British Study Centers

blank

BRITISH STUDY CENTERS – İNGİLTERE

Misyonu, öğrencileri ve çalışanları için yaratıcı, ödüllendirici ve başarılı bir öğrenme ve çalışma ortamı sağlamak olan okul, 1930’lu yıllarda Joseph Cleaver tarafından kuruldu.

1996 yılında Oxford’da kurulan ilkokulunun açılmasıyla İngilizce dil öğretimine geçti. Bunu 2002’de Brighton ve 2004’te Londra takip etti. BSC, hem Brighton hem de Oxford’la daha da büyüdü ve daha sonra bu merkezleri Manchester,York ve Edinburgh takip etti.

2008 yılında, 10-15 yaş arası çocuklara yaz okulu programları sunan ‘ICH’ (International CollegeHolidays) ‘i satın alarak genç öğrenciler pazarına girdi.  2009 yılında, Ardingly College ve Cheltenham College’da ilk kez gençler eğitim gördü. Genç öğrenciler bölümü hızla büyüdü ve British Study Center’in şu anda İngiltere genelinde toplam yedi merkezde tatil kursları mevcut.

BSC, İngiltere’de Dil Okulu kategorisinde aşağıdaki uluslararası ödüllere sahiptir.

Study Travel Magazine “Star” İngilizce Dil Okulu Avrupa ödülü (2010 ve 2012 yıllarında)

Study Travel Magazine “En İyi İngilizce Dil Okulu Avrupa Ödülü” 18 yaş altı kurslar dalında (2012’de)

British Study Centers, British Council tarafından akredite edilmiş olup aynı zamanda English UK ve ALTO üyesidir.

Okulun bütün merkezleri BSC felsefesini takip eder ve öğrencilerine erişilebilir fiyatlarla yüksek kaliteli dersler ve olanaklar sunar. Bu anlamda İngiltere’de dil okulları başvurularında Türk öğrenciler tarafından her zaman tercih edilmiştir.

Eğitim Alabileceğiniz İngilizce Dil Programları

  • Genel İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • Sınav Hazırlık
  • Aktivitelerle İngilizce

LONDRA MERKEZ

Dünya’nın başkenti Londra’da İngilizce öğrenin!

Big Ben, London Eye ve Buckingham Sarayı gibi ilgi çekici yerlerin yanı sıra, Londra’nın canlı gece hayatının, kaliteli restoranların ve Avrupa’nın en yeşil kentinin geniş açık alanlarının tadını çıkarabilirsiniz. Dünyanın farklı kültürlerinden insanların bir arada bulunduğu kozmopolit bir şehirde dil öğrenmek isteyenlerden iseniz Londra sizin için mükemmel bir deneyim olacaktır.

BSC Londra, West London College ile ortak tesisleri kullanmaktadır. Sanat, moda ve tasarım alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir ortam sunmaktadır.

Okulun aynı zamanda dış mekan mobilyalarla donatılmış kendine ait bir bahçesi ve kafesi de bulunmaktadır.

Her ayın başında öğrencilere aylık sosyal aktivite programları sunulmaktadır. Sinema gecesi, Thames Nehri’nde tekne partisi, Parlamento Evleri’ne ziyaret, BBC ziyareti, Regent’s Park’ta piknik bunlardan yalnızca birkaçıdır.

Elt Tavsiyesi; Thames Nehrinde bot turuna katılın ve Londra’nın güzelliklerini, şehrin en gözde yapıtlarını nehir kıyısından seyredin!

LONDRA HAMPSTEAD

1977’de kurulan ve eskiden Hampstead School of English olarak bilinen BSC London Hampstead, Londra’nın önde gelen dil okullarından biridir.

BSC Hampstead, Kuzey Batı Londra’nın tam kalbinde yer almaktadır. Hampstead’da yer alan kafelere, butik barlara ve restoranlara kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Aynı zamanda Londra’nın merkezinde bulunan mekanlara yalnızca 25 dakika uzaklıktadır.

Okulun kafesi, iki adet bahçesi, kütüphane, çalışma merkezi, özel sinema ve oyun salonu da mevcuttur.

Elt Tavsiyesi; Camden Market’ı gezin!

OXFORD

İngiltere’de İngilizce eğitimi alırken öğrenci şehrinin nimetlerinden faydalanın!

BSC’nin Oxford merkezi şehrin en gözde bölgesi olan St Giles semitinde yer almaktadır. Dünyaca ünlü Ashmolean Müzesi’ne 100 metreden daha kısa mesafede olup, Oxford Üniversitesi’nin hemen yakınındadır.

Oxford’un dükkanları ve kafeleri ile ün yapmış en popüler caddesi olan Cornmarket’e yalnızca 50 metre uzaklıkta olacaksınız!

40.000 öğrenci ve 39 üniversiteye sahip olan Oxford şehri İngilizce öğrenmek için en ideal merkezlerden biridir. Ayrıca İngiltere’de dil kursuna gitmek isteyen öğrencilerin ilk tercih ettiği şehirlerdendir.

Elt Tavsiyesi; Punting ile Oxford’un nehir kıyılarını gezerek, Oxford’un tarihi binalarını görme fırsatı yakalayın!

BRIGHTON

İngiltere’nin en genç şehri!

Deniz kenarındaki Londra olarak da bilinen Brighton’da keşfedilecek çok şey bulacaksınız. Açık havayı ve sahilde yürümeyi sevenlerdenseniz Brighton tam size göre bir şehir.

BSC Brighton ise Victorian tarzı bir binada hizmet veriyor. Okulun aynı zamanda muhteşem bir bahçesi ve terası da mevcut. Şehir merkezindeki tüm aktivitelere oldukça kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Elt Tavsiyesi; Kraliyet ailesinin tatillerini geçirdikleri, Hint mimarisinden etkilenerek yapılmış olan Royal Pavilion’u gezin!

MANCHESTER

Dünyanın en dost canlısı 10 şehrinden biri olan Manchester aynı zamanda İngiltere’nin en iyi spor kenti seçilmiştir. BBC’ye de ev sahipliği yapan şehir müzik alanında da önemli bir kenttir.

Manchester Academy of English adıyla bilinen BSC Manchester, 25 yıldır hizmet vermektedir. Manchester’in en eski dil okulu olan BSC Manchester, Eaquals akreditasyonuna sahip İngiltere’deki tek dil okuludur.

Elt Tavsiyesi; Dünyanın en büyük futbol müzelerinden olan National Football Museum’u gezin!

YORK

York şehri, tarihi bir merkezde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça idealdir. BSC dil okulu ise şehrin merkezinde yer alan tarihi bir binada hizmet vermektedir.

Elt Tavsiyesi; İngiltere’de yer alan, Ortaçağdan kalma en büyük yapı olan York Minster’i gezin!

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank