GENEL BİLGİLER

Cambridge’in en kaliteli dil okulları arasında gösterilen Studio Cambridge Dil Okulu, 1954 yılında kurulmuş, zincir olmayan ancak butik okullar arasında yüksek standartlarını yıllar boyu devam ettirmesiyle ünlü okullardan biridir.
Cambridge şehrinin en prestijli okullarından biri olarak gösterilen Studio Cambridge her yıl dünyanın her yerinden 4000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Studio Cambridge, İngiltere’nin Cambridge şehrindeki en eski dil okuludur.
Tarihi bir binada hizmet veren okul aynı zamanda yaz dönemlerinde Cambridge Üniversitesi’ne ait bir binayı da kullanmaktadır. Okulda 22 sınıf, kütüphane, bilgisayar laboratuarı ve etüd merkezi bulunmaktadır.

Okul binası şehir merkezine 10 dk yürüme mesafesindedir. Tren istasyonu okula çok yakındır.Studio Cambridge dil okulunda Genel İngilizce, Yoğun İngilizce ve sınav hazırlık eğitimleri verilmektedir.
British Council akreditasyonu, English UK ve IALC üyelikleri bulunan okul, ISI tarafından denetimde en yüksek puanı almıştır.

STUDIO CAMBRIDGE DİL OKULU FİYATLARI

Studio Cambridge merkezinde dilediğiniz haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Seçtiğiniz program ve konaklama seçeneğine göre fiyatlar değişiklik gösterecektir.  Studio Cambridge dil okulu fiyatlarını, hafta, program, konaklama bilgisi ve diğer tüm ücretleri kapsayacak şekilde ELT danışmanlarından ücretsiz olarak talep edebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Temel İngilizce bilgileri üzerine odaklı Genel İngilizce programı, İngilizceyi günlük yaşamında da rahatlıkla kullanmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği programlardan birisidir
Haftada 20 ders olarak hazırlanan programda, konuşma, yazma, okuma ve dinleme derslerinin yanında İngilizce telaffuz dersleri de verilmektedir. Genel İngilizce programında, öğrenciler her seviyeden bu programa katılabilir. Kursa katılım yaşı minimum 16 olarak belirlenmiştir.

Yoğun İngilizce

Haftada 28 saat ders işlenen yoğun İngilizce programında da, genel İngilizce programı ile aynı konular işlemektedir. Konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi temel İngilizce dersleri verilmektedir. Programın hedefi öğrencilerin kısa zamanda İngilizceyi teorikten pratiğe dökme fırsatı yakalamasıdır. Kursa katılım yaşı minimum 16’dır.Programa başlangıç seviyesi olan A1 seviyesi itibari ile katılabilirsiniz.

IELTS Sınav Hazırlık

İngiltere’deki bütün kurumlar tarafından kabul edilen IELTS sınavına hazırlık kursudur. Birçok akademik ve iş alanında kabul gören İngilizce yeterlilik sınavı öğrencilerin farklı soru türlerini görüp strateji kazanmalarını hedeflemektedir. Haftalık ders saati 28 ders olarak hazırlanmıştır. Kursa katılım için belirlenen seviye B2 seviyesidir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Studio Cambridge öğrencilerinin dil çalışmalarını kültürel keşif ve zenginleştirme ile tamamlamasına son derece önem vermektedirİngiltere’de dil eğitimi aldığınız sürece, derslerde sonra İngilizce konuşmaya devam etmelisiniz. Her türlü organizasyon, katıldığımız yemekler, kutladığımız festivaller ve oynadığımız sporlar hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmenize yardımcı olacaktır. Etkinliklere olabildiğince katılmalı ve kendinizi dünyanın dört bir yanından arkadaşlarınızla rahat bir ortamda öğrendiğiniz İngilizceyi kullanmalısınız
Studio Cambridge dil okulunda, her hafta en az beş öğleden sonra etkinliği ve bir akşam etkinliği tamamen ücretsiz sunulur. Ayrıca hafta sonları civar şehirlere geziler düzenlenir.
Hafta sonları İngiltere’deki ilgi çekici yerlere ek ücret karşılığında geziler düzenleyen okul ,İngiltere Premier Ligi takım maçlarına ve Londra West End şovlarına da yıl boyu geziler düzenlemektedir

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Studio Cambridge dil okulu öğrencilerine aile yanı ve yurt seçeneği sunar okul, öğrencilerin güvenli bir ortamda konaklamalarını sağlamaktadır.
Aile yanı konaklamalarda tek kişilik ve çift kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Konaklamaya sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil edilir. Aile yanı konaklamalar okula toplu taşıma ile 20 -45 dk uzaklıktadır. Ana dili İngilizce olan ailelerle konuşma pratiği yapma şansına sahip olacaksınız.
Okulun sağladığı farklı bir konaklama olan yurt seçeneği öğrencilerin farklı ülkelerden gelen öğrencilerle tanışıp farklı kültürler öğrenmesine olanak sağlar. Tek kişilik özel banyolu ve ya çift kişilik paylaşımlı banyo tercih edebilirler. Yurt binaları okula 5-10 dk yürüme mesafesindedir.

CAMBRIDGE ŞEHRİ

Amerika’nın en ünlü ve dünyaca tanınan dergilerinden Forbes tarafından 2009 yılında dünyanın en güzel şehirlerinden biri seçilen Cambidge , İngiltere’nin eğitim ve mimarisi ile en meşhur şehirlerinin başında gelmektedir.
Şehrin adı sahip olduğu Cam nehri ve Bridge kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Cambridge Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Bu yüzden şehir her yıl binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Cambridge’deki önemli yapılar King’s College Kilisesi ,Saxon Kulesi, Fitzwilliam Müzesi ve Sanat Müzesi’dir. Cambridge Londra’ya olan uzaklığı 105 km’dir. Şehir her dönem bira, müzik film, edebiyat ve Shakespeare festivallerine ev sahipliği yapmaktadır.

Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce uluslararası öğrenciler ağırlayan Cambridge tarihi yapısı ve eğitim tecrübesi ile meşhur şehirler arasında yer alır. Studio Cambridge dil okulunda eğitim alırken arkadaşlarınızla nehri boyunca yürüyüşe çıkabilir, nehir kıyısında piknik yapabilir yada nehirdeki küçük kayıklarla yapacağınız gezintide bu tarihi şehri baştan keşfedebilirsiniz. Eğlence mekanları, lezzetli menüleri ile kafe ve restoranları, müzeleri, tarihi yapılarının tadını çıkarabilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA