EC Washington

1991 yılından beri dil eğitimi sektöründe öncü olan EC English; Amerika, İngiltere, İrlanda, Kanada, Malta, Güney Afrika, Avustralya ve Yeni Zelanda’da şubeleri bulunan uluslararası bir dil okulu zinciridir. 30 yılı aşkın deneyimiyle, kaliteli eğitimi ve sunduğu imkanlarla birçok ödül kazanmıştır.

Washington DC’nin kalbinde yer alan EC Washington Dil Okulu, EC English’in Amerika’daki 8 merkezinden biridir. Şık ve modern binasında 11 derslik ile 165 öğrenciye eğitim kapasitesine sahiptir. 12-15 kişilik sınıflarda, her öğrenciye en iyi şekilde ilgi gösterilmektedir.

EC English Washington dil okulu, son teknoloji ürünleri ile donatılmış sınıfları, interaktif yazı tahtaları, bilgisayar kullanımı, okul genelinde ücretsiz internet, kütüphane, bireysel çalışma odası, öğrenci salonu gibi birçok imkan sunmaktadır. Ayrıca Amerika’da üniversite eğitim almak isteyen öğrenciler için üniversite yerleştirme birimi bulunmaktadır.

EC Washington Dil Okulu Fiyatları

EC English Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için dönemlik farklı indirimler ve promosyonlar sunmaktadır. Aşağıda, EC English Washington dil okulunun sunduğu eğitim programları ve konaklamaları için özel fiyat bilgilerini görebilirsiniz.

Sunulan Programlar

Genel İngilizce

Haftada 20 ders. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden katılabilirsiniz. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme olarak dilin 4 alanında eğitim alacak ve İngilizce dilini pratik bir şekilde anlayacak ve akıcılık kazanacaksınız.

Yarı Yoğun İngilizce

Haftada 24 Ders. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden katılabilirsiniz. Genel İngilizce programında aldığınız programa haftada 4 ek ders ile özel odak dersleri seçerek eksik olduğunuz alanlara daha fazla odaklanabileceksiniz.

Yoğun İngilizce

Haftada 30 Ders. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden katılabilirsiniz. Genel İngilizce programında alınan 4 ana ders programı haricinde çeşitli özel odak derslerini alarak kurs programınız çok daha fazla kişiselleştirebilme şansınız olacaktır.

TOEFL Sınav Hazırlık

Haftada 30 Ders (20 Ders Genel İngilizce, 10 Ders TOEFL Hazırlık) Min. B1 seviyesinde olan öğrenciler katılabilir. TOEFL sınavında sizi başarıya götürmek için uzman öğretmenler tarafından mümkün olan en iyi sonucu almanıza yardımcı olunacaktır. TOEFL hazırlık kurs sisteminde, sınav stratejisi, sınav düşüncesi ve İngilizce dil becerisinin temel alanlarına odaklanarak, en iyi şekilde sınava hazır hale getirileceksiniz.

IELTS Sınav Hazırlık

Haftada 30 Ders (20 Ders Genel İngilizce, 10 Ders IELTS Hazırlık)Min. B1 seviyesinde olan öğrenciler katılabilir. IELTS Sınav uzmanı öğretmenler tarafından kursun her aşamasında yönlendirilecek, dilbilgisi, deyimler, kelime bilgisi gibi özellikler derinlemesine ele alınacak ve size güçlü bir donanım sağlanacaktır. Geçmiş sınav içerikleri ve gerçek uygulamalar ile sizi sınavda bekleyen her konuya hazır hale geleceksiniz.

İş İngilizcesi

Haftada 30 Ders (20 Ders Genel İngilizce, 10 Ders İş İngilizcesi) Min. B1 seviyesinde olan öğrenciler katılabilir. Max. Kurs süresi 10 haftadır. İş İngilizcesi dersleri müzakere, yönetim, pazarlama, proje yönetimi, sunum yapma ve mülakat becerilerini içerir.

Akademik Sömestr/Akademik Yıl

Haftada 24 Ders. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden katılabilirsiniz.Her dört dil becerisinde de akıcılık, doğruluk ve uygun İngilizce kullanımları geliştireceksiniz. Bu kurs boyunca mükemmel rehberlik, izleme ve geri bildirimden yararlanacaksınız.

Yoğun Akademik Sömestr/Akademik Yıl

Haftada 30 Ders. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden katılabilirsiniz.Her dört dil becerisinde de akıcılık, doğruluk ve uygun İngilizce kullanımları geliştireceksiniz. Bu kurs boyunca mükemmel rehberlik, izleme ve geri bildirimden yararlanacaksınız.Ayrıca bir telaffuz kliniği ve konuşma sınıfı da dahil olmak üzere İngilizce becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak ek fırsatlar sağlanacaktır.

*Her ders 45 dakikadır. 16 yaş ve üzeri öğrenciler katılabilir.

ELT danışmanları hedeflerinize ulaşmanız için en uygun yurtdışında dil eğitimi programını seçmenize yardımcı olacaktır.

Sosyal Aktiviteler

Amerika’nın başkenti Washington DC, görkemli anıtları, anıt binaları ve müzeleriyle öne çıkmaktadır. US Capitol ve Supreme Court gibi ziyaret edilebilecek ilgi çekici birçok ilginç yer bulunmaktadır. Okuldan yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesinde olan Beyaz Saray gezilerine katılabilir, Smithsonian Müzeleri, Ulusal Hayvanat Bahçesi, MeridianHill Park, RockCreek Park, DupontFreesfarm Pazarı, Ford Tiyatrosu, Arlington Ulusal Mezarlığı gibi çevrede bulunan birçok yeri ziyaret edebilir ve gezebilirsiniz.

Hokey, futbol, basketbol ve Amerikan futbolu gibi birçok profesyonel  spor müsabakalarına gidebilir, buz pateni, kayak, bowling, film ve tiyatro, çevre şehir gezileri gibi bir çok sosyal aktivitede bulunabilirsiniz.

Konaklama

EC English Washington DC’de dil eğitimi alan tüm öğrencileri için aile yanı, apart hotel ve apart odalar gibi konaklama seçenekleri sunmaktadır. Okulun sunduğu konaklama seçeneklerinden size en uygununu seçip konaklamanızı güvenle sağlayabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklamalar

Yerel bir ailenin yanında kalmak hem heyecan verici hem de oldukça faydalıdır. Kahvaltı ve akşam yemeklerinizi aileden alabilirsiniz. Ev sahibi aileler ile, Amerikalı bir ailenin hayatlarına nasıl öncülük ettiğini en iyi şekilde anlarsınız. Bir aileyle olan bu etkileşim daha iyi, daha hızlı iletişim kurmanıza yardımcı olur ve günlük durumlarda kullanılan kelimeleri ve kelime öbeklerini almanıza olanak tanır. Tüm aileler İngilizce konuşur ve Washington’un kültürel ve geleneksel yönlerini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarlar. Tüm aile yanı konaklamaları EC English yetkilileri tarafından özenle seçilmiştir ve metro, trern, otobüs gibi toplu ulaşım yollarına yakın konumdadırlar. Her odada standart olarak yatak, dolap, çalışma masası, çöp kutusu gibi standart donanımlar bulunmaktadır.

Yurt Konaklamaları

Bir diğer konaklama seçeneği olan yurt konaklamaları için de Washington’da yerleşim merkezleri içerisinde yer alan canlı ve hareketli bölgelerde yurt konaklamaları öğrencilere sunulmaktadır. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle sosyalleşebileceğiniz, tamamen öğrencilerin konforu ve rahatlığı düşünülmüş yurtlarda daha bağımsız bir şekilde yaşamak isteyen öğrenciler yurt konaklamalarını seçebilirler.

Washington Şehri

ABD’nin başkenti ve siyasettin merkez üssü olan Washington DC, kozmopolit ve modern bir yaşam sunmaktadır. Forbes tarafından genç profesyoneller için Amerika’nın en mutlu 3. Şehri olarak sıralandırılmıştır. Yaklaşık 700.000 nüfusu bulunan şehir birçok uluslararası organizasyona ve yabancı elçiliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Amerika’nın doğusunda bulunan Washington DC şehri iklim olarak 4 mevsimi yaşamaktadır. Ilıman bir iklimi bulunmaktadır. Yazın tipik olarak sıcak, bahar ve son bahar aylarında ortalama sıcaklıklarda, kışın ise nispeten soğuk geçmektedir. Toplu taşıma olarak metro ve otobüs kullanımı oldukça yaygındır.

EC English Washington dil okulunda eğitim alırken, yeni arkadaşlarınızla sosyalleşebileceğiniz ve gezebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır.  Dil eğitiminizi en yararlı şekilde alacak ve başkent Washington’un keyfine varacaksınız.

Uluslararası Öğrenci Oranı

EC Washington DC merkezinde her yıl onlarca ülkeden gelen öğrenciler, amaçlarına uygun dil eğitimlerini almaktadırlar. Her yaştan gelen öğrenciler eğitimlerini alırken, 50 -60 ülkeden gelen uluslararası öğrencilerle sosyalleşip, farklı kültürleri öğrenerek yeni arkadaşlıklar kurmaktadırlar. Okulda Türk öğrenci oranı diğer şehirlere oranla çok daha azdır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA