GENEL BİLGİLER

St Giles New York, dünyanın en ünlü şehri New York’ta şehrin kalbi Manhattan’da bulunur. Empire State binasının hemen yanında Fifth Avenue’nun merkezindedir. New York şehrinde tüm market, kafe ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. St Giles New York’a geldiğiniz zaman sadece dil eğitimi almış olmazsınız. Yeni arkadaşlar edinme fırsatınız da olacaktır. Yeni kültürlerle tanışacak, belki de gelecekte başka ülkelerde çalışma fırsatı yakalayacaksınız. En önemlisi bu okul sizin aileniz olacak. Zira St. Giles dil okulları, Amerika dil okulları arasındaki en köklü kurumlardan biridir ve uluslararası bir zincir olmasına rağmen halen bir aile işletmesidir. St Giles New York merkezinde toplamda 32 sınıf bulunmaktadır. Okul öğrencilerinin yaş ortalaması ise 27 dir. Okul içerisinde ücretsiz wifi bulunmaktadır. Öğrencilerin boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirebilmeleri için öğrenci kafesi bulunmaktadır. Bu kafede hem derslerini tekrar edebilir hem de okul arkadaşlarınızla İngilizce pratik yapabilirsiniz. Sınıfların neredeyse hepsinde akıllı tahta mevcuttur.

ST GILES NEW YORK DİL OKULU FİYATLARI

St Giles New York’ta dil eğitimi almak isteyen öğrenciler yıl boyunca %30’a varan promosyonlar yapılmaktadır. Okulun en güncel fiyatları için size en yakın ELT şubesine ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

St Giles New York’ta genel İngilizce programı her okuldan farklı olarak sabah ve öğleden sonra grubu opsiyonu sunar. Öğrencilerin A1 seviyesinde İngilizceleri olması yeterlidir. Şayet öğrenciler öğrenci vizesiyle eğitime katılmak istiyorlarsa haftada en az 22 ders almak zorundadırlar. Genel İngilizce derslerinde öğrencilere günlük hayatta kullanabilecekleri pratik İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğrenciler okuma, yazma, konuşma ve dinleme alanlarında bol bol alıştırma yaparlar. Konusunda uzman öğretmenlerle haftanın 5 günü ders yapacak. Derslerin sonrasında ise okulun öğrencilerine sunduğu aktivitelerle pratik yapmaya devam edebileceklerdir.
Sabah dersleri öğrencilerin öğlen ve öğleden sonrasındaki New York aktivitelerine katılmalarını sağlar. Ve ya öğrenciler sınıf arkadaşlarıyla güneşin tadını Central Park’ta diğer ülkelerden olan okul arkadaşlarıyla bir yandan pratik yaparken bir yanda da bol oksijen almalarını sağlayabilir.
Öğlen dersleri ise birçok sabah uykusunu seven öğrenci için vazgeçilmez bir fırsattır. Öğrenciler sabah erken kalkmak zorunda kalmazlar ve böylece güne uykuya doymuş bir şekilde başlarlar. Sabah ve öğlen derslerinin sınıf içi ders işleyişleri tamamıyla aynı olacaktır. Ders materyalleri ve diğer her şey aynıdır. Derslere katılım için yaş sınırı 16 dır. Her ders 50 dakika sürmektedir. Her pazartesi başlanabilir.
İngilizce seviyesi başlangıçta olan ve İngilizce eğitimine en baştan başlaması gereken öğrencilerin katılması gereken dersler başlangıç seviyesi için genel İngilizce derslerdir. Bu grup genel İngilizce grubundan farklı olarak ayda 1 başlangıç tarihi bulunan bir eğitim grubudur. Öğrenciler bu derslere en fazla 4 hafta en az 2 hafta katılırlar. Bu derslerin ardından genel İngilizce grubuna dâhil olup eğitimlerine devam edebilirler.
Başlangıç genel İngilizce dersleri St Giles’a özel gruplardandır. Bu sayede genel İngilizce derslerine başladığınızda artık A1 seviyesinde olacaksınız. Kendi İngilizce seviyenizdeki sınıf arkadaşlarınızla seviyenize uygun sınıf içi ve dışı aktivitelere katılabilir böylece çok daha hızlı İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

TOEFL Sınav Hazırlık

St Giles New York ‘ta önceden planlanmış tarihler de 6 haftalık Toefl Sınav Hazırlık programı sunar. Bu dersler sadece sabah uygulanır. Haftada 20 ders Toefl Sınav Hazırlık dersleri yanısıra 8 öğleden sonra genel İngilizce dersleri alabilirsiniz. Toefl sınav hazırlık derslerine katılabilmeniz için B1 ingilizce seviyesinde olmanız gerekmektedir.
St Giles New York TOEFL Sınav merkezidir.Okulda derslerinizi alırken şayet sınav tarihine denk geliyorsanız kendi okulunuzda Toefl sınavına da girebilirsiniz. Toefls Sınavı Kuzey Amerika’nın ve Kanada’nın en çok tercih edilen Uluslararası geçerliliği olan İngilizce Sınavıdır.Neredeyse tüm üniversite ve collegelar Toefl sınav sonucuyla okullarına öğrenci kabul ederler. Toefl kursu ders içeriğini daha detaylı incelemek için size en yakın ELT danışmanıyla iletişime geçmeniz yeterlidir.

Genel İngilizce + İş İngilizcesi

St Giles New York Genel İngilizce dersleri yanında iş İngilizcesi derslerini de grup dersi olarak sunmaktadır. Öğrencilerin en az B1 seviyesinde İngilizcesi olmak zorundadır. Sınıf mevcudu ise ortalama 9 kişi olmaktadır. Bu dersler deöğrenciler İngilizcelerini geliştirirken bir yandan da iş hayatında kuallanmak üzere sunum ve mülakat yapma resmi email yazma gibi ek dersler almaktadırlar. Haftada 28 ders her ders ise 50 dakikadır.
Bu özel kurs haftada 5 gün toplamda 20 genel İngilizce ve 8 iş İngilizcesinden oluşmaktadır. Ders içeriğini daha detaylı incelemek için size en yakın ELT danışmanıyla iletişime geçmeniz yeterlidir.

Eşsiz Tecrübelerle İngilizce( New York’un Sırları)

St Giles New York’un bu özel programı sayesinde New York’u bir New York’lu gibi yaşamaya ne dersin? Sadece yaz aylarında sunulan bu programa A2 İngilizceniz olması yeterlidir. 18 yaş ve üstü öğrenciler bu programa katılabilir. En az 1 en fazla 4 hafta süren bu programda öğrenciler hem İngilizcelerini geliştirecek hem de New York’un eşsiz şehir gezilerinde eğlenebilirler.
New York aktiviteleri her hafta 3 sabah, 2 akşam ve her hafta sonu 1 tam gün gezisi olarak düzenlenmektedir. Hafta sonu aktivitelerinde öğlen yemeği de okul tarafından sağlanmaktadır. Örnek gezi planı ve daha fazlasını öğrenmek için size en yakın ELT danışmanıyla iletişime geçmeniz yeterlidir!

IELTS Sınav Hazırlık

St Giles New York’ta dil eğitimi almak isteyen öğrencilere önceden planlanmış tarihler de 6 haftalık IELTS Sınav Hazırlık programı sunar. Haftada 28 ders IELTS Sınav Hazırlık derslerine katılabilmeniz için B1 ingilizce seviyesinde olmanız gerekmektedir. Derslere katılabilmeniz için en az 16 yaşında olmanız gerekmektektedir. Gün boyunca alacağınız yoğun sınav hazırlık dersleri saysesinde kurs bitiminde IELTS’ten ihtiyacınız olan puanı almış ve ya almaya hazır olacaksınız.
IELTS Sınavı uluslararası geçerliliği kabul edilmiş özellikle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni ZelandaDa Üniversitelere giriş koşullarından biridir. Ayrıca bir çok kurumsal firma IELTS Sınavından alınmış geçerli puanı İngilizce yeterlilik olarak kabul etmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Uyumayan şehir olarak hafızalara kazınmıştır New Yok Şehri! İşte bu yüzden her öğrencinin eğlenebileceği, her öğrencinin bilmediği bir şeyi ortaya çıkarır New York Şehri. St Giles haftalık aktivite programında her öğrencinin New York’ta merak ettiği mekânlara, mutfaklara, parkalara ve müzelere girmesini sağlar. New York’un en yoğun en herakat1eli bölgesi olan Manhattan’da bulunan St Giles Merkezi, en popüler mekanlara yürüme mesafesindedir. Hafta başına sınıf arkadaşlarınızla Central Park’ta piknikle başlayabilirsiniz. Broadway müzikallerini takip etmeyi unutma!

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Aile Yanı

İdeal konaklama şekli hem ekonomik hem de İngilizce pratiğinize okul dışında da devam edebilmeniz için aile yanı konaklamalardır. St Giles New York öğrencilerine sunacağı aileleri son derece titizlikle seçerler. Manhattan içi ve dışı olmak üzere her öğrencinin bütçesine göre aile yanı konaklama seçenekleri sunabilmektedirler. Yarım pansiyon yani sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dâhil ve ya sadece kahvaltı dâhil seçenekleri mevcuttur. Tek kişilik ve ya paylaşımlı oda, özel banyo ve ya paylaşımlı banyo seçeneklerinizi de değerlendirebilirsiniz.

Oteller ve Yurtlar

New York Şehrinin kalbinde daha özgür ve hızlı şehrin hiçbir anını kaçırmak istemeyen öğrenciler için yurt ve otel seçenekleri daha uygundur. Okula metroyla yaklaşık 20 dakika uzaklıkta olan yurtlar öğrencilerin kendileri gibi uluslararası kişilerle birlikte olmasını ve İngilizce pratik yapmasını sağlar. Yurt seçenekleri otel seçeneklerine göre daha ekonomiktir. Sene içerisinde gideceğiniz zaman aralığında hangi konaklamanın sizin için daha uygun olacağını tercih etmek için size en yakın ELT danışmanına ulaşmanız yeterlidir!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA