GENEL BİLGİLER

1955 yılında İngiltere’de kurulan Bell School English uluslararası öğrencilere dil eğitimi veren yüksek standartlı okulların başında gelmektedir. Bell dil okulunun Londra ve Cambridge olmak üzere iki şubesi bulunmaktadır.

Bell English’in ilk şubesi olan Bell Cambridge Dil okulu, Cambridge Üniversitesine ve şehir merkezine 15 dakikalık mesafede yer alır.

Cambridge şehrinde büyük bir kampüse sahip olan Bell Cambridge, öğrencilerine çok güzel kampüs imkanları sunuyor. Yeşillikler içerisinde yer alan kampüste 30 modern derslik bilgisayar odası ve çalışma odasında son teknolojik materyaller ve kablosuz internet erişimi bulunmaktadır. Ayrıca okul kahvaltı ve öğlen yemeklerinin çıktığı bir yemekhaneye sahiptir.

Bell Cambridge Dil Okulu’nda sınıflar maksimum 14 kişiliktir.

Genel İngilizce, Sınavlara Hazırlık İngilizcesi, İş İngilizcesi gibi kurslarla oldukça kaliteli bir eğitim sunar.

BELL CAMBRIDGE DİL OKULU FİYATLARI

Bell Cambridge merkezinde dilediğiniz haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Seçtiğiniz program ve konaklama seçeneğine göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. İngiltere BELL Cambridge dil okulu fiyatlarını, hafta, program, konaklama bilgisi ve diğer tüm ücretleri kapsayacak bir teklif almak için size en yakın ELT ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Genel İngilizce programları, öğrencilerin dil becerilerini en iyi seviyede geliştirmek için tasarlanmıştır. Haftalık 20 ders olan program. Temel İngilizce dersleri olarak; gramer, yeni kelime öğrenme, konuşma, dinleme ve yazma derslerini kapsar. Dersler her pazartesi başlar ve okulun ilk günü yapılan seviye tespit sınavından sonra öğrenciler İngilizce seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir. Kursa katılma yaşı minimum 16’dır.

Celta Kursu

Celta Kursu, kariyerine İngilizce öğretmeni olarak başlamak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Aldığınız bu belge ile dünyanın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilirsiniz. Kursa katılım için iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmanız beklenir.

Birebir İngilizce Eğitim

Hedefleriniz için kişiselleştirilen bu İngilizce dersleri, özel öğretmenle 1’e 1 yapılmaktadır. Öğrenme ihtiyaçlarınıza göre programlar özel hazırlanır. Haftalık 15, 20, 25 saat ders alabilirsiniz.

IELTS Sınav Hazırlık

Farklı soru türlerini görmek ve strateji kazandırmayı hedefleyen sınav hazırlık programıdır. Analiz etme, anlama, anladığını yorumlama gibi becerileri geliştirmeniz için hazırlanmıştır. Öğrencilerin farklı soru türlerini görüp strateji kazanmalarını hedefleyen programa katılım seviyesi B1’dir.

İş İngilizcesi

 İş İngilizcesi programına katılacak öğrencilerin İngilizce seviyelerinin, minimum B1 düzeyinde olması gerekmektedir. Bu program öğrencilerin, profesyonel bir iş çevresinde etkili biçimde nasıl iletişim kuracaklarını öğretmenin yanı sıra iş dünyasında başarılı olmaları için gerekli olan tüm dil becerilerini kazandırmayı hedefler. Program için gerekli dil seviyesi B1 seviyesidir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Öğrenciler dil güvenini ve başarılı olmaları için gereken becerileri kazanırken bir yandan da Bell Cambridge dil okulunun sunduğu gezi ve aktivite programlarına katılabilir.

Bell Cambridge, hafta içi ve hafta sonu sosyal etkinlikler ve çevre gezileri düzenleyerek, öğrencilerin şehri ve farklı kültürleri tanırken bir yandan da öğrencilerin kaynaşması ve pratik yapmasına olanak sağlar.

Cambridge şehrinde genel olarak öğrenciler;

Dünya’nın önemli üniversiteleri arasında gösterilen Cambridge Üniversitesini ziyaret edebilir,

Şehirdeki meşhur botanik bahçelerinde gezebilir.

Cam Nehri’nde arkadaşlarınızla punting yapabilirsiniz.

Hafta sonları, Londra ve Oxford gibi yakın şehirleri görmeye gidebilirsiniz. 

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

En çok tercih edilen konaklamalardan biri olan aile yanı konaklamalar, farklı bir kültürü öğrenmek, İngilizce konuşmak isteyen öğrenciler için idealdir. Aileler, okul tarafından özenle seçilir ve düzenli olarak denetlenirler. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneği tercih edebilmektedir. Tek kişilik oda konaklamalarında özel banyo tercihi de mevcuttur.

Yurt-Öğrenci Evi Konaklama

Öğrencilerine çeşitli konaklama tercihi suna Bell Cambridge dil okulu, diğer öğrencilerle birlikte yaşamak, farklı milletlerden arkadaş edinmek için yurt konaklamaları ve öğrenci evi konaklamaları sunmaktadır. Konaklamaların birçoğu kampüs içerisinde yer almaktadır. Bu konaklamalar genellikle yemeksizdir. Öğrencilere kendi yemeğini yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi verir. Bu konaklamalarda özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

CAMBRIDGE ŞEHRİ HAKKINDA

Londra’nın 105 km kuzeyinde bulunan Cambridge, kolejleri ve üniversiteleri ile meşhur bir öğrenci şehri olmanın yanı sıra her daim yaşam kalitesinin üst seviyede olduğu şehirler arasında gösterilmektedir.

Cambridge, İngiltere’nin eğitim ve mimarisi ile en meşhur şehirlerinin başında gelmektedir. Dünyanın en büyük Üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesine sahiptir. Bu yüzden şehir her yıl binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır.

Cambridge’deki önemli yapılar arasında King’s College Kilisesi, Saxon Kulesi, Fitzwilliam Müzesi ve Sanat Müzesi gösterilmektedir.

Bu entelektüel şehirde her zaman mutlaka yapabilecek bir şeyler bulabilirsiniz. Cam nehri boyunca yürüyüşe çıkabilir, nehir kıyısında piknik yapabilir ya da nehirdeki küçük kayıklarla arkadaşlarınızla yapacağınız gezintide bu tarihi şehri baştan keşfedebilirsiniz. Eğlence mekanları, lezzetli menüleri ile kafe ve restoranları, müzeleri, tarihi yapıları yanı sıra düzenlenen hafta sonu turları ile Londra ve Oxford gibi yakın şehirleri görmeye gidebilirsiniz. 

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Bell  Dil Okulları 60 yılı aşkın dünyanın birçok yerinden her yıl binlerce öğrenciyi misafir etmektedir. Bu sebeple okulda ki öğrenci çeşitliliği oldukça renklidir. Öğrenciler yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra farklı kültürlerden yeni insanlar tanıma fırsatı yakalayabilmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA