New York Language Center (NYLC)

New York Language Center (NYLC)

New York Language Center (NYCL Dil Okulu)

New York Language Center, 1985 yılından itibaren faaliyet göstermeye başlamış New York şehrinde butik bir dil okuludur. Dünyanın her yerinden öğrenciye hizmet veren okul dünya çapında tanınırlığa sahiptir. New York’da birden fazla merkezi bulunmaktadır. Bu merkezler, Midtown, Upper West Side, Jackson Heights’da bulunur. Okul, English USA ve CEA tarafından akredite edilmektedir.

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen ve bu eğitimi uygun ücretlerle almak isteyen öğrenciler NYLC’yi seçebilirler.

Midtown’da yer alan merkez Times Meydanı, Penn İstasyonu ve Empire State Binası’na yürüme mesafesindedir. İki katlı bir binada eğitim veren okulun tamamında wi-fi bağlantısı öğrencilere sunulmuştur. Okulun merkez ofisi de burada yer almaktadır.

Upper West Side’da yer alan merkez Columbia Üniversitesi’ne komşudur. Yukarı Doğu Yakası New York sosyetesinin kalbidir. En ünlü restoranlar ve mağazalar burada yer almaktadır. Riverside Park ve Central Park okula yürüyüş mesafesinde yer almaktadır.

Queens‘de yer alan dil okulu uygun bütçeli bir eğitim hizmeti isteyen öğrenciler için fırsatlarla doludur. Binada bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz dersler, konuşma sınıfları ve kablosuz internet hizmeti verilmektedir. Okul merkezinden metro ile Manhattan’a kolayca ulaşılabilir.

Bronx‘da yer alan okul alışveriş bölgesinde yer almaktadır. Toplu taşıma ve şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

New York konaklama seçenekleri açısından sonsuz seçeneğe sahiptir. Ancak bilindiği üzere New York yaşam maliyetleri açısından oldukça pahalı bir şehirdir. Bu sebeple uygun fiyatlı ve zevkinize uygun konaklama seçeneği bulmanız oldukça zor olabilmektedir. New York Dil Merkezi öğrencilerine şehirde konaklama seçeneklerini değerlendirebilmeleri için çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

New York Language Center Konaklama

Öğrenciler şehirde aile yanında, ortak dairelerde ve rezidanslarda konaklama yapabilirler. Aile yanında konaklama öğrenciye hem New York’u dolasıya yaşama fırsatı hem de sıkça pratik yapma şansı verecektir. Öğrencilerin konaklayacakları aileler Manhattan, Brooklyn, Queens ve New Jersey’de yer almaktadırlar. Ailelerin evleri toplu taşıma araçlarına ve şehrin en işlek yerlerine yürüme mesafesinde yer almaktadır. Standart odalarda öğrencilere kahvaltı verilmektedir. Belirli bir ücret karşılığında öğrenciler diğer öğünleri de konaklamalarına ekleyebilirler. Öğrencilerin konaklayacakları ortak daireler ve rezidanslar ise Brooklyn ve Queens’de yer almaktadır.

New York Language Center Dil Eğitimi

Özel Dersler
Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik özel olarak tasarlanmıştır. En az 5 saat süre ile eğitim verilebilmektedir. Eğitmenlerle ortak karara varılarak ders programı hazırlanacaktır.

Yoğun Dil Programı
Sekiz seviye ESL ve İleri Düzey sonrası sınıfları bulunmaktadır. İleri düzey sınıflarda akademik seviyede ders verilmektedir. Dinleme, konuşma, okuma ve yazma eğitimleri verilmektedir. Yoğun dil programlarına TOEFL hazırlığı ve İş İngilizcesi sınıflarında dahil olmaktadır. Dersler güncel konular üzerinden işlenmektedir. Kitaplara bağlı kalmadan, gazete, makale, videolar gibi özgün eğitim sistemleri kullanılmaktadır. Haftada 20 saat ders yapılmaktadır. Öğrenciler haftalık değerlendirmeye tabi tutularak seviyeleri ölçülmektedir. Dersler hafta içi yapılmaktadır.

Yarı Yoğun Dil Programı
Akademik amaçlar gütmeyen ve İngilizceyi turistik amaçla öğrenmek isteyen kişilere uygundur. İletişimsel becerilerin geliştirilmesi önceliklidir. Her seviyeden öğrencinin katılabileceği derslerde ara sınavlar ile gelişim takibi yapılmaktadır. Haftada 16 saat ders yapılmaktadır. Pazartesi ve Perşembe günleri derslere katılan öğrencilerin haftada 3 günü boştur. Boş zamanlar şehri keşfetmek için oldukça uygundur.

Hafta Sonu İngilizce Eğitimi
Öğrenci ve çalışanların boş vakitlerinde İngilizcelerini geliştirebilmeleri için tasarlanmış dil sınıflarıdır. Haftada dört saat ders yapılmaktadır. Yalnızca Cumartesi veya cumartesi- Pazar günleri derslere katılım sağlanabilir.

Gündelik İngilizce Programı
New York’da yaşayan ve çalışan öğrencilere yönelik bir programdır. Dört seviyeden oluşmaktadır. Konuşma dersleri üzerinden ilerleme sağlanır. İşte ve özel hayatta kolayca iletişim kurabilmek için gerekli olan becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir. Öğrenciler derslerde yazma, okuma, dinleme ve konuşma pratikleri yaparak esneklik kazanırlar.