Helin, Bremen Üniversitesine Kabul Aldı

Helin, ELT Beşiktaş ofisi danışmanlarından Elif Hanım’ın rehberliğinde Bremen Üniversitesi Informatik (Bilgisayar Bilimleri) bölümüne şartlı kabul alarak büyük bir başarıya imza attı.

Helin, Türkiye’de kazandığı bölümü Almanya’da okumak için yola koyulduğunda, karşısında birçok engel ve bilinmezlik vardı. Bu zorlu süreci; kolay, hızlı ve hatasız şekilde tamamlamak isteyen Helin bize ulaştı. ELT Beşiktaş ofisi danışmanlarından Elif Hanım’ın tecrübesi ve rehberliği ile Helin, her adımı titizlikle planladı ve hedeflerine adım adım ilerledi. Elif Hanım’ın desteğiyle Bremen Üniversitesi’ne başvuru sürecini tamamlayan Helin, şartlı kabul alma başarısını yakaladı.

Almanya’nın en saygın üniversitelerinden biri olan Bremen Üniversitesi, Informatik bölümünde dünya standartlarında bir eğitim sunuyor. Üstelik Bremen Üniversitesi’nde bir yıllık eğitim ücreti yalnızca 695 Euro.

Helin, bu prestijli üniversitede bilgi ve becerilerini geliştirecek, Almanya’da staj yapma ve mezuniyetten sonra 18 ay Almanya’da çalışma imkanına sahip olacak. Daha sonra Türkiye’ye dönmek isterse, en az bir yabancı dili akıcı şekilde konuşacak, tüm dünyada geçerliliği olan bir diplomaya sahip olacak ve Almanya’da yazılım alanında iş deneyimi edinecek.

Bremen Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü

Bremen Üniversitesi’nde sunulan Bilgisayar Bilimi lisans programı, bilişim ve yazılım alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçenek. Bu program, esnek yapısı ve kişiselleştirilebilir olmasıyla öğrencilerin ilgi alanlarında uzmanlaşmalarına olanak tanımaktadır.

Bremen Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri programı altı yarıyıl sürmektedir. Modüler bir yapıya sahip olan programda bazı dersler zorunlu iken diğerleri öğrencilerin ilgi alanlarına göre önceden belirlenmiş bir havuzdan seçilebilmektedir.

Başlangıçta ağırlıklı olarak genel, temel ve vazgeçilmez bilgiler öğretilirken, ilerleyen dönemlerde bireysel uzmanlaşmaya fırsat tanınmaktadır.

Almanya'da Üniversite Danışmanlığında Lider Firma

ELT olarak, Almanya’da üniersite eğitimi konusunda uzman bir danışman kadrosuna ve operasyon ekibine sahibiz. Başvuru sürecinizden vize işlemlerinize, konaklamadan havaalanı transferine kadar her adımda yanınızdayız.

Siz de Almanya’da üniversite okumak, uluslararası iş deneyimi edinmek ve nitelikli bir diplomaya sahip olmak istiyorsanız sizi de ELT ofislerine bekliyoruz.