CES

CES

Centre of English Studies – İngiltere

İngiltere, İskoçya ve İrlanda’da çok sayıda merkezi bulunan Centre of English Studies (CES), 1979 yılında kurulmuş olup, 40 yıldan uzun süredir uluslararası öğrencilere dil eğitimi vermektedir ve İngiltere dil okulları arasında prestijli bir yere sahiptir. Bünyesinde bulunan öğretmenlerin tümü TESOL veya CELTA sertifikalı olup, eğitim kalitesini her zaman en yukarılarda tutmayı hedefleyen bir kurumdur. Birleşik Krallıktaki tüm yetkili kurumlardan akreditasyonu olan CES, 2007 yılında Star Awards’ta Avrupa’nın en iyi dil okulu ödülünü kazanmıştır.

Konaklama türü olarak aile yanı ve öğrenci yurdu seçenekleri sunan CES Dil Okulu, öğrencilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır.

Önerilen Dil Programları

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • IELTS Sınav Hazırlık
  • İş İngilizcesi
  • CELTA Hazırlık
  • Cambridge Sınav Hazırlık
  • Yaz kampları

LONDON

CES Londra Dil Okulu, şehir merkezine trenle 20 dakika mesafede bulunan Wimbledon bölgesinde yer alıyor. Öğrenciler okula ait klasik tarzdaki binada, modern ve yenilenmiş sınıflarda eğitim alırlar. Kış döneminde 11 olan sınıf sayısı, yaz sezonunda 22’ye kadar çıkmaktadır. Sınıfların ortalama öğrenci sayısı 10 kişidir. Bu da öğrencilere sağlıklı bir eğitim ortamı sunar. Okul içinde bulunan kütüphane, bilgisayar odası, sosyalleşme alanı gibi yerlerde İngilizcenizi daha da geliştirme fırsatı bulacaksınız.

OXFORD

CES Oxford, bu popüler üniversite şehrinde öğrencilere daha butik ve özel hizmet vermeyi amaç edinmiş bir okuldur. 10 adet sınıfı ve sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı 7-8 olan CES Oxford, size çok daha samimi bir ortamda İngilizce dil eğitimi almanın kapılarını aralıyor. Ders sonrası sunulan çeşitli aktivitelere katılarak Oxford’u keşfedebilir, hafta sonlarında ise 1 saatlik yolculuk ile Londra’ya ulaşabilirsiniz. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin en çok tercih ettikleri şehirlerden birisi olan Oxford, barındırdığı yüksek öğrenci sayısı nedeniyle de çok farklı ülkelerden gelmiş yabancı öğrencilerle tanışma imkanı sunar.

WORTHING

CES Worthing, Londra’ya 90 dk. Mesafede bulunan güzel plajlara sahip Worthing şehrinde yer almaktadır. CES Worthing’i diğer şubelerden ayıran en önemli özelliklerden birisi, okulun Teacher Training Center olmasıdır. Türk öğrenci oranının diğer şehirlere nazaran çok az olması burayı cazip kılan bir diğer önemli nokta.

Güvenli ve samimi bir şehirde eğitim almayı planlayan öğrencilerdenseniz, CES Worthing çok doğru bir seçenek.

ELT Tavsiyesi: Yaz döneminde derslerden sonra kendinizi serin sulara bırakın ve denizin keyfini çıkarın!

LEEDS

İngiltere’nin kuzeyinde bulunan Leeds, tarihi binaları ve geçmiş yıllarda futbolda gösterdiği başarılarla adını sıkça duyduğumuz bir şehirdir. Manchester ve Liverpool’a yakın olan Leeds’te dil eğitimi alabileceğiniz en kaliteli kurumlardan birisi olan CES Leeds dil okulu, şehir merkezinde tarihi bir binada hizmet vermektedir. CELTA merkezi olan okul, Türk öğrenci oranının az olması ile de ön plana çıkmaktadır. Yaz döneminde 20’ye ulaşan sınıf sayısı ile bölgedeki en popüler okullardan olan CES Leeds, ELT’nin de bu bölgede önerdiği ilk okullardandır.

HARROGATE

Leeds’in kuzeyinde yer alan Harrogate, spaları ile meşhur klasik bir İngiliz şehridir. Şehri dolduran, restoranlar , cafeler, mağazalar ve antikacılar ile Harrogate’de kendinizi farklı bir dünyada hissedeceksiniz. İngiltere’nin en fazla turist çeken bölgelerinden birisi olan Harrogate’de dil eğitimi denildiği zaman akla ilk gelen okullardan birisi olan CES Harrogate, şehir merkezinde yer almaktadır.

Sekiz adet modern sınıfıyla hizmet veren CES Harrogate butik bir okuldur ve öğrencilerini samimi bir ortamda karşılamaktadır.

EDINBURGH

Birleşik Krallık’a bağlı İskoçya’nın başkenti olan bu büyüleyici ve tarih kokan şehirde dil eğitimi alan öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alan CES Edinburgh, şehir merkezinde tarihi bir binada yer almaktadır. Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı 9 olan CES Edinburgh toplamda 13 sınıfla hizmet vermektedir. Dil eğitimi sonrası aktivite programlarına da oldukça önem veren okulda yapabileceğiniz sayısız aktivite bulunmaktadır.

Konaklama konusunda titizlikle seçilen ailelerde veya yurtlarda kalabilir, İngilizce pratik yaparak eğitiminize katkı sağlayabilirsiniz.

ELT Tavsiyesi: Şehir geneline yayılmış tarihi şatoları ziyaret edin!