Malta Dil Okulu Öğrencilerine Müjde

Malta Dil Okulu Öğrencilerine Müjde

Artık uygun fiyatlı uzun dönem Malta dil okullarını düşünen öğrenciler aynı zamanda Malta’da çalışma imkanına da sahip olabilecek. Nasıl mı?

  • Malta Hükümeti’nin yeni sağladığı ve bir yıllık geçerliliği olan bu çalışma izni, Malta’da uzun dönem dil eğitimi almak isteyen öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni sağlıyor. Bu çalışma izni, öğrencinin Malta’da 90 günü tamamlamasından sonra talep edilmesi halinde aktif oluyor.
  • Böylelikle Malta’da çalışma imkanı, uzun dönem dil eğitimi düşünen öğrencilere ciddi ek gelirler de sağlayacak. Malta’da part-time bir işte saatlik minimum 7-8 Euro kazanabilir, bütçenize ciddi katkılar sağlayabilirsiniz.

Öğrencinin Malta’da anlaştığı işverenin, JobsPlus’a (Malta iş bulma kurumu) başvurması gerekiyor ve öğrenciye işyerinde neden ihtiyaç duyduğunu ve de yerli iş gücünden çalışacak aday bulmaya çalıştığını ama başaramadığını ispatlaması gerekiyor. Örneğin iş verenin iş çalışma adayı aradığı pozisyonla ilgili JobsPlus’a 2 hafta ilan vermiş olması gerekiyor.

Tabi ki işverenin yerli işçi bulamadığını kanıtlamasına gerek olmayan meslekler de var. Bu mesleklerden bazıları;

  • Sağlık alanında çalışanlar: Doktor, veteriner, hemşire, biyolog vb.
  • Bazı mühendislik ve mimarlık bölümleri
  • IT, Finans, Yazılım sektörleri çalışanları

Malta’da çalışma izni için gerekli formları ve evrakları ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Malta’da tercih ettiğiniz dil okuluna kayıt yaparken sizlere sağlıyoruz.

İngilizce dil eğitimini, deniz ve güneşle birleştirebileceğiniz mükemmel bir alternatif olan Malta, vize konusundaki esnek tutumu ve ekonomik fiyatları ile eşsiz bir seçenek.

Malta dil okulları ve Malta’da çalışma izni konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti için bizimle iletişime geçin.

Malta Dil Eğitimi