Program Hakkında

Program Hakkında

Internship USA programı ABD Dışişleri Bakanlığına bağlı resmi kuruluşlar tarafından düzenlenen ve denetlenen bir kültürel değişim ve kariyer geliştirme programıdır. Program kapsamında yabancı üniversite mezunlarına, eğitim aldıkları alanla ilgili alanlarda profesyonel, tam zamanlı, maaşlı ve sigortalı olarak çalışma izni verilir.

Devamı
Neden Katılmalısınız?

Neden Katılmalısınız?

Ülkemizdeki üniversite öğrencilerinin en büyük sorunlarından biri mezun olduktan sonra iş bulabilme kaygısıdır. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip olan ülkemizde her yıl on binlerce üniversite mezunu iş aramaya başladığına göre, bu kaygı pek de yersiz değildir.

Devamı
Başvuru ve İşlemler

Başvuru ve İşlemler

Amerika’da kariyer yapmak binlerce kişinin hayallerini süslüyor. Oldukça uzun ve zorlu bir süreç olan program başvurusu, gerçekten de profesyonel danışmanlık hizmeti almanızı gerektiren bir programdır. Sizleri başvuru ve işlemleri hakkında daha iyi bilgilendirmek amacıyla bu metni oluşturduk…

Devamı
Program Türleri

Program Türleri

ELT, temel olarak 2 farklı program seçeneği sunuyor: Self Placeement ve Full Placeement

Self placeement seçeneğinde aday staj yapacak olduğu işletmeyi kendisi bulur ve ELT’den sadece yasal işlemlerin tamamlanması için destek alır. ELT aşağıdaki alanlar dışında full placement hizmeti vermemektedir.

Devamı
Güncel Staj Seçenekleri

Güncel Staj Seçenekleri

ELT ile Amerika’da turizm stajı için çok sayıda seçeneğiniz var. Florida, California, Nevada gibi turistik eyaletlerde casino ve resort işleri sizi bekliyor.

Unutmayın, erken kayıt olmanın size sağlayacağı çok sayıda avantaj bulunmakta.

Devamı
Training Program Örnekleri

Training Program Örnekleri

Turizm alanında Amerika’da 12-18 ay süreyle yasal ve sigortalı olarak çalışma deneyimi edinebilirsiniz. Unutmayın, staj programımız ABD Dışişleri Bakanlığına bağlı kuruluşlarca yürütülüp, denetleniyor.

Devamı
Amerika'da Aşçılık  Programı

Amerika'da Aşçılık Programı

Aşçılık üzerine eğitiminiz ya da mesleki deneyiminiz varsa Amerika’da aşçılık stajı (Culinary Trainee) programımıza katılarak kendinizi geliştirebilir, prestijli bir kariyerin kapılarını ardına kadar açabilirsiniz.

Devamı