GENEL BİLGİLER

Institut Linguistique Adenet Dil Okulu 1998 yılından bu yana Fransa’da Montpellier şehrinde eğitim vermektedir. Eğitimde mükemmelliğe önem veren kurum Prestijli dernek EAQUALS (Öğretim ve hizmetlerde mükemmellik), IALC (Uluslararası Dil Merkezleri Birliği) veya “Groupement FLE” (kaliteli Fransızca dil Merkezleri Birliği) gibi çeşitli dil okulları dernekleri ve devlet kurumları tarafından akredite edilmektedir.

Montpellier tam kalbinde yer alan 18. Yüzyıldan kalma bir konakta yer alan okul modern standartlara sahip olmasına rağmen bulunduğu bina cazibesini hala korumaktadır. Okul Montpellier’ in merkezindeki en cazip adreslerden biri olan “Grand Rue Jean Moulin” de bulunmaktadır . Bu sokak, birçok küçük butik, gurme dükkanları ve tipik kahve dükkanlarının bulunduğu yaya bölgesinde yer almaktadır.

INSTITUT LINGUISTIQUE ADENET MONTPELLIER DİL OKULU FİYATLARI

Öğrenci kenti olan Montpellier’de yer alan okul öğrencilerin eğitim maliyetlerinin minimuma indiği en doğru adreslerinden biridir. Hem şehrin uygun yaşam maliyetleri hem de okulun her bütçeye uygun fiyatlandırması ile öğrenciler bütçelerini zorlamadan eğitimlerini tamamlayabilirler.

Okul yıl boyunca uygun ücretler ile öğrencilerin bütçelerini zorlamadan eğitim almalarına destek olmaktadır. Bunun yanı sıra yıl içerisinde cazip kampanya ve indirimler de yapmaktalar.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kusursuz eğitim anlayışı ile hizmet veren okul, her yaştan ve her dil seviyesinde öğrenciye yönelik programlar planlamıştır. İhtiyacınıza yönelik planlanmış bu kurslarda dil becerilerinizi en iyi ve verimli şekilde geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

Sınav Hazırlık Kurslarından, yaz kurslarına kadar pek çok seçeneğin bulunduğu program ve kurslarda dil seviyenize uygun sınıflarda eğitim alacaksınız.

Program ve Kurs İçeriklerini aşağıda inceleyebilirsiniz;

Yetişkinler İçin Fransızca Kursları

Bu kurslarda seviyenize ve geliştirilmesi gereken dil becerilerinize yönelik eğitim alabilirsiniz. Haftalık ders saatlerini kendi ihtiyacınıza göre seçerek eğitim yoğunluğunuzu planlayabilirsiniz. Her hafta pazartesi günü yapılan seviye belirleme sınavları ile dil seviyenize uygun sınıfa yerleşmiş olacaksınız. Kurs türleri şu şekildedir

Standart Fransızca Kursu
Standart «PLUS» Fransızca Kursu
Fransızca Kursu + Aşçılık Kursları
Fransızca Kursu 50+
Uzun Süreli Standart Kurs
DELF / DALF Sınav Hazırlığı

Gençler İçin Fransızca Kursları

Genç öğrencilerin kendi yaşıtları ile eğitim alabilecekleri bu kurslar dil becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Kendi yaşıtlarınız ile seviyenize uygun sınıflarda eğitim alabilir ve geliştirilmesi gereken dil becerilerinize odaklı bir süreç deneyimleyebilirsiniz. Kurs türleri şu şekildedir;

Standart Fransızca Kursu
Standart «PLUS» Fransızca Kursu
Yoğun Fransızca Kursu
Fransızca Kursu + Aşçılık Kursları
Uzun Süreli Standart Kurs
DELF / DALF Sınav Hazırlığı

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Institut Linguistique Adenet Montpellier Dil Okulu’nun her yıl çok sayıda öğrenci tarafından tercih edilmesinin en önemli unsurlarından bir diğeri de sosyal aktivite zenginliği. Okul, Montpellier şehrinin tadını doyasıya çıkarmak, Fransa Kültürünü yaşayarak öğrenmek isteyen, öğrenirken dolu dolu zaman geçirmek, sosyalleşmek ve pratik yapmak isteyen öğrenciler için en doğru adreslerden biridir.

Ders saatleri dışında kalan zamanlarınızı nasıl geçireceğini merak ediyorsanız okulun eşsiz sosyal aktivite listesini aşağıda inceleyebilirsiniz;

Fransız Şarap Tadımı ve Keşif Sınıfı
Fransız Peynir Tadımı ve Tarih Dersi
Fransız Pastacılık Sınıfı
Tadım Gezisiyle Macaron Ziyareti
Muscat Atölyesi
Güney Fransa Bölgesel Ürünlerini Tadımlama

Etkinlikler

Cadılar Bayramı Partisi
Tekne Partisi
Sinema Kulübü
Dil Değişim Akşamları
Beyaz Elbise Partisi
Bahar Tatili Partisi
Restoran Akşamları
Fransızca Bireysel Çalışma Atölyesi
Fransızca Telaffuz Atölyesi

Kültürel Ziyaretler

Şarap Turu Gezisi
Planetaryuma Gezi
Yeni ve Eski Şehir Gezisi
Hayvanat Bahçesi Gezisi
Mare Nostrum Akvaryumu Gezisi
Chateau de Flaugergues Gezisi

Spor Aktiviteleri

Lez Nehrin’ de Kano-Kayak Gezisi
Fransız Bowlingi (Petanque)

KONAKLAMA

Fransız dilini ve kültürünü ve insanlarını keşfetmenin ideal yolu, yerel bir Fransız ev sahibi aile ile kalmaktır. Montpellier’deki Fransızca dil eğitimi için harika bir deneyim olacaktır. Bu nedenle Montpellier’deki Fransızca dil okulu, Fransa’daki eğitimiz için özenle seçilmiş ev sahibi ailelerinden biriyle kalmanızı ve Fransız deneyimini yaşamanızı öneririz. Montpellier’deki Fransız aileleri katı kriterlerlere göre seçiliyor. IALC konaklama kuralları ve prosedürlerine tamamen bağlı şekilde hareket etmektedir.

Odalar: Tek kişilik oda (birlikte seyahat eden öğrenciler için çift kişilik odalar da mevcuttur). Tüm odalarda bir yatak, yeterli yerleşme alanı, aydınlatma, sandalye ve masa mevcuttur.

Yemek planı: 3 farklı yemek planı sunuluyor: Sadece oda / mutfak erişimi, sadece kahvaltı veya yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği)

Ailelerin yeri: Montpellier’deki neredeyse tüm aileler enstitümüzden 30 dakikadan daha kısa bir sürede yaşamaktadır.  Ailelerin yaklaşık yarısı Montpellier’deki Fransızca dil okuluna yürüme mesafesindedir.

Varışta: Fransız ev sahibi aileniz size odanızın yanı sıra evin ortak kısımlarını gösterecektir. Size eve bir anahtar verilecek ve ev sahipleriniz size yaşam biçimlerini ve uyulması gereken kuralları açıklayacaktır.

MONTPELLIER ŞEHRİ

Montpellier şehri Fransa’nın güney batısında yer almaktadır. Fransa’nın 8. Büyük şehri olan Montpellier Akdeniz’in kıyısında yer alan bir öğrenci kentidir. Öğrenci Şehri diye adlandırılan kentin nüfusu 415.000’dir ve bu nüfusun 70.000’i öğrenciler oluşturmaktadır. Ülkenin nüfus ve ekonomi açısından en hızlı şeklide gelişen kentidir. Öğrenci kenti olması nedeni ile yaşam maliyetleri oldukça uygun ve yaşanılasıdır. Bu da şehrin hem öğrenciler tarafından hem de turistler tarafından tercih edilmesinin nedenlerinden biridir.

Güneşin her mevsim boy gösterdiği kent güneş şehri olarak adlandırılmaktadır. Akdeniz kıyılarında olması nedeni ile şehrin iklimi ılımandır ve oldukça yumuşaktır. Şehrin güneşli ve ılıman havası yaz kış demeden doyasıya gezme ve sosyal aktivitelerinizi gerçekleştirme imkanı sunmaktadır.
Montpellier turistik bir kent ve öğrenci şehri olması nedeni ile Fransıca Dil Eğitimi alacak öğrencilerin de tecihlerinde ön sıralarda yer almaktadır. Ulaşımın oldukça kolay olduğu bu kent öğrencilerin ve turistlerin uğrak yerlerindendir. Yaşam maliyetlerinin uygun olması şehre eğitim için gelen öğrencilerin bütçelerini zorlamadan bir süreç deneyimleme imkanı sunmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Institut Linguistique Adenet Montpellier Dil Okulu yılların tecrübesi ile dünya genelinde adını duyurmuştur. Mükemmeliyetçi eğitim anlayışı ile bugüne kadar 5 kıtadan 100.000 den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Her sene 2.000 Uluslararası öğrenci bu okula adil eğitimi için gelmekte ve sonucunda memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Öğrencilerin memnuniyetlerinin önemli nedenlerinden biri de işte bu çok uluslu yapısıdır. Bu sayede öğrenciler farklı kültürlerinin tanımanın da tadına varmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA