English in Chester

English in Chester

English in Chester Dil Okulu

1976 yılında kurulan English in Chester, British Coucil tarafından akredite edilen uluslararası üne sahip bir dil okuludur. Chester’da bulunan okulun 4 ayrı merkezde eğitimleri devam etmektedir. Eğitim binalarının modernliği ile ünlü olan okulun her binada 20 sınıfı bulunur. Bu derslikler akıllı sınıf özelliğine sahiptir. English in Chester, İngiltere’de dil okulu düşünen öğrenciler için güzel bir seçenektir.

English in Chester, öğrencilerin dil eğitimi süresini mümkün olduğunca rahat geçirmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Bilgisayar sınıfları, dijital kütüphane (film, müzik vb.) arşivleri içermektedir. E-öğrenme sistemleri sürekli olarak güncel tutulmaktadır. Öğrenciler dilediğince vakit geçirebilecekleri ortak alanlarda televizyon sistemi ve kahve makineleri, ders aralarında yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kafeteryalar bulunmaktadır.

Dil okuluna gelen öğrenciler aile yanında ve Waterside Malikanesinde konaklayabilirler. Waterside okul binalarına oldukça yakında yer alan ve yılın her döneminde öğrencilere hizmet veren bir yurttur. Dileyen öğrenciler otel konaklamasını da tercih edebilirler. Dil eğitiminde en uygun konaklama seçeneği aile yanında kalmaktır.

English in Chester’da Verilen Eğitimler

Genel İngilizce Kursu

Bu kursta öğrenciler haftada 28 saat ders almaktadır. Derslerin 20 saati gündüz, sekiz saati ise akşam işlenmektedir. Her sınıfta en fazla 10 öğrenci bulunmaktadır. Genel İngilizce kurslarına katılabilmek için temel seviyede İngilizce bilmek yeterlidir.

Yetişkinler için İngilizce Kursu

Dersler 25 yaş üstü yetişkin öğrenciler için, merkezin karşısında yer alan tarihi kurs binasında verilmektedir. Konular, kursiyerlerin bilgi ve beceri seviyelerine göre ders düzenlenmektedir. Öğrenciler şehir turlarına ve sosyal etkinliklere katılma şansına sahiptirler.

Sınavlara Hazırlık

Sınavlara hazırlıkta edindiği deneyim ve uzmanlık ile tanınan English in Chester; FCE, CAE, KET, PET ve IELTS sınavları için öğrenci yetiştirmektedir. Haftada 30 saat ders yapılan bu kurslarda öğrenciler akademik seviyede İngilizce öğreninceye kadar eğitim alırlar. FCE ve CAE sınavlarına hazırlanacak olan öğrencilerin öncelikle seviye tespit sınavlarına katılmaları gerekmektedir.

Gençlere Özel İngilizce Kursları

13 ila 16 yaşları arasında yer alan öğrencilerin katılabileceği bu kurslar Chester Üniversitesi’nde ve yalnızca yaz aylarında düzenlenmektedir. Bu kurslarda öğrenciler ders alırken İngiltere kültürü ve tarihi hakkında da bilgi sahibi olmaktadır. Başlangıç seviyesinde dil bilen öğrenciler de bu programa katılabilmektedirler.

İş İngilizcesi Kursları

Hangi meslekten olursanız olun katılabileceğiniz bu kurslarda, iş hayatlarına uygun programlar düzenlenerek eğitim verilmektedir. Bu kurslar birebir olarak da alınabilmektedir. Genellikle şirketlerin tercih ettiği bu kurslar, iş hayatına profesyoneller yetiştirmektedir.

50 yaş ve üzeri öğrenciler için hobi kursları

Haftada 15 saat sosyal etkinlikler ile birlikte ders yapılan bu kurslar hobi olarak İngilizce eğitimi almak isteyen bireyler içindir. 50 ila 60 yaş arasında katılım sağlanabilmektedir.

Chester Hakkında

Orta halli bir şehir olan Chester, İngiltere’de dil eğitimi almak için oldukça uygun bir seçenektir. Her şeye kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir şehir olan Chester, tarihi binaları ve Amfi tiyatrosu ile ünlüdür. Turistlerin sıklıkla tercih ettiği bir lokasyondur. Bu sebeple de oldukça hareketlidir. Gece hayatı ve alışveriş imkânları ile herkes tarafından sevilen bir şehir olmuştur. Öğrenciler, dil eğitimi sırasında şehirde bulunan sanatsal ve kültürel etkinliklere ücretsiz olarak katılabilmektedirler. Hep birlikte fotoğraf gezileri, film seansları ve konserlere katılan öğrenciler bu sayede aldıkları eğitimi pekiştirmekterdir. Öğrenciler boş zamanlarında ülkenin geri kalan bölgelerini de gezme fırsatına sahiptirler. İngiltere, Avrupa’nın diğer ülkelerine de kolaylıkla ulaşılabilecek bir konumdadır. Bu sebeple ülkede bulunduğunuz zamanı doğru değerlendirmeniz yerinde olacaktır.