GENEL BİLGİLER

Oxford House College (OHC), hem akademik hem de profesyonel anlamda kaliteli İngilizce kursları sunan en popüler dil okullarından biridir. Eğitim hayatına 1974’te başlayan OHC, o zamandan beri üç kıtada, İngiltere, Kanada, Amerika, İrlanda ve Avustralya’da şubeler açtı. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler, OHC aracılığıyla dil becerilerini, eğitim ve iş beklentilerini geliştirmeye çalışmaktadır. Önemli ulusal akreditasyon kurumları tarafından akredite edilmiştir.

OHC New York dil okulu, Midtown Manhattan’daki tarihi Chelsea bölgesinde yer almaktadır. Ünlü High Line, Flatiron Binası, Madison Square Garden ve Empire State Binası’na sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir. OHC New York dil okulunun misyonu kaliteli, yenilikçi İngilizce dil öğrenimi sağlamaktır.

Okul, öğretimde modern ve ileri yöntemler kullanan nitelikli ve son derece profesyonel öğretmenler ile çalışmaktadır. Modern ve geniş sınıflar, çalışma alanları, bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz Wi-Fi erişimi gibi etkin dil öğrenimi için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. New York’ta OHC dil okulunda İngilizce öğrenmek; dil becerilerini, iletişim becerilerini geliştirme ve şehrin atmosferini hissetme fırsatı sunan kapsamlı bir deneyimdir.

OHC NEW YORK DİL OKULU FİYATLARI

New York şehrinde, OHC dil okulu ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Birçok farklı ülkede ve kıtada merkezleri bulunan okul, öğrencilerine daima kaliteli ve ekonomik bir eğitim verme amacındadır. Zincir bir okuldur ve yıl içerisinde bazı dönemlerde Türkiye’ye özel promosyonlu fiyatlar da uygulanabilmektedir. Dil okulu maliyetleri, seçtiğiniz kurs programına ve eğitim süresine göre farklılık göstermektedir. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretlerine sizin için hazırladığımız tablodan ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

35 yılı aşkın eğitim tecrübesiyle Oxford House College, öğrencilere güvenebilecekleri bir kalitede kurslar sunmaktadır.

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce programı, günlük durumlarda daha etkili ve güvenli iletişim kurmanıza, konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmaktadır. Öğrenciler, yeni başlayanlardan (A1) ileri seviyeye (C1) kadar tüm seviyelerde eğitim alabilirler. Haftada 20 ders eğitim verilmektedir.

İş İngilizcesi Kursu

İş ortamında İngilizce kullanan, halihazırda İngilizce olarak Intermediate veya daha üst seviyede olan, bilgilerini ve yeteneklerini genişletmeleri gereken profesyoneller için tasarlanmıştır. Uluslararası iş dünyasında İngilizce müzakere ve sunumlar, e-posta yazma, iş yerinde İngilizce iletişim kurabilme üzerine odaklanılır. Sınıf mevcudu maksimum 6 kişidir.

Birebir İngilizce Kursu

OHC dil okulunun öğrencinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine dayalı kişiselleştirilmiş bir programıdır. Derslerin sayısını, konularını, çalışma alanlarını kişisel hedeflerinize göre seçmenize izin verir. Bireysel dersler genel İngilizce kursu veya özel programlardan biri temelinde düzenlenir. Her seviyeden öğrenci programa katılabilir.

Sınav Hazırlık Kursları

İngilizce eğitim veren üniversiteler, kolejler ve dünya çapındaki uluslararası şirketler tarafından tanınan TOEFL veya Cambridge Sınavları’nın başarıyla tamamlanması, öğrencilerin mesleki ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. Program okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin geliştirilmesine ve özel sınav tekniklerine odaklanmaktadır. Upper Intermediate İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler kabul edilmektedir.

Gençlere Yönelik Yaz Okulu – SolCamps (11-17)

13-17 yaş arası öğrenciler için tasarlanmıştır. Fordham Üniversitesi’nin Rose Hill Kampüsünde düzenlenen program, yaşa uygun akademik dersler, ilgi çekici kültürel etkinlikler ve eğlenceli geziler sunar. Haziran ve ağustos ayları arasında düzenlenmektedir. Öğrenci programa maksimum 5 hafta katılabilmektedir. Haftada 20 ders eğitim verilmektedir. Öğrenciler yaz tatillerini, büyüleyici New York şehrinde İngilizce dil eğitimi ve kültürel etkinliklerle değerlendirebilir.

SOSYAL AKTİVİTELER

OHC New York dil okulu; öğleden sonra, akşam ve hafta sonu tam gün sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemektedir. Yurtdışında dil eğitiminiz boyunca, boş zamanlarınızda Amerikan kültürünü keşfedebilir, dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinebilir ve onlarla eğlenceli bir vakitler geçirebilirsiniz. Etkinlik takvimi aylık olarak belirlenmektedir.

Özgürlük Heykeli, Bronx Hayvanat Bahçesi, Amerikan Doğa Tarihi Müzesi ve Metropolitan Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın en iyi alışveriş caddelerinden Beşinci Cadde’de gezebilir, kendinizi Celion Dion konserinde ya da Carrie Bradshaw’ın apartmanının önünde bulabilirsiniz. Bir hafta sonunuzu Boston’da geçirebilir, New York semalarında helikopter ile uçabilirsiniz. OHC dil okulu öğrencileri için her şeyi planlamaktadır. Dil öğrenimi derslerden sonra bile devam eder: şehrin sokaklarında dolaşırken ve en ünlü yerleri ziyaret ederken diğer uluslararası öğrencilerle birlikte dil becerilerinizi nasıl pratik edebilirsiniz.

KONAKLAMA

OHC New York dil okulu, öğrencilere çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Tüm konaklama seçenekleri, eğitim süreniz boyunca size konforlu bir konaklama sağlamak için özenle seçilmiştir. Aile yanı ve rezidans konaklaması sunulmaktadır.

Aile yanı konaklama seçeneğinde, anadili İngilizce olan Amerikalı bir aile ile kalabilirsiniz. Aileler uluslararası öğrenci konaklaması konusunda deneyimlidir ve öğrencilerin beklentilerine cevap verirler. Manhattan bölgesinde ve dışında konumlanmışlardır. Her iki seçenek de okula toplu taşıma ile ulaşım mesafesindedir. Tek kişilik oda ve 2 yemek seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz: sadece kahvaltı veya kahvaltı ve akşam yemeği. Aile bireyleri ile İngilizce pratik yapabilir, kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

Central Park’a çok yakın bir konumda bulunan Broadway Hotel ve Manhattan’ın orta kesiminde, Grand Central, Rockefeller Center’a yürüme mesafesinde bulunan Vanderbilt Rezidansı öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. İkisinde de ortak ya da özel banyolu çeşitli tek ve çift kişilik odalar bulunmaktadır. İmkanlar arasında temizlik, 24 saat güvenlik, ücretsiz Wi-Fi bulunmaktadır. Diğer uluslararası öğrencilerle ortak alanlarda tanışabilir, sosyalleşebilirsiniz.

OHC New York dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan Amerika’ya gidene kadarki süreçte ve sonrasında, her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ileterek çözüme ulaştırabilirsiniz.

NEW YORK ŞEHRİ

New York, Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu yakasında Atlantik Okyanusu kıyısında yer almaktadır. Tarihi 1600’lü yıllara dayanmaktadır. İlk kolonicilerin ‘New Amsterdam’ adını verdikleri şehir, İngiliz egemenliğine geçince ‘New York’ adını almıştır. Los Angeles ve Chicago’dan sonra Amerika’nın üçüncü büyük sanayi merkezidir. Küresel bir güce sahiptir, global bankaları ve Wall Street’in çok önemli borsalarını barındırdığı için finans başkenti olarak da kabul edilir. Birleşmiş Milletler binasına ev sahipliği yaptığı için dış ilişkiler alanında çok önemli bir merkez durumundadır. Şehir aynı zamanda Broadway gibi tiyatrolara, müzelere, müzik ve gösteri mekanlarına sahip dünyanın en büyük kültür başkentlerinden birisidir.

New York şehri Bronx, Manhattan, Brooklyn, Queens ve Staten Island olmak üzere 5 bölgeden oluşmaktadır. “Big Apple” olarak bilinen şehir, dünyanın en ikonik ve ünlü simge yapılarına ve cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Bu şehirde Özgürlük Heykeli, Broadway, Times Meydanı, Central Park, Empire State Binası ve Metropolitan Sanat Müzesi gibi turistik yerleri görebilirsiniz. Amerikan rüyasının doğduğu yerde dil eğitimi fırsatını kaçırmayın!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

OHC New York dil okulu her yıl dünyanın birçok ülkesinden uluslararası öğrencileri ağırlamaktadır. Okulda eğitim alan öğrencilerin milletleri ve yaşları farklı zaman dilimlerine, kurslara ve seviyelere göre değişkenlik göstermektedir. Güney Amerika ve Uzak Doğudan çok sayıda öğrenciye sahip okulda ayrıca Avrupa Birliği ülkelerinde de her yıl onlarca öğrenci eğitim almaktadır. Okulun New York şubesindeki Türk öğrenci oranı %5’i geçmemektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA