Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler ve nüfusu en fazla merkezi olan Dubai son zamanlarda dil eğitimi almak için en çok tercih edilen lokasyonlardan biridir. Para birimi Emirlik Dirhemi’dir. Dil okulu fiyatları Dolar olarak ödeniyor olması ve Dubai’de yer alan programların paket olarak sunulması ile öğrenciler uygun fiyatlarla dil eğitimi alabilmektedir.

İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler aynı zamanda iklim koşullarının iyi olmasını, konaklama imkanlarının rahatlığı, gezilecek yerlerin çeşitliliği gibi imkanların da olmasını beklerler. Dubai tüm bunlar için kesinlikle doğru yer olacaktır.

Neden Dubai’de dil eğitimi?

  • Dubai oldukça sıcak bir iklime sahiptir ve az yağış alır. Öğrenciler dil eğitimi alırken aynı zamanda deniz, kum ve güneşin de tadını çıkarabileceklerdir. Ocak ayında ortalama sıcaklık 20 °C olup yılın en düşük ortalamasıdır. Dubai, sıcak iklim sevenler için mükemmel bir lokasyondur.
  • Dil okullarının sunduğu aktivite programlarının yanı sıra Dubai’nin turistik bir yer olması sebebi ile okul dışı zamanlarda yapılacak çok fazla aktivite bulunmaktadır. Safari ve su sporları en popüler etkinliklerden olup aynı zamanda eğlence parkları, botanik bahçeleri, müzeler ve kapalı çarşıları ile her anı dolu dolu geçirmenize olanak verir.
  • Dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışmak ve para kazanmak her öğrenci için mükemmel bir seçenektir. Dubai’de 12 hafta ve üzeri dil eğitimi alan öğrenciler haftalık 20 saat çalışma iznine sahiptirler. Bu sayede hem eğitim alıp hem de yeme içme masraflarını çok rahat karşılayacaklardır.
  • Dubai vizeleri en kolay alınan vize türü olup öğrencileri de yormadan kısa sürede onay alınan bir türdür.
  • Dubai’de konaklama imkanları oldukça güvenli ve konforludur. Konaklama yerleri, okula ortalama 30 dakika mesafededir. Konaklamalarda yer alan spor salonu, yüzme havuzu ve çalışma alanları da keyifli vakit geçirmeye yardımcıdır.
  • Dubai’de yeme içme seçenekleri mutlaka her öğrenciye hitap edecek şekildedir. Yurtdışına çıkan herkesin en zorlandığı noktalardan birisi yiyecek konusunda yaşanan kültür farklılığıdır. Ancak Dubai’nin yemeklerinden özellikle lokma tatlısı, falafel, kuzu eti ve pilav gibi bize çok yakın yiyeceklerin olması zorluk çekmeden yemek yemenize yardımcı olur.

Dubai emirliği, okul fiyatlarının birçok ülkeye göre uygun olması ve aynı zamanda çalışma imkanının da olmasının yanında yukarıda saydığımız pek çok özelliği bir arada barındırması ile son zamanların en gözde merkezi haline gelmiştir.

Işıltılı Dubai hayatının bir parçası olmak ve kaliteli bir dil eğitimi almak için siz de en yakın ELT şubesi ile irtibata geçebilirsiniz.