Foothill College

Foothill College (Foothill De Anza College), bilgisayar teknolojilerinde dünya kalbi olarak bilinen Silikon Vadisinde, San Francisco’nun hareketli bölgesi Bay Area’da konumlanmış bir okuldur. Foothill, San Francisco’nun 45 dakika güneyinde ve Amerika’nın 10’uncu büyük şehri olan San Jose’nin 20 dakika batısında yer alır. Foothill De Anza, uluslararası düzeydeki üniversitelere transfer başarısı açısından ABD’deki en iyi iki yıllık üniversiteler arasındaki yerini sürekli olarak korumaktadır.

Foothill College, yılın on ayı güneşli geçen ve ortalama 21°C sıcaklığa sahip Kaliforniya’da mükemmel bir üniversite deneyimi sunmaktadır. Kısa bir araba yolculuğu ile ülkenin en güzel sörf, golf ve doğal manzaralarına sahip Pasifik kıyısındaki plajlara ulaşabilme imkanınız var. Apple, Yahoo!, Google, Adobe, eBay, Cisco Systems, Facebook, Intel, Pixar ve 6 binden fazla teknoloji şirketinin genel merkezinin üniversitenin yakınında bulunması, girişimciliğin ve yenilikçiliğin ruhunu keşfetmek isteyenler için Foothill College’i ideal bir üniversite haline getirmiştir.

Kampüs Hayatı

 • Kampüsün en gözde tesislerinin arasında çok gelişmiş Bilgisayar ve Multimedya Laboratuarları, Medya Yayın Merkezi, Diş Kliniği, Stadyumlar, Golf ve Tenis Kompleksleri, Olimpik Yüzme Havuzları ve Planetaryum yer almaktadır.
 • American Institute of Architects (Amerikan Mimarlar Enstitüsü), Foothill kampüsünü “en güzel devlet üniversitesi” olarak ödüllendirmiştir.
 • 60’dan fazla aktif kulüp, öğrenci meclisi, üniversite atletizm takımı ve üniversite spor takımları, üniversite gazetesi, üniversite radyosu.

Başvuru Şartları

Eğer İngilizce test sonucunuz kabul kriterleri için gereken en az puanın altındaysa, Foothill College’e garantili kabul için üniversitenin belirlediği dil okullarından birine giderek okulun belirlediği seviyede İngilizce eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Bu durumda TOEFL veya IELTS test şartı gerekmez. Bunun dışında okul, başvuru için, son iki yıl içinde alınmış İngilizce yeterlilik sınav sonucu talep etmektedir. TOEFL IBT’den en az 61, IELTS’ten minimum 6.0 skorları gerekmektedir.

Bölümler & Programlar

Foothill College; işletme, pazarlama, mühendislik, animasyon ve film yapımı, biyoteknoloji, enformatik, GIS, nano-bilimler ve çevre bilimleri gibi yüzün üzerinde üniversite transfer programı sunmaktadır.

Foothill College’de iki yıl geçiren öğrenciler, her yıl 50’nin üzerindeki üniversitenin katıldığı kampüste yapılan transfer fuarları ile çok aktif hizmet veren Transfer Merkezlerinde, transfer desteği imkanlarından faydalanırlar. Bu fuarlar, öğrencilerin; UC Berkeley, UCLA, UC San Diego, USC, Stanford, Yale, Cornell, Indiana, NYU, Mt. Holyoke ve başka bir çok iyi üniversitede birinci veya üçüncü sınıfa başarılı bir şekilde geçiş yapmalarına yardımcı olur.

Foothill College‘da eğitmenler; öğrencilerin, empati, kültürel farkındalık, vatandaşlık, etik, kişilerarası iletişim ve toplum hizmeti dahil olmak üzere sosyal iletişim becerilerini geliştirebilecekleri bir ortam yaratmanın önemine inanır. İşveren anketleri de başarılı olmak için öğrencilerin liderlik, duygusal zeka, takım çalışması, eleştirel düşünme ve iletişim gibi teknik olmayan becerilerde de yetkin olmaları gerektiğini göstermektedir. Bu yüzden üniversitenin en öncelikli amacı herkese yenilikçi, ayrıcalıklı ve kaliteli bir eğitim sağlamak. Eğer Amerika’da üniversite deneyimini Bay Area’nın kalbinde dünyanın sayılı teknoloji firmalarına yakın, teknik bilimlere ek olarak, etik değerlere ve duygusal zekanın gelişimine de önem veren bir üniversitede yaşamak istiyorsanız Foothill College sizin için oldukça uygun bir özel üniversite.

Önlisans veya uzmanlık sertifikası, başka bir üniversiteye veya lise sonrası dilediğiniz bir kuruma transfer için hazırlık, kariyer eğitimi, temel beceriler, İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL), liderlik becerileri ve öğrenci gelişimi, öğrencinin başarısını arttırmak için öğrenci destek hizmetleri bu üniversitenin size sunabileceklerinden bazıları.

Amerika’da community college eğitiminizin ardından 4 yıllık bir lisans bölümünde üniversite eğitiminizi tamamlayabilir, böylece ilk iki sene çok daha uygun ücretlerle üniversite eğitimi almış olursunuz.

Başka bir dört yıllık üniversiteye transfer olabileceğiniz eğitim programlarından bazıları:

 • Biyoloji
 • İşletme
 • Bilgisayar Bilimleri
 • Okul Öncesi Eğitmenliği
 • Film, TV ve Medya
 • Matematik
 • Fizik
 • Sağlık Bilimleri

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA