirilir. Özellikle belirtilmelidir ki, süreç uzadıkça fatura daha ekonomik bir hal alır. Okul yılın belli dönemlerinde Türk öğrencilerimize belirli oranlarda promosyonlar uygulayarak, eğitimlerinde katkıda bulunma gayretindedir. İngiltere dil okulu fiyatları, güncel kampanyalar ve indirimler için bizlere ulaşabilir, liste fiyatlarını ise aşağıda görebilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
EC ENGLISH (Manchester)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 6600 9900GBP
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 8400 12600GBP
Şehirde İngilizce (30 ders) 920GBP
Yoğun İngilizce 920 3680 4620 6160GBP
Ielts Hazırlık (20 Ders) 2880 3960 5280GBP
İş İngilizcesi(30 ders) 920 3680 4620GBP
Genel İngilizce 720 2880 3960 5280GBP
Ielts Hazırlık (30 Ders) 3680 4620 6160GBP
Konaklama
Aile Yanı TK Oda Kahvaltı Dahil42016802520336050407560GBP
Aile Yanı TK Yemeksiz39015602340312046807020GBP
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon48019202880384057608640GBP
Superior Vita Residence Studio Oda Özel Banyolu Yemeksiz710284042605680852012780GBP
Diğer
Sağlık Sigortası 20 80 120 160 240 360GBP
Ders Materyal Ücreti *** 28 56 56 56 56 56GBP
Kayıt Ücreti 55 55 55 55 55 55GBP
Konaklama Kayıt Ücreti 35 35 35 35 35 35GBP

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Bu programda bir derssaati 45 dakikadır ve haftada 20 ders saati eğitim verilir. Eğitimler resmî tatil olmadığı sürece her Pazartesi başlar, minimum 1 hafta kaydolunabilir.Başlangıçtan ileri seviyeye kadar her seviyede eğitim verilir, günlük İngilizce geliştirmek, akıcılık sağlamak ve iletişim becerileri ilerletmek için ideal programdır.

Yoğun İngilizce

Genel İngilizce ile çok benzerliği olmasının yanı sıra zamandan tasarruf etmek için organize edilmiş bir programdır. Haftada 30 ders saati verilir. Kısa zamanda hızlı ilerlemenin yanı sıra programınızı kişiselleştirmek için de tercih edilen bir sekmedir, ekstra alacağınız derslerde bireysel eksikliklerinizi giderebilirsiniz.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi programında haftada toplam alacağınız 30 ders saatinin 20 saatini genel İngilizce olarak, kalan 10 saatini ise mesleki becerileri uluslararası boyutlara taşıyabilmek amacıyla hazırlanmış özel başlıkları çalışarak tamamlarsınız. Bu eğitim programına katılmak için İngilizce seviyenizin minimum pre-intermediate (orta öncesi) olması gerekmektedir ve maksimum 10 haftalık program alabilirsiniz. Toplantı yönetimi, konferans konuşmaları, sunumlar, proje planlama, hedef belirleme, iş başvuruları, iş görüşmeleri mesleki İngilizce alanında sunulan başlıklardan bir kaçıdır.

Şehirde İngilizce

Yine 30 ders saati olarak sunulan programa maksimum 5 hafta katılabilirsiniz. 20 ders saati genel İngilizcenin üzerine alacağınız 10 ders saatinde amaçlanan, bulunduğunuz şehri kendi özellikleriyle tanımaktır. Haftalık bir ders arkadaşlarınızla birlikte yerel turistik yerleri deneyimlemek için okul dışında aktiviteler yapar, derse döndüğünüzde deneyimlerinizin üzerini tamamlayıcı eğitimlerinizi almaya devam edersiniz.

Akademik Dönem / Yıl

Her seviyede öğrenci kabul eden bu program 24 hafta ve üzerinde eğitim planlayan öğrencilerimiz için organize edilmiş bir çeşittir. Bu denli bir süreçte plan yapan kişiler, İngilizce bilgilerini profesyonel boyutlarda geliştirmek isteyen kişiler olurlar ya da İngilizce dilinde yüksek öğrenime hazırlık yaparlar. Bu sebeple uzun vadede, her beceride dil bilgisini geliştirmek isteyen öğrencilerimize sunulurlar. Haftada 20 ders saati olmakla beraber öğrenciler dolu dolu bir portfolyoya sahip olurlar.

Yoğun Akademik Dönem / Yıl

Yoğun akademik programı, akademik programdan ayıran en temel özellikle haftalık ders saatinin 10 ders saati daha fazla olmasıdır. Onun dışında, zamanı kısıtlı, ilerlemesi gereken seviye daha fazla olan öğrenciler için daha tercih edilir bir programdır. Sonunda çoğunlukla IELTS, TOEFL, TOIEC, Cambridge gibi uluslararası sınavlara katılır, skorlarını alırlar.

 IELTS Sınav hazırlık Kursu

Ders saatleri 45 dakikadır. Bu programın yıl içerisinde belirlenen özel başlangıç tarihleri vardır ve kontrol edilmelidir. Aynı zamanda kursa katılım için öğrencinin hali hazırda Intermediate (Orta) seviyesinde olması gerekir. Manchester’da 30 ders saati olarak sunulan IELTS hazırlık programının 20 ders saati genel İngilizce, 10 ders saati sınav odaklıdır. Programa minimum 4 hafta maksimum 23 hafta katılım sağlanabilir.

Birebir özel ders

Katıldığınız program ne olursa olsun, isteğiniz doğrultusunda, istediğiniz miktarda, bire bir özel ders alabilirsiniz. Okulun sağladığı tüm imkanların dışında kalan spesifik talepleriniz için rahatlıkla bu hizmetten de faydalanabilirsiniz.

Staj

Bu programı maalesef Türk öğrencilerimiz değerlendiremiyor fakat Avrupa Birliği’ne ve Avrupa Ekonomik Alanı’na dahil olan vatandaşlar için, minimum 4 hafta, haftada 30 ders saati alınması durumunda, İngilizce seviyeleri de UpperIntermediate(orta üstü) ise, EC English tarafından 4 hafta ile 12 hafta arasında iş yerleştirmesi yapılabilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Yurtdışında dil eğitimi alırken, yalnızca sınıfta öğretmenin verdiği bilgiler ile ilerlemenin çok etkili olamayacağını, bilimsel tüm araştırmalar net bir şekilde ortaya koymaktadır. Asıl olan, teoride öğrenilen her şeyin pratikte de kullanılabilmesidir. Bu sebeple sosyal ortamların, etkinliklerin önemi göz ardı edilemez. EC Manchester, şehrin de okula verdiği doğal destek ile, öğrencilerine geniş bir yelpazede sosyal aktiviteler sunmaktadır. Ülkenin yüksek öğreniminin mihenk taşlarından biri olan University of Manchester sıklıkla gidilen yerlerden biridir. Kültürel olarak İngiliz tarihini ve geleneklerini gözlemlemek adına Imperial War Museum North, Manchester Art Gallery, AfflecksPalace, Museum of Scienceand Industry, gruplar halinde, rehberleri ile gezilen yerlerdendir. Bunların yanı sıra gerek Manchester’da gerekse oldukça yakın mesafedeki Liverpool’da dünyanın gözünü diktiği futbol kulüplerinin maçlarına da gitmeyi ihmal etmiyorlar.

Dersler sonrası sık sık bir araya gelebilmek adına kafe, bar veya restoranlarda buluşmalar düzenleyen EC’nin sosyal aktiviteleri bazen de kapalı ortamlarda gerçekleşebiliyor. Takımlar halinde bowling turnuvaları düzenlemeleri, film ve dizi serileri seyredilip kritiğinin yapılması gibi etkinlikler de öğrencilerin motivasyonlarını canlı tutmak için destek alınan organizasyonlardandır. Haftanın neredeyse her günü, derslerden sonra yapılacak bir etkinlik bulabilmek, EC’de oldukça rahat ve kolaydır.

KONAKLAMA

EC English Manchester şubesinde öğrencilerine farklı alternatiflerde konaklamalar sunmaktadır. Öncelikle tüm kurumların önerdiği gibi aile yanı konaklamaları ön plana çıkmaktadır; bunlar tek kişilik, çift kişilik, özel banyolu, ortak kullanımda banyolu, yarım pansiyon, tam pansiyon, self-catering şeklinde sıralanabilir. Aile yanı konaklamalar okula 15 ila 50 dakika mesafede olabilir, Manchester gibi büyük bir kenti için de bu süre oldukça olağandır.

Bunun dışında eğer öğrenciler yürüme mesafesinde ve yurt & residence şeklinde bir konaklama isterlerse, EC bu noktada yine başka seçenekler sunar. Okula 5 dakika yürüme mesafesindeki Lambert &Fairfield Residence tek kişilik, ensuite banyolu odalarıyla hizmet vermektedir. Biraz daha uzak mesafede, yürüyerek 12 dakikada yer alan Vita Residence da da aynı şartlarda alternatifler bulunur. Ayrıca yüksek sezonda yani yaz döneminde Liberty Point Summer Residence stüdyo odaları ile öğrencilere hizmet vermektedir. Rezidansların her birinde öğrenciler öğünlerini kendileri sağlamalıdırlar.

MANCHESTER ŞEHRİ

Birleşik Krallığın kuzey batısındaki, ülkenin en önemli şehirlerinden biri olan Manchester, çok fazla başlıkta bu önemini katlar. Endüstri, üretim, sanayi, ekonomi, tarih, eğitim, sanat, müzik, spor, özellikle futbol kafanızı nereye çevirirseniz çevirin mutlaka ilginizi çekebilecek bir şey ile karşılaşabileceğiniz bu şehirde, günlerinizin boş geçmesine neredeyse imkân yoktur denilebilir. Kısacası yalnızca değişken havası değil, aynı zamanda bunca farklı konunun bir arada bulunabilmesi de Manchester’ı gören, onu yaşayan herkesi oldukça şaşırtmaktadır.

Yurtdışında dil eğitimi almak için seçeneklerinizin arasına mutlaka almanız gereken Manchester’da, İngilizce öğrenirken onu bire birde yaşayabilmek bambaşka bir haz verecektir. Hareketli gece hayatını mutlaka deneyimlemeli, tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu derbilerden birine – Manchester United & Manchester City –  kesinlikle gitmeli, sanat galerilerinde bol bol vakit geçirmeli ve global dünyanın son haline gelirkenki tarihinin başlangıç noktasını sokak sokak gezmelisiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

EC English Manchester’da dil eğitimi alan öğrenciler, dünyanın dört bir yanından aynı kendileri gibi dil eğitimi almaya gelmiş öğrencilerle bir arada eğitimlerini gerçekleştirecekler. Bu sayede hem okulda hem de sosyal hayatlarında farklı kültürleri öğrenecek ve ingilizcelerini pratik yaparak daha çok geliştirebilecekler. 

EC Manchester dil okulundaki öğrencilerin uluslararası çeşitlilik oranını aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA