GENEL BİLGİLER

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla başvuru yaptığı ülkelerin başında gelen Amerika’da toplamda 1 milyonun üzerinde uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrencilerin en fazla tercih ettikleri şehirler arasında ise New York yer almaktadır.

Dünya ekonomisinin ve turizm merkezi olarak gösterilen New York’ta özellikle kampüs içerisinde eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği Kings New York dil okulu, Concordia College kampüsü içerisinde eğitim vermektedir. Manhattan’a sadece 35 dakika uzaklıkta yer alan Kings New York, öğrencilere güvenli ve rahat bir eğitim alma imkanı sunmaktadır.  Concordia College’ın tüm olanaklarından faydalanabilen Kings New York öğrencileri, kampüs içi konaklama ile de Amerika’da dil eğitimi alırken aynı zamanda üniversite yaşantısını da deneyimleme şansına sahiptirler.

Kings New York’un okul içerisinde sunduğu olanaklar arasında büyük bir spor salonu, performans sanatları çalışma merkezi, kafeterya, kapalı yüzme havuzu, müzik odaları, açık-kapalı tenis kortu, beyzbol sahası, Amerikan futbolu sahası gibi birçok seçenek yer almaktadır.

Tam donanımlı modern sınıflarda eğitim veren Kings Newyork, uzman eğitimci kadrosu ile öğrencilere profesyonel bir eğitim anlayışı ile yaklaşmaktadır. Aynı zamanda sahip olduğu kariyer merkezi sayesinde öğrencilerine Amerika’nın en iyi 100 üniversitesinde eğitim alma konusunda da rehberlik hizmeti sunmaktadır.

KING NEWYORK DİL OKULU FİYATLARI

New York’ta dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, Kings’te yılın farklı dönemlerinde farklı indirimlerden faydalanabilmektedir. 30 Haziran 2020 tarihine kadar ELT aracılığı ile kayıt gerçekleştiren öğrencilere özel 2-11 hafta arası %25, 12 hafta ve üzeri programlar da ise %30 oranlarında indirimler bulunmaktadır. Ayrıca kampüs içi yurt konaklamalarındaki indirim hakkında bilgi almak için sizlere en yakın ELT ofisleri ile iletişime geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Compact Kurslar

Haftada 20 ders olarak tasarlanan programlar her pazartesi başlamaktadır. Öğrencilerin temel yeterlilikleri olan okuma, anlama, dinleme ve yazma konusunda gelişimlerinin sağlanması hedeflenmektedir. İnteraktif geçen derslerde öğrenciler kendilerini rahatça ifade edebilmeleri için cesaretlendirilirler. Derslerin içerisinde kelime bilgisi gelişimi için sözlük çalışmaları, İngilizce ile daha fazla geçirmek için araştırma ve sunum yapma, zaman yönetimi gibi öğrenme metotları yer almaktadır.

Yoğun Kurslar

2-23 hafta arası alınabilen yoğun kurslar haftada 28 ders eğitim olarak planlanmıştır. Öğrencilerin daha yoğun ve daha hızlı bir şekilde gelişim sağlanması hedeflenmektedir. Eğitim başlangıcı öncesinde yapılacak olan seviye tespit sınavında Kings Level 1 (Başlangıç) seviyesi çıkan her öğrenci katılabilmektedir. 20 ders genel İngilizcenin yanında öğrencilerin ilgi alanlarına göre özel uzmanlar tarafından sunulan haftada 9 der seçmeli dersler işlenmektedir.

TOEFL Hazırlık Kursları

TOEFL Hazırlık kursları, 130’dan fazla ülkedeki üniversiteler tarafından kabul edilen TOEFL İngilizce yeterlilik belgesine sahip olmak için gerekli hazırlığın yapılması adına tasarlanan bir programlardır. Her pazartesi başlayan kurslar en az 2 hafta sürmektedir. Kings Level 5 seviyesindeki (Orta Seviye) her öğrencinin katılabileceği bu programlar haftada 31 ders sürmektedir. Bu derslerde öğrencilerin test teknikleri, deneme sınavları, sınav stres yönetimi gibi konular işlenerek test puanlarını yukarıya taşımaları sağlanmaktadır.

Uzun Dönem Yoğun İngilizce Programları

Amerika’da Kings New York’ta 24 hafta ve üzeri dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için uygundur. Her pazartesi başlayan programlara 16 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir. Uzun dönem İngilizce eğitimi ile seviyelerinin en üst noktaya gelmesi amaçlanan bu programlarda, aynı zamanda öğrencilerin özel ilgi alanlarında İngilizce kullanımını sağlayacak olan seçmeli dersler de sunulmaktadır. İngilizce gelişimleri uzman eğitimciler tarafından yakından takip edilen öğrenciler, interaktif öğrenme metotları ile İngilizce bilgilerini hızla geliştirebilmektedir.

İngilizce + Moda, Sanat ve Tasarım

Gelen İngilizcenin yanında moda ve sanatla ilgilenen öğrenciler için özel ders içerikleri eklenerek oluşturulan programlardır. Orta seviye üzeri İngilizce yeterliliği olan öğrencilerin kabul edildiği bu programlar her Pazartesi başlamaktadır. Ders programının içerisine çeşitli müze, sanat galerileri ve moda etkinlikleri eklenerek öğrencilerin özel ilgi alanlarda gelişimleri sağlanmaktadır.

Üniversite Hazırlık Programları

Amerika’da dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesinde eğitim alma şansını sunan üniversite hazırlık programları 1-4 dönem arası sürmektedir. Yıl içerisinde 4 farklı başlangıç tarihi olan bu programlardaki amaç öğrencilerin Amerika’da üniversite okumak için akademik olarak eksiklerini tamamlayıp üniversite eğitimlerine başlamasıdır. Bu programa katılan öğrenciler çeşitli seminerlere katılarak ünlü profesörler ile de tanışma imkanına sahip olmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kings New York öğrencileri profesyonel aktivite departmanları tarafından organize edilen birbirinden farklı birçok etkinliğe katılarak sosyalleşebilir, sosyalleşirken de İngilizcelerini geliştirebilirler. Spor aktivitelerinden, kültür-sanat turlarına, farklı şehir gezilerinden kampüs içi etkinliklere kadar farklı seçenekler öğrenciler ile aylık olarak paylaşılmaktadır. Yerel Parklara düzenlenen geziler, NYC müzesi ziyareti, uluslararası piknik, karaoke geceleri, film günleri, spor turnuvaları, oyun geceleri bu etkinliklerden en popüler olanlarıdır.

KONAKLAMA

Kings New York’ta İngilizce eğitimi alacak olan öğrencilere aile yanı ve kampüs içi yurt seçenekleri sunulmaktadır.

Amerikan kültürünü Amerikalı bir ailenin yanında yaşayarak öğrenmek aynı zamanda pratik yapma imkanı da sunmaktadır. Kings New York’un sunmuş olduğu güvenilir aile yanı konaklama seçenekleri sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahil olarak planlanmaktadır. Ailelerin okula olan uzaklığı ise 35-55 dakikadır.

Kampüs içi konaklama ise en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Okula 5 dakika yürüme mesafesinde yer alan yurtta tek kişilik, çift kişilik ve üç kişilik paylaşımlı odalar bulunmaktadır. Yıl boyu öğrenci kabul edilen yurtta 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır. Yurt içerisinde sosyal alanlar, ücretsiz internet, çamaşırhane, 7/24 güvenlik hizmeti bulunmaktadır. Yurt çevresinde yakın mesafesinde kafe, bar ve restoranlar, marketler ve bankalar bulunmaktadır.

NEWYORK CITY ŞEHRİ HAKKINDA

Dünyanın en büyük metropol şehirleri arasında yer alan New York City’nin 10 milyona yakın nüfusu bulunmaktadır. Turizm ve ekonominin merkezi olan New York City her yıl milyonlarca yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.  

Şehir kendine has tarzı ile gökdelenleri, ışıkları ve hareketli yaşam tarzı ile dikkat çekmektedir. Şehrin öne çıkan bölgeleri ise, kültür ve ekonomi merkezi olarak kabul edilen Manhattan, alışveriş tutkunlarının ilk durağı olan Brooklyn’dir.

New York City, metro ulaşım ağı ile dünyanın en eski toplu taşıma sistemlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. 1863 yılında açılan New York metrosu, 1362 kilometre uzunluğundadır.

New York City Şehrinde görülmesi tavsiye edilen önemli yerler:

Özgürlük Heykeli: Liberty adası üzerinde yer alan ve 1886 yılında inşa edilen özgürlük heykeli, ülkenin simgeleri arasında yer almaktadır.

Central Park: Dünyanın en ünlü parkları arasında yer alan Central Park, ünlü dizi ve filmlere konu olması ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapmasından dolayı her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Times Meydanı: Yoğun trafiği ve ışıltılı binaları ile göz kamaştıran Times Meydanı, New York City’nin buluşma noktası olarak gösterilir.

Empire State Binası: 443 metre yüksekliği ve 102 katı ile Amerika’nın en büyük gökdelenlerinden bir tanesi olmasının yanında Amerika’nın kültürel simgeleri arasında yer alır. Tüm hafta boyunca ziyaretçi kabul edilmektedir.

Brooklyn Köprüsü: 1883 yılında açılmıştır ve o dönemin en geniş asma köprüsü olma özelliğine sahiptir. Yaya trafiği için ayrı bir bölüme de sahiptir ve köprü üzerinde yürümek ücretsizdir.

Broadway: Manhattan’da yer alan Broadway caddesi, ünlü müzikal, tiyatro ve konser salonlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Metropolitan Sanat Müzesi: Yunan, Roma ve Mısır dönemlerine ait eserleri ile dünyanın en önemli sanat müzelerinden bir tanesidir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Uluslararası öğrenci çeşitliliğinin olduğu Kings New York dil okullarına Avrupa’dan, Asya’dan ve Güney Amerika’dan birçok öğrenci gelmektedir. Milliyet karmasına dikkat eden Kings New York, çok kültürlü bir eğitim anlayışına sahiptir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA