Viyana Teknik Üniversitesi

1815 yılında kurulmuş olan Viyana Teknik Üniversitesi yaklaşık iki asırlık geçmişiyle Avrupa’nın en iyi 10 teknik üniversitesinden bir tanesidir. Avusturya’nın en büyük bilimsel ve teknik araştırma öğrenim kurumunun olmasının yanında tüm dünyaca tanınan, uluslar arası platformdaki yeri oldukça güçlü olan bir üniversitedir.

“İnsanlar için teknoloji” felsefesini benimsemiş, “kusursuz bilimselliği” görev edinmiş olan üniversitenin ana binası şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Hem Avusturya için hem de tüm dünyadaki prestijli duruşuyla bu üniversitede teknik alanda yüksek lisans düşünen öğrenciler için oldukça avantajlı bir konumdadır.

Üniversitenin 20.000 den fazla öğrencisi,64 tane enstitüsü ve 2500 ün üstünde bilim adamı bulunmaktadır.4 katlı büyük kütüphanesinden, bilgisayar laboratuvarlarından dilediğinizce yararlanmanız için üniversitenin öğrencisi olmanız yeterlidir.

Elliye yakın master programlarının büyük çoğunluğu 4 sömestr sürmektedir.

Yenilikçi ve gelişime açık yapısıyla ders müfredatları sürekli olarak güncellenmektedir. Viyana Teknik Üniversitesi, iş ve sanayi dünyasından pek çok ortak ile birlikte ortak girişimler yaparak araştırma ve geliştirme projelerinde aktif rol oynar. Bu konuda da üniversite için süreklilik esastır. Özellikle uluslar arası arenadaki yenilikçi ve dinamik firmalar Viyana Teknik Üniversitesi ile işbirliği yapmak için oldukça isteklidirler; üniversitenin teknolojik imkanları, oldukça donanımlı araştırma olanakları ve ekonominin isteklerini karşılayabilmesi beklentileri yüksek düzeyde tatmin eder.

Devam eden çeşitli projelerde öğrencilerinin katılımına ve performansına büyük önem veren Viyana Teknik Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans diplomasına sahip öğrencilerin iş bulma olanakları da oldukça genişletmiştir. Mezunlar için 2004 yılında TU Kariyer Merkezi kurulmuştur. Bu sayede yeni mezunların iş bulması da daha kolay bir hale gelmiştir.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank