GENEL BİLGİLER

1985 yılında kurulan New York Language Center (NYLC), New York’ta Manhattan Midtown, Upper West Side, Jackson Heights ve Bronx bölgelerindeki dört merkezde eğitim vermektedir. 30 yılı aşan eğitim tecrübesiyle New York’un en köklü ve ünlü dil okullarından birisidir. Okul, CEA akreditasyonuna sahiptir. CEA akreditasyonu, kaliteli bir İngilizce dil eğitiminin göstergesidir. El Diario gazetesi okuyucularına göre New York Language Center, 2010 ve 2011 yıllarında iki yıl üst üste “New York’taki En İyi İngilizce Okulu” seçildi.

NYLC – Upper West Side okulu Columbia Üniversitesi yakınında, Midtown okulu Times Meydanı yanında, Jackson Heights okulu Queens’de, Bronx okulu bölgenin en hareketli caddesinde yer almaktadır. Okulun dört şubesi de New York’un en popüler bölgelerinde ya da kısa bir ulaşım mesafesinde konumlanmıştır.
New York Language Center; akademik yazım, okuma, dinleme ve konuşma gibi özel seçmeli derslerle eşleştirilmiş kapsamlı bir dil eğitimi programı sunmaktadır. Tüm İngilizce programları, öğrencilerin ilerlemesine yardımcı olmak için eğitilmiş dinamik, deneyimli öğretmenler tarafından verilmektedir. Ücretsiz internet erişimi, öğrenci aktiviteleri, konaklama konusunda yardımcı olmaktadır. 

NYLC DİL OKULU FİYATLARI

NYLC dil okulu, öğrencilerine sunduğu eğitim kalitesiyle New York şehrinin saygın dil okullarından birisidir. Okulun amacı, New York’ta dil okuluna katılmak isteyen uluslararası öğrencilere destekleyici bir atmosferde kaliteli ve ekonomik bir dil eğitimi sunmaktır. NYLC dil okulu ücretleri, seçilen programa ve eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. New York’ta konaklama fiyatları ise kaldığınız bölgeye ve konaklama türüne göre farklılık arz eder. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretlerini sizin için hazırladığımız tablodan inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Dünyanın en hareketli şehirlerinden birinde dört şubesi bulunan NYLC, her seviyedeki öğrencilere benzersiz İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. Seviye belirleme sınavı ile İngilizce seviyesi belirlenen öğrenci, düzeyine göre bir sınıfta eğitim almaya başlar. Tüm programlar gerçek hayattaki durumları vurgular ve İngilizce konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini içerir. Kursun programının tamamlanmasının ardından, başarının sembolü olarak sertifika verilmektedir. Öğrencilerin hedeflerine göre farklı kurs programları sunulmaktadır;

Yarı-yoğun İngilizce Kursu

Yarı-yoğun İngilizce kursu, New York’taki vakitlerinde hem İngilizce öğrenmek hem de şehri keşfetmek isteyen kişiler için idealdir. Pazartesiden perşembeye haftada 16 saat eğitim verilmektedir. Midtown, Upper West Side ve Jackson Heights merkezlerinde sunulan bir programdır.

Yoğun İngilizce Kursu

Yoğun İngilizce programı, daha kısa sürede İngilizce öğrenmek ya da ilerletmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Pazartesiden perşembeye haftada 20 saat dil eğitimi verilmektedir. NYLC’nin dört merkezinde de sunulmaktadır. Haftalık değerlendirmeler yapılmakta, öğrencilerin derslerden aldıkları verim ölçülmektedir. Yoğun İngilizce programının sadece akşam saatlerinde sunulan bir seçeneği de bulunmaktadır.

İş İngilizcesi Kursu

İş İngilizcesi kelime dağarcığınızı ve bilginizi geliştirmek, daha verimli çalışmanıza ve yeni kariyer fırsatları açmanıza yardımcı olacaktır. Küresel iş dünyasında İngilizce dil becerilerini kullanarak başarısını arttırmak isteyen profesyoneller için uygundur. Burada mülakat becerilerinizi geliştirmek, e-postalar yazmak, iş konuları ve sorunları hakkında farkındalığınızı artırmak için etkinlikler bulabilirsiniz.

TOEFL Hazırlık Kursu

İleri düzeydeki bu kursta, TOEFL sınavında başarılı olmanız için gereken İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmeye odaklanacaksınız. Deneyimli bir TOEFL öğretmeni, uygulama testleri, bilgisayar tabanlı öğrenme ve sınava girme stratejileri ile sınava her bir bölüm için hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

Yarı-zamanlı İngilizce Kursları

Yarı-zamanlı İngilizce kursları daha az ders saatiyle dil eğitimi vermektedir. Sadece cumartesi günleri sunulan 4 saatlik ‘Hafta sonu İngilizcesi’ programı, haftada 8 saat sunulan ‘Günlük İngilizce’ programı, haftada 12 saat sunulan ‘ESL yarı-zamanlı’ programını içermektedir. Kendi sosyal hayatına daha çok vakit ayırmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

NYLC, New York’taki öğrenci deneyiminizin keyifli, değerli ve unutulmaz olmasını sağlamak için çalışmaktadır. Dil eğitiminin yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemektedir. Öğrenci etkinliklerine katılım; arkadaş edinmek, New York’u tanımak ve İngilizce kullanımında ekstra pratik yapmak için önemli bir faktördür. Mevsime bağlı olarak, öğrenciler için her hafta ücretsiz, düşük maliyetli veya indirimli etkinlikler planlanmaktadır. Ayrıca, kendi başınıza yapacağınız etkinlik önerilerini içeren bir takvim de sunulmaktadır.

Popüler sosyal etkinliklerden bazıları Empire State Binası, rehberli Birleşmiş Milletler turu, Brooklyn Köprüsü, Özgürlük Heykeli, Times Meydanı, Coney Adası, Bronx Hayvanat Bahçesi, çeşitli müzeler, rehberli Columbia Üniversitesi turu, profesyonel spor etkinlikleri, çeşitli kültürel festivaller, geçit törenleri ve kutlamalardır. Ayrıca çeşitli atölye eğitimleri de vardır.
Etkinlikler Programı; kültür ve eğlence faaliyetlerinin yanı sıra Washington D.C., Niagara Şelalesi ve Philadelphia gibi New York dışındaki yerlere isteğe bağlı hafta sonu gezilerini de içerir. Sadece dünyanın her yerinden arkadaş edinmekle kalmayacak, mükemmel bir eğitim alacak, heyecan verici etkinliklere katılacak ve harika New York şehrinin tadını çıkaracaksınız!

KONAKLAMA

New York Language Center; güvenli ve rahat aile yanı, rezidans ve paylaşımlı daire konaklamaları sunmaktadır. Konaklamanızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, Öğrenci Yaşamı Direktörü veya Konut Koordinatörü ile iletişime geçebilirsiniz.
Aile yanı konaklama, öğrencilerin İngilizce pratikleri için mükemmel bir fırsattır. Tüm ailelerin anadili İngilizce’dir. Konaklamaya kahvaltı dahildir. Akşam yemekleri istenirse dahil edilebilir. Okul tarafından düzenli aralıklarla aileler kontrol edilmektedir. Aile konaklamaları Brooklyn, Queens, New Jersey ve Manhattan bölgelerinde bulunmaktadır. Konaklamanızdan okula toplu taşıma araçları ile rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Paylaşımlı daire ve rezidans konaklaması daha bireysel ve bağımsız yaşamak isteyen öğrenciler için daha uygundur. İki konaklama da temiz ve güvenlidir. Diğer uluslararası öğrencilerle tanışabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Paylaşımlı daireler öğrenciler için özel olarak kiralanmaktadır ve sadece Brooklyn ve Queens’de mevcuttur.

New York Language Center dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan Amerika’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

NEW YORK ŞEHRİ

New York, dünyanın en popüler turistik şehirlerinden birisidir ve bunun birçok nedeni vardır. Şehir, 1600’lerde Hollandalı yerleşimciler tarafından ‘New Amsterdam’ olarak adlandırıldı. Daha sonra gelen şehre gelen İngilizler, York Dükü’ne ithafen ismini New York olarak değiştirdi. “Big Apple”, “Asla Uyumayan Şehir” ve hatta “Gotham City” gibi isimlerle de anılmaktadır. Günümüzde, beş farklı bölgeden oluşmaktadır – Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens ve Staten Island. New York, 8 milyondan fazla nüfusuyla Amerika’nın en kalabalık şehridir.

Empire State Binası ve Chrysler Binası dahil olmak üzere etkileyici Art Deco binalarını, müzeleri ve sanat galerilerini görmek için her yıl 40 milyondan fazla insan New York’u ziyaret ediyor. İngilizce dil eğitimi alırken Rockefeller Center’daki Rock Observation Deck’in tepesinden Manhattan siluetinin nefes kesen manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Midtown Manhattan’daki Times Meydanı’nda kendinizi ışıklı ve renkli bir şehrin ortasında bulabilirsiniz.

Amerika’nın kültürel açıdan en zengin şehri olan New York, yüzlerce klasik şarkıya da ilham verdi – en önemlileri Frank Sinatra’nın “Empire State Mind” ve Jay-Z’nin “New York, New York”. Manhattan’daki Broadway tiyatroları, en iyi aktörleri Hollywood’dan kendisine çekmektedir. Heyecan verici uluslararası bir ortamda Amerikan İngilizcesini öğrenin ve dünyanın her yerinden kalıcı arkadaşlar edinin!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

New York Language Center, her yıl 100’den fazla ülkeden binlerce uluslararası öğrencinin İngilizce dil becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır. New York’ta 4 merkezde eğitim veren okulun uluslararası öğrenci oranı ve yaş ortalamaları değişkenlik göstermektedir. %3-5 oranında Türk öğrenciler eğitim almaktadır. NYLC merkezlerinde; Güney Amerika, Asya ve Avrupa kıtalarından yoğunluklu olarak öğrenciler gelmektedir. Avrupa’dan İtalyan ve İspanyol öğrenciler ağırlıklı olarak tercih etmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA