GENEL BİLGİLER

1973 yılında eğitim hayatına başlayan Rennert dil okulu, New York ve Miami’de İngilizce dil eğitimi vermektedir. New York Üniversitesi eski öğretim üyesi César Rennert tarafından kurulmuştur. César Rennert’ın amacı İngilizce iletişime odaklanan, küçük ölçekli sınıflarda kaliteli dil eğitimi veren bir okul oluşturmaktı.

Rennert dil okulu; akademik, profesyonel, kültürel ve sosyal amaçlar için benzersiz bir şekilde zenginleştirilen İngilizce dil programları sağlayarak öğrencilerinin hayatlarını geliştirmeye ve değiştirmeye kendini adamıştır. 1973’ten beri Rennert dil okulu, dünyanın dört bir yanından on binlerce öğrenciye New York’ta dil öğretiyor.

Rennert New York dil okulu; New York’un doğu yakasında, Manhattan’da bulunmaktadır. Manhattan’ın etkileyici manzaralarına sahip yüksek katlı bir binada yer almaktadır. Okulun çevresinde çok sayıda mağaza, kafe ve restoran bulunmaktadır. Hem Grand Central Terminali hem de Birleşmiş Milletler okula kolayca ulaşılabilecek mesafededir. Okul, İngilizce öğrenirken Manhattan’ın kalbinde olmak isteyen öğrenciler için idealdir.

RENNERT NEW YORK DİL OKULU FİYATLARI

Rennert New York dil okulu, öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimiyle New York’un en köklü ve sayılı dil okullarından birisidir. New York’ta dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ekonomik bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır. Rennert dil okulu ücretleri, seçilen program ve eğitim süresi bazında farklılık göstermektedir. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Rennert New York dil okulunun İngilizce programları, tüm İngilizce düzeylerindeki öğrencilerin dil becerilerini geliştirmelerine, güven kazanmalarına ve hem sınıfta hem de New York’taki günlük yaşantıda pratik yapmalarına yardımcı olur. Öğrencilerin hedeflerine ve gereksinimlerine göre farklı programlar sunulmaktadır:

Yarı-yoğun İngilizce Kursu

Yarı-yoğun İngilizce programı; İngilizce konuşulan bir ülkede dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini öğrenmenize ve pratik yapmanıza yardımcı olacak ve yeni dil becerilerinizi kullanmanız için birçok fırsat sunacaktır. Maksimum 12 kişilik sınıflarda haftada 20 ders eğitim verilmektedir. Her İngilizce seviyesinden öğrenci programa katılabilir.

Yoğun ve Süper Yoğun İngilizce Kursu

Yoğunluklarına göre haftada 25 veya 30 ders olarak eğitim verilmektedir. Ders programı konuşma, telaffuz, yazma ve TOEFL hazırlık gibi çeşitli konularda 5 ila 10 seçmeli ders daha içerir. İngilizce dil becerilerinizi daha kısa sürede geliştirmek ve daha iyi iletişim kurmak istiyorsanız bu programlara katılabilirsiniz.

Sınav Hazırlık Kursları

TOEFL ve IELTS sınav hazırlık programı, üniversiteye girmek için ya da profesyonel iş yaşantınız için gereken puanı almanıza yardımcı olacaktır. Öğrenciler; okuma, yazma, konuşma ve dinleme dahil sınavın tüm alanlarında başarıya yönelik temel stratejileri öğrenirler. TOEFL programı tercihe göre 4-12 hafta süreli, haftada 20 ders olarak verilir. IELTS programı, haftada 20 ders akademik İngilizce ve 10 ders IELTS hazırlık olarak sunulur.

İş İngilizcesi Kursu

Değişen iş dünyasında İngilizce iletişim kurmak için gerekli dil becerilerini geliştirerek daha başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz. Rennert’ın İş İngilizcesi sınıflarında liderlik, pazarlama, yabancı yatırım, para ve finans, yeni pazarlar ve takım oluşturma gibi konulara odaklanan ve bunları tanıtan haftalık konular işlenmektedir. Programda gerçekleştirilen sahte iş senaryoları, tartışmaları, yazılı alıştırmalar ve sunumlar sayesinde İngilizce kelime dağarcığınızı arttırabilirsiniz. Haftada 20 ders eğitim verilmektedir. Çalışma saatlerinden sonra sunulan akşam kursları da mevcuttur.

Öğretmenler için İngilizce Kursu (TESOL)

Rennert’ın TESOL departmanı 2005 yılında kurulmuş ve 2015 yılında Rennert New York TESOL Merkezi’ne dönüştürülmüştür. Manhattan’ın kalbinde, TESOL alanında öğretmen yetiştirme konusunda uzmanlaşmış bir öğretmen eğitim tesisidir. Dünyanın dört bir yanındaki yeni ve mevcut eğitimcilere en kaliteli öğretmen eğitimi verilmektedir.

Akademik İngilizce Kursu

Akademik amaçlı İngilizce, üniversitede başarıya ulaşmak için dil becerilerinizi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Haftada 20 ders eğitim veren yarı yoğun Akademik İngilizce kursu, eleştirel düşünme becerileri ve stratejileri, araştırma teknikleri, akademik yazma, okuma, dinleme ve not alma becerilerine odaklanır.

Plus İngilizce Programları

Rennert dil okulunun Plus İngilizce Programı, New York’un en saygın kültürel ve sanatsal organizasyonlarında moda, dans, müzik, film yapımı, oyunculuk ve yemek pişirme gibi yarı zamanlı kurslarla İngilizce bilgilerinizi geliştirme fırsatı verir. Yaratıcılığınızı keşfetmenizi, New York’taki en iyi öğretmenlerden ders almanızı ve kültürel ilgi alanlarınızı paylaşan diğer uluslararası öğrencilerle tanışmanızı sağlar.

Gençler için İngilizce Yaz Okulu (13-17)

13-17 yaş arası gençler için tasarlanan program Haziran ve Ağustos ayları arasında sunulmaktadır. Rennert dil okulu, haftada 10 ders Genel İngilizce’yi 10 ders performans sanatları, moda, dans, Amerikan sporları ve liderlik hakkında isteğe bağlı seçmeli derslerle harmanlamaktadır. Öğleden sonra, akşam ve hafta sonu aktiviteler ve geziler düzenlenmektedir. Programa tercihe göre aileler de katılabilmektedir. İngilizcenizi geliştirin, tutkularınızı keşfedin, New York hakkında bilgi edinin ve hayatınızın en güzel yazının tadını çıkarın!

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Rennert New York dil okulu, öğrenciler için çeşitli eğlence ve gezi programları düzenlemektedir. Rennert’ın öğretmenler tarafından yürütülen kapsamlı etkinlik takvimi, sınıfın ötesinde öğrenmeyi ve eğlenceyi de beraberinde getiriyor! Tüm New York sınıfınız olabilir ve dünyadaki en heyecan verici şehirlerden birinde İngilizce pratik yapabilirsiniz.

İster Broadway şovuna ister Harlem’deki bir Gospel Müzik servisine veya ücretsiz bir caz konserine katılıyor olun, New York’ta her zevke ve ilgiye uygun bir şey bulabilirsiniz. Empire State Binası, Rockefeller Center, Özgürlük Heykeli, Brooklyn Köprüsü, Times Meydanı ve Beşinci Cadde’ye yeni arkadaşlarınızla beraber gidebilirsiniz. Diğer etkinlikler arasında büyük spor etkinlikleri, müzeler, etnik restoranlar, mahalle turları, Hudson’da kano ve aynı zamanda deyimler ve telaffuz için ücretsiz dersler bulunmaktadır. İngilizce pratik yapın, Günlük aktivitelere veya ücretsiz atölyelere katılın! New York şehrini deneyimleyin ve uluslararası arkadaşlarınızla takılın!

KONAKLAMA

Rennert New York dil okulu, öğrencilerin isteklerine uygun birçok farklı konaklama seçeneği sunmaktadır. Konaklamalar; New York City’deki insanlarla tanışma, yaşama ve sosyalleşme yoluyla İngilizce öğrenme deneyiminizi geliştirme fırsatı ve ideal bir çalışma ortamı sunar. Rennert; aile yanı, öğrenci rezidansı ve paylaşımlı daire konaklaması sunmaktadır.

Aile yanında konaklamada, kendinizi New Yorker gibi hissedebilirsiniz. Amerikalı ve anadili İngilizce olan bir ailede kalabilir, aile bireyleri ile İngilizce pratik yapabilir ve kültürlerini daha yakından deneyimleyebilirsiniz. Siz ve ev sahibiniz deneyimlerini paylaştıkça, bir ömür boyu sürecek bir arkadaşlık kurabilirsiniz. Aileler Brooklyn, Manhattan ve Queens’de yer almaktadır. Okula metro ile 30-60 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aile haftada 7 gün kahvaltı sunmaktadır. Tercihe göre akşam yemeği de dahil edilebilir. Aileler konfor ve temizlik açısından düzenli olarak denetlenir.

Öğrenci rezidansları ve paylaşımlı daireler, New York içinde daha bağımsız hareket etmek isteyen öğrenciler için idealdir. Konforlu, temiz ve güvenlidir. Her iki seçenekte de okula 10 dakikalık bir yürüyüş ya da 15 dakikalık metro yolculuğu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kendinize ait bir odanız olabilir, mutfak ve oturma odası gibi alanları diğer öğrencilerle ortak kullanırsınız. Rezidans konaklamalarında yüzme havuzu, spor salonu ve kütüphane gibi rahatlıklar da bulunmaktadır.
Rennert New York dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz. Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ileterek çözüme ulaştırabilirsiniz. Başvurudan Amerika’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

NEW YORK ŞEHRİ

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük şehir olan New York, tarihi ile Amerika Birleşik Devletleri’ne göç kapısı olarak bilinir, aynı zamanda finansal, kültürel, ulaşım ve üretim merkezi statüsüne sahiptir. İsmini 17. yüzyıl York Dükü’nden almıştır. New York, TV’de ve filmlerde gördüğünüz ikonik cazibe merkezlerinden keşfedilmeyi bekleyen gizli mücevherlere kadar çeşitlilik ve heyecanla doludur. Manhattan, Bronx, Queens, Staten Island ve Brooklyn olmak üzere beş bölgeden oluşmaktadır.

New York’un “asla uyumayan bir şehir” olduğunu söylemek klişe ama doğru. Aradığınız ne olursa olsun – karaoke, canlı müzik, dans – her zaman bulabilirsin. Buz hokeyi, basketbol maçı veya konser yakalamak için Madison Square Garden’a gidebilirsiniz. New York Yankees’in tarihi basketbol sahasında bir maçını izleyebilirsiniz. Bazı insanlar Broadway gösterilerinin tadını çıkarmak için buraya gelir; diğerleri alışveriş ve yemek için özel olarak gelir ve birçoğu sadece Özgürlük Heykeli, Empire State Binası, Brooklyn Köprüsü, Central Park, tarihi mahalleler ve çok sayıda dünyaca ünlü müzeleri görmeye geliyor. New York’ta ziyaret edilebilecek en iyi yerlerin çoğu birbirine yürüme mesafesindedir veya sadece kısa bir sürüş mesafesindedir ve bu şehri gezmeyi zevkli bir hale getirir.

İngilizce konuşan yerli halk ve turistlerle çevrili olan öğrenciler, İngilizce dilini rahatlıkla öğrenebilir ve geliştirebilir. Yeni edinilen dil becerilerinizi mükemmelleştirirken New York’un kültürünün ve nefes kesen mimarisinin keyfini çıkarın! Unutulmaz anılar yaratırken, bu fantastik şehirle büyülenin!

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA