GENEL BİLGİLER

Her yıl 45.000’in üzerinde öğrenci İngilizce öğrenimi için EC dil okullarını tercih etmektedir. EC dil okulları 6 farklı ülke ve 19 farklı lokasyonda öğrencilere hizmet vermektedir. Öğrencilere tüm ihtiyaçları için destek veren deneyimli öğretmen kadrosu, son teknolojiye sahip okulları, en güncel ve teknolojik öğretim materyalleri sayesinde hayatınızı değiştirip size eşsiz bir dil eğitim tecrübesi kazandırmayı hedefleyen en büyük ve en prestiji dil okullarından biridir.

EC dil okulları öğrencilerin eğitime başladıkları ilk günden bitirdikleri güne kadar kendilerini her an özel hissettirmeyi amaçlamış bir dil okuludur. Bunun en güzel örneği ise diğer okullarda bulunmayıp yalnızca EC dil okullarında uygulanan Orange Carpet Experience ‘dir (Turuncu Halı Deneyimi). EC’nin bu uygulaması İngiltere’ de müşteri memnuniyet ödülü almıştır.  Aynı zamanda EC dil okullarına kayıt yaptıran ELT öğrencileri daha Amerika’ya varmadan EC’nin online sistemine erişim sağlayarak öğretmenleriyle ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle tanışma fırsatı yakalayıp online eğitim materyallerine ulaşabilmektedirler.  EC dil okullarının diğer bir uygulaması ise öğrencilerin eğitimlerine başlamadan, yani pazar günü düzenlemiş olduğu First Sunday etkinliğidir. Miami’ye varışınızın ilk pazar günü düzenlenen bu etkinliğe katılarak EC personelinin rehberliğinde yeni arkadaşlarınızla tanışıp eğitim alacağınız şehri keşfedebilirsiniz. EC’ nin tamamen öğrenci memnuniyeti odaklı uyguladığı bu etkinlikler sayesinde kendinizi VIP hissedeceğinizden emin olabilirsiniz!

EC Miami dil okulu, Miami’nin en popüler bölgesi olan South Beach bölgesinde yer almaktadır. Dünyaca ünlü Lincoln Road’un etrafında bulunan kafeler, barlar, restoranlar ve mağazalar ile çevrilmiştir. Aynı zamanda beyaz kumsallara ve Amerika’nın ikonik masmavi plajına yalnızca birkaç dakika mesafededir. Ocean Drive, Washington Ave ve Collins Ave ‘ye de oldukça kısa mesafededir. EC Miami dil okulu 2012 yılında faaliyete başlamıştır. Miami dil okulu 135 öğrenci kapasitelidir ve toplamda 9 adet sınıf bulunmaktadır. Ortalama sınıf mevcutları 12 kişi olup maksimum 15 kişidir. EC Miami’de dil eğitimi almak için gerekli minimum yaş ise 16’dır. Okulda 26 adet internet bağlantılı bilgisayar, ücretsiz internet erişimi, öğrenci salonu, bireysel çalışma odaları, sosyal ve kültürel etkinlikler, interaktif beyaz yazı tahtaları, üniversite yerleştirme servisi ve kütüphane bulunmaktadır. EC Miami dil okulu English USA ve ACCET tarafından akreditasyonu olan bir dil okuludur.

EC ENGLISH MIAMI DİL OKULU FİYATLARI

EC dil okulları, katalog fiyatlarının dışında, ELT öğrencilerine özel farklı indirimler uygulamaktadır. EC Miami dil okullarına %35’ e varan indirimler ile kayıt yaptırma fırsatı yakalayabilirsiniz.  Aşağıda verilen tabloda okulun kurs, konaklama, kayıt ve diğer hizmetlerine ait ücretlerini inceleyebilir, Miami dil okulu fiyatlarıyla ilgili ELT ile iletişime geçerek ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Yarı Yoğun İngilizce Kursu

Yarı yoğun kurs programında öğrenciler haftada 2 ders ekstradan eğitim alırlar. Bu program İngilizce bilginizi geliştirmeye yardımcı olurken dil becerilerinizi geliştirmeniz için de size ekstra zaman sağlar. EC eğitmenleri ders kitaplarından edindikleri bilgileri doğrudan sınıfta hayata geçirir. Ana dili İngilizce olan öğretmenlerden dili nasıl ve ne şekilde kullandıklarını görebilir ve günlük yaşama öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz. EC ile İngilizce öğrenme konusunda farklı bir eğitim anlayışı geliştirirken, İngilizce konuşma yeteneğinizin daha doğal hale geldiğini zamanla fark edeceksiniz. EC öğretmenleri İngilizcenizi geliştirmeniz için ihtiyacınız olan her türlü desteği sağlayacak eğitiminiz boyunca size rehberlik edecektir. Kurs boyunca bireysel olarak eğitiminize odaklanacak ve size tüm alanlarda geri bildirimde bulunarak hatalarınızı düzeltmede yardımcı olacaklardır. EC eğitmenlerine göre bir şeyi nasıl yapabileceğinizi öğrenmenin en iyi yolu onu yapmaktır. Çünkü İngilizce dil başarısı pratik, kendini geliştirme ve bazı değişik yollar deneyerek kazanılmaktadır. Bu şekilde sınıfta yapılan bütün etkinliklere katılmanızı sağlayacaklardır. Yarı yoğun kurs programı haftada 24 ders şeklindedir. Her ders 45 dakika sürmektedir. Kurs başlangıç tarihleri ise her Pazartesidir.

Yoğun İngilizce Kursu

Bu program ile dil gelişiminizi daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Yoğun İngilizce kursu Genel İngilizce programının özel seçilmiş derslerle daha yoğunlaştırılmış şeklidir. Bu program tamamen sizin şekillendirebileceğiniz bir kurs türüdür ve ne okumak istediğinize siz karar verebilirsiniz! Birkaç farklı konu arasından seçim yapıp ilgi duyduğunuz alana yoğunlaşabilirsiniz. Öğretmenlerinizle geçireceğiniz daha fazla zamanınız olacağı için İngilizce bilginiz konusunda kendinize güveniniz de artacaktır. Tüm dersler hareketli ve öğrencilerin katılımlarıyla canlı geçer. Bu programda daha fazla kelime bilgisi, telaffuz ve dil bilgisi derslerine yoğunlaşarak konuşma ve dinleme becerilerinize odaklanabilirsiniz. Yoğun İngilizce programı haftada 30 ders eğitim içermektedir. Her ders 45 dakika sürmektedir, kurslara her Pazartesi başlamak mümkündür.

Genel İngilizce

Dilde akıcılığa odaklanan Genel İngilizce kursu, günlük dil becerilerinizi geliştirmeye ve dili günlük hayatta nasıl kullanacağınıza dair pratik geliştirmenize katkıda bulunur. Bu programda dilin 4 ana unsuru üzerinde durulur; konuşma, yazma, okuma ve dinleme. Bu programda haftada 20 ders eğitim verilmektedir. Öğrenci vizesi (F1 vize türü) için uygun bir program olmadığından yalnızca turistik vizeye (B1/B2) sahip öğrenciler 12 haftaya kadar bu programdan yararlanabilirler.

İş İngilizcesi

Bu programla Genel İngilizce bilginiz geliştirildikten sonra iş hayatında ihtiyaç duyacağınız dil eğitimine odaklanılır. Dört temel beceride uygulana yoğun eğitimler sayesinde İngilizcenizi iş hayatında etkin bir şekilde kullanma yeteneğine sahip olacaksınız. İngilizce iş hayatının, siyasetin, uluslararası ilişkilerin, kültürün ortak dili olduğundan bu kurs dil becerilerinizi geliştirerek uluslararası anlamda kariyer sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Bu kursa katılım için minimum orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Eğitim haftada 30 ders şeklinde sunulmaktadır.

Sınav Hazırlık / TOEFL

Toefl, 25 milyondan fazla öğrencinin girdiği dünyaca kabul gören uluslararası bir sınavdır. Öğrencilerin İngilizcelerini üniversite eğitimi düzeyinde kullanma yeteneğini ölçer ve Kuzey Amerika üniversitelerinin çoğunluğu da dahil olmak üzere 130’dan fazla ülkede 8000’ den fazla yüksek öğretim kurumu tarafından tanınmaktadır. Aynı zamanda birçok ülke göçmenlik başvurusu şartı olarak Toefl yeterliliği istemektedir. Toefl kursuna katılım için en az orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Eğitim haftada 20 ders ve 30 ders şeklinde verilmektedir, kurslara her Pazartesi başlangıç yapılabilmektedir.

Birebir Kurslar

EC Miami’ de alacağınız herhangi bir kurs türüne birebir kurs programı da ekleyerek programınızı kişiselleştirebilir tamamen ihtiyacınız olan ders programını istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Bu programda eğitmenlerin size göstereceği bireysel ilgi sayesinde yüzde yüz kendi ihtiyaçlarınıza yönelik bir dil eğitimi alabilirsiniz. Alacağınız dersler ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak şekilde tasarlanacak ve bu destekleyici ortam sayesinde öğretmenizin tüm dikkati yalnızca size odaklanacaktır. Size sürekli geri bildirimde bulunacak ve en yüksek düzeyde motivasyonunuza katkıda bulunacaktır. Program haftada minimum 2 ders alınacak şekilde düzenlenebilir. Haftada 2-10 ders arası birebir dersi, diğer İngilizce programları ile kombine edebilirsiniz.

Akademik Sömestr / Yıl Kursları

İngilizceyi yurt dışında yaşayarak öğrenmek olağanüstü bir deneyimdir. Bu programla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanlarla tanışıp uzun süreli dostluklar kurabilirsiniz. EC Miami’ye varışınızda okulun ilk günü seviye belirleme testine gireceksiniz, mevcut İngilizce seviyeniz belirlendikten sonra ise sizin için en uygun olan sınıfa yerleştirileceksiniz. Sonrasında öğretmenleriniz, mentorunuz ve akademik yıl koordinatörünüzle tanışabilirsiniz. Dilin doğru kullanımı ve akıcılık konusunda hız kazanmanız için dilin 4 ana unsuru üzerinde eğitim verilmektedir. Tüm öğrenciler sınıf içinde yapılan dersler, ev ödevleri ve belirli aralıklarla yapılan seviye testleri ile sürekli değerlendirilmeye tabi tutulurlar. Akademik sömestr programları için minimum kurs süresi 24 haftadır. Programlar haftada 24 / 30 ders şeklinde sunulmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

EC Miami’ de dil eğitimi alan öğrenciler için aylık sosyal aktivite ve gezi planı oluşturulmaktadır. Bu sayede öğrenciler ders dışı zamanlarda sosyalleşip dil pratiği yapma imkanı bulurlar. Aylık aktiviteler okulun ilan panosunda öğrencilere duyurulur. EC, Amerika’da eğitim veren diğer dil okulları ile kıyaslandığında sosyal aktivitelere en fazla zaman ayıran okulların başında gelmektedir. Plaj voleybolu, Everglades Bot Turu, basketbol klübü, piknik, müzik etkinlikleri düzenlenen aktivitelerden birkaçıdır.

KONAKLAMA

EC Miami’ de dil eğitimi alan öğrenciler için aylık sosyal aktivite ve gezi planı oluşturulmaktadır. Bu sayede öğrenciler ders dışı zamanlarda sosyalleşip dil pratiği yapma imkanı bulurlar. Aylık aktiviteler okulun ilan panosunda öğrencilere duyurulur. EC, Amerika’da eğitim veren diğer dil okulları ile kıyaslandığında sosyal aktivitelere en fazla zaman ayıran okulların başında gelmektedir. Plaj voleybolu, Everglades Bot Turu, basketbol klübü, piknik, müzik etkinlikleri düzenlenen aktivitelerden birkaçıdır.

Aile Yanı Konaklama

Miami şehir olarak zengin bir kültürel yapıya sahiptir, ev sahibi aileler de bu kültürel çeşitliliği yansıtmaktadır. Bekar insanlar, evli çiftler, çocuklu ebeveynler, tek ebeveyni aileleri içermektedir. Ev sahibi aileler okula ortalama 45 – 60 dakika arası mesafede yer almaktadır. Aileler South Beach bölgesinde yer alır. Yerel bir ailenin yanında konaklayarak dil eğitimi almak öğrenciler için heyecan verici bir deneyimdir. Bu şekilde öğrenciler Amerikalı bir aile nasıl yaşar, neler yapar, günlük hayatını nasıl geçirir ve bunun gibi daha bir sürü farklı konu ile ilgili fikir sahibi olurlar. Bu durum öğrencilerin günlük hayatta kullandıkları konuşma diline de olumlu şekilde yansır. Günlük yaşamda kullanılan kelimeleri ve nüansları anlamalarını sağlar.

Öğrenciler aile yanında tek kişilik odalara yerleştirilir. Her odada yatak, çalışma masası ve dolap bulunmaktadır. Öğrencilerin kaldıkları odayı temiz tutmaları önemlidir. Banyolar ortak kullanım alanıdır.  Öğrencilere ev sahibi aile tarafından nevresim ve havlu verilmektedir. İnternet erişimi mevcuttur. Yarım pansiyon konaklama tercih eden öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de verilmektedir. Bazı aileler öğrencilerin mutfağı kullanmasına da izin vermektedir ancak yine de bu durum aileden aileye değişmektedir, mutfak kullanımı için öğrencilerin ailelerde mutlaka onay almaları gerekmektedir. Aile yanında kalan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu okula ulaşımı toplu taşıma ve metrobüsle sağlamaktadır.  Bir aylık ulaşım ücreti 100 Usd civarındadır.

Paylaşımlı Apart Daireler / Bayshore Shared Apartments

Bayshore paylaşımlı apart daireleri Biscayne’ nin kalbindeki Doubletree By Hiltongrand kompleksinin içinde yer almaktadır. Restoranlara, kafelere, süpermarketlere kısa bir yürüyüş mesafesindedir.  American Airlines Arena ve Bayside Mall’e de oldukça yakın mesafededir. Bayshore apartta temizlik servisi mevcuttur. Çamaşırhane, ortak salon, kablolu tv, klima, tam donanımlı ortak mutfak, spor salonu, havuz ve sauna da bulunmaktadır.

Comfort Lenox Residence

Lenox Residence South Beach’in tam kalbinde yer alır. Öğrenciler wi-fi, çamaşır yıkama olanakları, tam donanımlı mutfak ve mini buzdolabı içeren tam donanımlı klimali stüdyoların, kablolu TV hizmetinin keyfini çıkarabilir.

MIAMI ŞEHRİ HAKKINDA

Miami’ de Görülmesi Gereken 5 Yer

Jungle Island

The Artdeco Historic Street

Coral Castle

Vizcaya Museum and Gardens

The Philip and Patricia Frost Museum of Science

Miami’ de Yapılması Gereken 5 Şey

Dünyaca ünlü Lincoln Road’ da yürüyüş yapın

Wynwood sanat turuna katılın

Dalış kurslarına katılın

Miami Heat oyununa gidin

Zoological Wildlife Foundation’u ziyaret edin

Miami’de Hava Sıcaklığı

Miami tropikal iklime sahiptir ve genellikle hava sıcak ve nemlidir. Kış ve ilkbahar mevsimleri genellikle ılıman geçer. Yazlar sıcaktır ve yağış görülebilir.

Ulaşım

EC Miami’yi dil eğitimi için tercih eden birçok öğrenci South Beach’de kolayca erişilebilen  bisiklet ya da scooter kiralamayı tercih etmektedir. Toplu taşıma için otobüs ve metrobüs imkanı vardır.

Ehliyet

Minimum araba kullanma yaşı 16’ dır. Ancak çoğu araç kiralama şirketi 21 yaşında olmanızı istemektedir ve aynı zamanda uluslararası ehliyetinizin olması gerekmektedir.

Yaşam Maliyetleri

Kahve/Cappuccino ( Starbucks) 3.00- 4.50 USD

Bir şişe su 1.00-2.00 Usd

Fast food combo menü 5.00-9.00 Usd

Ortalama bir restoranda bir öğün yemek 11.00-27.00 Usd

Aylık fitness üyeliği 20.00-85.00 Usd

Aylık ulaşım kartı 100 Usd

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

EC Miami uluslararası öğrenci çeşitliliğine önem veren bir dil okuludur. Okulda farklı ülkelerden öğrenciler eğitim almaktadır. Uluslararası öğrenci oranlarını aşağıda görebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA