GENEL BİLGİLER

1961 yılında kurulan ELS dil okulu, dünyanın en köklü İngilizce dil eğitimi veren kurumların başında yer almaktadır. Uluslararası öğrenciler tarafından Amerika dil okulları arasında en çok tercih edilen okuldur. 140’tan fazla ülkeden milyonlarca öğrencinin en kısa sürede dil becerilerini geliştirmeyi ve Amerikan kolejlerinde ya da üniversitelerinde akademik eğitime hazırlanmasını amaçlamıştır. ELS, 600’den fazla Amerikan koleji ve üniversitesi ile partnerlik anlaşması bulunmaktadır. Amerika’da akademik eğitim hedefleri olan öğrenciler, dil eğitimlerinin ardından gerekli koşulları yerine getirdikleri takdirde anlaşmalı okullara başlayabilir.

ELS New York – Riverdale dil okulu; New York’un Bronx bölgesinde, Mount Saint Vincent Koleji’nin kampüsünde yer almaktadır. Hudson Nehri’ne bakan muhteşem bir manzaraya sahiptir. Riverdale, New York şehir merkezinden 25 dakikalık bir tren yolculuğu mesafesindeki lüks bir yerleşim bölgesidir. Bölgenin güvenilir toplu taşıma sistemi; Chinatown’un hareketli sokaklarında gezinmenize, SoHo’nun moda butiklerine göz atmanıza, Times Meydanı’nın enerjisine girmenize veya Aşağı Doğu Yakası’ndaki en gözde restoranları denemenize olanak tanır.

ELS öğretmenleri deneyimli ve anadili İngilizce olan profesyonellerdir. Kişisel ve akademik nitelikleri ile öğrencilerine kapsamlı ve özel bir eğitim verirler. Öğrenciler, okul kampüsünde futbol ve basketbol sahası, kafeterya, bilgisayar laboratuvarları, kütüphane ve Wi-Fi hizmetinden yararlanabilmektedir. Kampüs ortamı yeni arkadaşlarla tanışma, kulüplere ve gönüllü projelere katılma fırsatı vermektedir.

ELS NEW YORK RIVERDALE DİL OKULU FİYATLARI

New York şehrinin etkileyici Riverdale bölgesinde, ELS ile üniversite kampüsünde kaliteli bir dil eğitimi alabilirsiniz. ELS Riverdale dil okulunun yıl içerisinde belirlenen eğitim ücretleri, Amerika genelindeki diğer ELS okulları ile aynıdır. Sadece konaklama ücretleri şehir farklılığından değişiklik göstermektedir. Yıl içerisinde bazı dönemlerde Türkiye’ye özel %20’ye varan promosyonlu fiyatlar uygulanmaktadır. Dil okulu eğitim ve konaklama maliyetleri, seçtiğiniz kurs programına, eğitim süresine ve konaklamanıza göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda okulun sunduğu dil kursları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretlerine sizin için hazırladığımız tablodan ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

ELS dil okulu öğrencileri; akıcılıklarını artırmak ve gramer, konuşma, okuma, yazma alanlarındaki becerilerini geliştirmek için tasarlanmış bir müfredattan ders alırlar. Öğrenciler, seviye belirleme sınavı ile 101-112 arası toplam 12 seviyeden düzeylerine uygun olanına yerleştirilir. Her 4 haftalık seviyenin sonunda, öğrenciler akademik gelişimlerine göre bir sonraki seviyeye ilerlemeleri açısından değerlendirilir. Tüm eğitim seviyeleri her bir öğrencinin iletişimini ve dil becerilerini arttıracak şekilde tasarlanmıştır. Sınıf mevcudu maksimum 12 ila 15 öğrenci arasındadır. Diğer dil okullarından farklı olarak, kurs programları her ayın ilk pazartesi günü başlamaktadır. ELS dil okulu tarafından farklı amaçlara yönelik çok çeşitli programlar sunulmaktadır:

Yarı-Yoğun İngilizce Kursu

İngilizce dil ve iletişim becerilerini geliştirmek, ama aynı zamanda New York’u keşfetmek isteyen öğrenciler için idealdir. Yarı-yoğun İngilizce kursu hem sınıf ortamında hem de sosyal ortamlarda İngilizce kullanan öğrencilerin kendinden emin ve rahat olmalarını amaçlamaktadır. Programa kaydolan öğrenciler sadece sabah saatlerinde derslere katılırlar ve haftada 50 dakikalık 20 ders görürler.

Yoğun İngilizce Kursu

ELS yoğun İngilizce programı (IEP), öğrencilere üniversite düzeyinde başarılı olmak için gereken akademik becerilere odaklanma fırsatı verir. ELS’in yarı-yoğun İngilizce programında yer alan her şeye ek olarak, IEP öğrencileri dil eğitimleri esnasında ücretsiz üniversite danışmanlığı alabilecek ve ELS’in 600+ partner üniversitesinden herhangi birine şartlı kabul için başvurabileceklerdir. Programa kaydolan öğrenciler haftada her biri 50 dakikalık 30 ders almaktadır.

Profesyonellere Yönelik İngilizce Kursu

İş İngilizcesi programı, global iş hayatında rekabet edebilmek için gereken İngilizce iletişim becerilerini geliştirir. Kültürler arası iletişime ve müzakere konularına odaklanır. İş ortamında sunum yapma, e-posta yazma, toplantıya katılma ve sosyal ağ oluşturma eğitimleri verilir.

TOEFL Hazırlık Kursu

TOEFL, ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce dil becerilerini değerlendirmek için tasarlanan, uluslararası geçerliliğe sahip bir yeterlilik sınavıdır. Kurs programı sınavda başarı oranlarını artırmak için tasarlanmıştır. Okuma, yazma, dinleme, konuşma üzerine özel sınav teknikleri öğrencilere sunulmaktadır. İngilizce bilgisini eğitim ya da iş yaşantısında belgelemek isteyen, dil seviyesi 106 ve üzeri olan öğrenciler için uygundur. ELS Riverdale aynı zamanda TOEFL® için resmi test merkezidir.

Tatil İngilizcesi / American Explorer Programı

Program, Amerika Birleşik Devletleri’nde kısa bir tatilin tadını çıkarmak ve yarı zamanlı İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için uygundur. Amerika’yı ilk kez ziyaret eden ve mümkün olduğunca seyahat etmek ve gezmek isteyen öğrenciler için de idealdir. Program katılımcıları haftada 15 ders alırlar ve maksimum 12 hafta katılım gösterebilirler. Günde üç sabah dersi verilmektedir ve öğleden sonraları dinlenmek ve kültürel aktivitelere katılmak için size bırakılmıştır.

Gençlere Yönelik New York Yaz Okulu (14+)

New York’taki yaz okulu programı; prestijli Julliard School kampüsünde verilmektedir. 14 yaş ve üzeri öğrenciler; sanat ve eğlence için dünyanın önde gelen metropollerinden birinde yaşayıp, dil öğrenebilir. Günde 3 sabah dersi ve öğleden sonra 1 Amerikan kültürü dersi verilir. Yaz aylarında düzenlenen program, 2-3 ya da 4 hafta süreli olarak sunulmaktadır. Çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle de programa dahil edilmiştir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ELS New York dil okulu, öğrencilerine ders dışı vakitlerini daha verimli değerlendirmeleri için çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler düzenlemektedir. Öğrencilerin sınıf dışında da öğrenmeye devam etmeleri ve diğer öğrencilerle sosyalleşmeleri amaçlanmaktadır.
Sosyal ve kültürel aktivite programı aylık olarak belirlenmektedir. Etkinlikler sayesinde Broadway müzikallerinin, konserlerin, müzelerin ve dünya çapında alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Dünyanın kültür başkentinde keşfedilecek çok şey vardır. Özgürlük Heykeli, Central Park, Times Meydanı, Wall Street ve Empire State Binası sizleri bekliyor.

Okulun yer aldığı Bronx bölgesinde 4000’den fazla hayvana ev sahipliği yapan, dünyadaki en büyük kentsel hayvanat bahçesi Bronx Hayvanat Bahçesi’nde harika bir tura çıkabilirsiniz. Yankee Stadyumu’nda beyzbol maçı izleyebilir, New York Botanik Bahçesi’ndeki 18,000 bitki türü arasında gezinti yapabilirsiniz.

KONAKLAMA

İngilizce dil eğitiminin yanı sıra, doğru konaklamaya karar vermek de önemlidir. Güvenli ve rahat bir konaklama yurtdışı eğitim tecrübenizi unutulmaz kılabilir. ELS, öğrencilere kampüs içi yurtlarda yaşama veya aile yanında kalma deneyimi sunmaktadır.
ELS, Amerikan kültürünü bir ailenin üyesi olarak ilk elden deneyimlemek ve konuşma İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için aile yanında konaklamalar düzenlemektedir. Tek kişilik odalarda, güvenli ve konforlu konaklamanın tadını çıkartabilirsiniz. Her gün kahvaltı ve akşam yemeği sunulmaktadır. Okula gidip gelme süresi toplu taşıma ile 30 ila 40 dakika arasında olabilir ve tüm aileler yürüme mesafesinde yer almaz.

Mastronardi Hall rezidansı üniversite kampüsünde yer almaktadır. ELS öğrencileri, Mount Saint Vincent Koleji öğrencileriyle aynı yerde kalır. Üniversite öğrencileriyle sosyalleşmek ve dil becerilerini geliştirmek için bolca fırsat sunar. Kampüste yaşayan öğrenciler derslere, kampüs etkinliklerine ve hem Amerikan hem de uluslararası diğer öğrencilere yakın olacaklardır. Kampüsteki iki kafeteryada konaklamaya dahil edilen yemek kredileri kullanılabilir.

ELS New York – Riverdale dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilirsiniz. ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. Başvurudan Amerika’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

NEW YORK ŞEHRİ

New York, 8 milyonu aşkın nüfusu ile Amerika’nın en büyük şehridir. Ülkenin güneydoğu köşesinde, aynı adı taşıyan Hudson Nehri boyunca uzanır. New York her zaman canlı ve hareketlidir, bu nedenle “hiç uyumayan bir şehir” olarak bilinir. New York, 1615 yılında Hollandalılar tarafından ‘Yeni Amsterdam’ adı altında kuruldu. 1664 yılında Birleşik Krallık’a geçen kent, York Dükü’nden ismini aldı.

100 yılı aşkın süredir Amerika’nın sembolü olan Özgürlük Heykeli, 42. Cadde ve Broadway’ in buluştuğu Times Meydanı,102 katlı dünyanın en bilinen yapılarından Empire State Binası, Manhattan’ın en büyük parkı Central Park ve 19. yüzyılın en büyük mühendislik başarılarından Brooklyn Köprüsü New York’ta mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.
New York, Amerika’nın kültür merkezi olduğu tanımlanabilir. Metropolitan Sanat Müzesi, Guggenheim ve Modern Sanat Müzesi gibi dünyaca ünlü müzelere ev sahipliği yapar. New York şehri özellikle tiyatro severler arasında popülerdir. Dünyanın en büyük tiyatro bölgesi Times Meydanı ve Broadway civarındadır. Yaklaşık 40 tiyatro; çok çeşitli dramalar, müzikaller ve komedi gösterileri sunmaktadır.

New York, yıl boyunca dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri cezbeden en popüler destinasyonlardan birisidir. New York’ta İngilizce öğrenin ve Central Park’tan Empire State Binası’na ve Brooklyn’e kadar tüm popüler noktaları keşfederken kendi Amerikan Rüyanızı yaratın!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Mount Saint Vincent Koleji’ndeki ELS New York dil okulu, dünya çapında 40’tan fazla ülkeden binlerce öğrenciyi ağırladı. Son zamanlarda, öğrencilerin çoğu Kore (%22), Japonya (%19) ve Tayvan (%18) dahil Asya’dan ELS’e geldi. Öğrenciler ayrıca Avrupa’dan (%28), Latin Amerika’dan (%6) ve diğer ülkelerden gelmektedir. Okulda uyruk ve yaş çeşitliliği farklı zaman dilimleri, kurslar ve seviyelere göre değişiklik göstermektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA