Delfin English School akademik başarıya değer veren öğrenciler için tasarlanmıştır İngilizce’nin anadil olarak konuşulduğu bir ülkede kaliteli bir dil okuluna gitmek İngilizce yeterliliğine ulaşmanın en ideal yoludur. Delfin Dil Okulu Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programları öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini en iyi şekilde geliştirmek üzerine hazırlanmıştır. Kalifiye öğretmenlerden eğitim alın Delfin English […]

Cork English College (CEC) Dil Okulu Cork English College, Valery Cullen tarafından kurulmuştur. 35 yıldır dünyanın dört bir yanından öğrenci ağırlayan okul, eğitimde kişiselliğe önem vermektedir. Her öğrenci ile birebir ilgilenen ve eğitim programlarını düzenleyen okul bir aile tarafından yönetilmektedir. Okul öğrencilerinin İrlanda’da bulunacakları bütün zamanı organize etmektedir. Cork English College; Eaquals, Education in Ireland, […]

Alpha College Dil Okulu Alpha College of English, eğitim için gelen her öğrenciye mümkün olan en kaliteli hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Sürekli olarak gelişim içerisinde olan okul öğrencilerine bireysel yaklaşarak öğrenme süreçlerini yakından takip etmektedir. Alpha College of English, İrlanda’nın kalite ve nitelik servisi ACELS/QQI tarafından akredite edilmektedir. Aynı zamanda EAQUALS tarafından; yönetim, müşteri hizmetleri, öğretmenler, […]

Birchwater Education Dil Okulu Birchwater Education alanında en yeni dil okullarından biridir. Eğitim dünyasına 2016 yılında katılan Birchwater Education, eğitim alanında uzmanlaşmış Nora ve Ian Gallagher çifti tarafından kurulmuştur. Her ikisi de üniversite yönetimi konusunda 15 yıldır çalıştıktan sonra kendilerine bu okulu açmışlardır. Birchwater Education, KK Education, Trinity College London ile iş ortaklığı kurmuştur. Yerel, […]

ISE Ireland Dil Okulu Internatonal School of English, yüksek eğitim standartlarına sahip bir dil okuludur. Mesleki eğitimleri ile de tanınan okul günümüzde dünyanın her yerinden öğrenciyi kabul etmektedir. Kişisel hedeflerinize ulaşabilmeniz için başarı odaklı çalışma programları sunarlar. Öğretmen kadrosu deneyimli ve profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Dersler yalnızca kitaplar üzerinden işlenmez, multimedya araç ve gereçleri ile renklendirilir. […]

İrlanda, Büyük Britanya adasının batısında yer alan bir ülkedir. Dünyada refah seviyesi bakımından da en iyi ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkenin kullandığı resmi dil İrlandaca ve İngilizcedir. Tarihi dokusu ve doğasıyla turizm açısından ön planda olan İrlanda, İngilizce dil okulları ile de son yıllarda çok fazla tercih edilmektedir. İrlanda’da dil eğitimi almanın tercih edilme sebeplerinden […]

Sıkça Sorulan Sorular

İrlanda dil okulu fiyatları, kurs süresi uzadıkça avantajlı hale gelmektedir. İrlanda para birimi Euro olduğu için dil okulu fiyatları da Euro cinsinden olmaktadır. Dil okullarındaki haftalık ücretler uzun süreli akademik yıl programlarında haftalık 100 €'ya kadar inmektedir. Yıl boyunca öğrencilere sunulan %30'a varan indirimli fiyatlar için ELT Yurtdışı Eğitim ofisleri ile irtibata geçebilirsiniz.
İrlanda'da 25 hafta ve üzeri dil eğitimi alan öğrenciler kısmi çalışma iznine sahip olmaktadır. Work and Study programı olarak adlandırılan bu uzun dönem eğitimlerde öğrencilere eğitimlerini bitirdikten sonraki 8 hafta daha tam zamanlı çalışma izni verilmektedir. Dil eğitimi alacak öğrencilere çalışma ve bu sayede İngilizce geliştirme şansı sunan İrlanda, avantajlı bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır.
Başkent Dublin, İrlanda dil okullarının büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Son yıllarda teknoloji firmalarının Avrupa merkez ofislerini bulundurduğu Dublin, kozmopolit yapısı ile birçok Avrupa şehrinin önüne geçmektedir. Daha küçük ve yaşamın uygun maliyetli olduğu şehirlerde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler ise ülkenin daha iç kısımlarında bulunan Cork ve Limerick şehirlerini tercih edebilir.
İrlanda'da dil okuluna giden tüm öğrenciler okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden dilediklerini tercih edebilirler. En çok tercih edilen konaklamalar aile yanı konaklama ve paylaşımlı apart daire konaklama seçenekleridir. İrlandalı bir aile ile konaklayan öğrenciler ülkenin kültürüne daha çabuk adapte olurken, apart dairelerde kendileri gibi dil okulu öğrencileri ile konaklamasını gerçekleştiren öğrenciler ise sosyalleşme adına büyük avantajlar yakalamaktadırlar. Sizin için en uygun konaklama seçeneği ELT danışmanları tarafından sunulmaktadır.
Dil eğitimi için İrlanda'yı tercih eden öğrenciler başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar dil eğitimi alma şansına sahiplerdir. Her hafta başlayan programlarda öğrenciler kendi seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir ve dil seviyesine uygun eğitim metotları ile İngilizce dil eğitimlerini almaya başlarlar.
Evet. İrlanda'da dil eğitimi alan öğrenciler programlarını tamamladıklarında dil okuluna katıldıklarına dair bir sertifikaya sahip olmaktadır. Bu sertifikada öğrencilerin hangi tarihlerde dil eğitimi aldığı ve hangi seviyeyi tamamladığı bilgisi yer almaktadır. 25 Hafta ve üzeri dil eğitimi alan öğrenciler ise bu sertifikaya ek olarak İrlanda hükümetinin zorunlu kıldığı sınavlardan birisine (TIE, IELTS, vb.) girmek durumundadırlar. Burada alınan sonuç ile resmi olarak dil seviyelerini belgelendirmiş olurlar.
Dil okulu programları 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar devam etmektedir. Katılacağınız programın süresi sizin ihtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda belirlenmektedir. Programa başladığınız ilk gün seviye belirleme sınavınız yapılır ve kursu bitirdiğinizde hangi seviyede olacağınız en baştan ön görülür. Her öğrencinin kursa başlangıç seviyesi farklı olmakla birlikte programı bitirdiğinizde gelinen seviyede farklılıklar göstermektedir. ELT danışmanları gelmek istediğiniz seviye ile ilgili en doğru yönlendirmeyi sizlere yapmaktadır.
Anadili İngilizce olan İrlanda'da dil okullarını denetleyen birçok resmi kurum bulunmaktadır. MEI, ACELS, QQI gibi birçok yetkili kurum belirlediği alanlarda dil okullarını periyodik olarak denetlemektedir. ELT Yurtdışı Eğitim olarak çalıştığımız tüm partner okullarımız ülkedeki yetkili kurumlar tarafından tanınan ve akredite edilen kurumlardır. Dil eğitiminizi alacak olduğunuz bu kurumlar kalite standartlarını yerine getirmiş okullardır.
İrlanda Cumhuriyeti Schengen bölgesine üye ülke olmadığı için dil okuluna giden öğrenciler sadece İrlanda sınırları içerisinde seyahat edebilmektedirler. Schengen bölgesini ziyaret etmek isteyen öğrenciler gidecekleri ülkeden bir schengen vizesi almak zorundadırlar. Yeşil pasaporta sahip öğrenciler ise turistik olarak bu ülkelere giriş yapabilmektedirler.