Kaplan Dil Okulları

Kaplan Dil Okulları (Kaplan International Languages), 75 yıllık tecrübesi ile tüm dünyaya yayılmış ve eğitim verdiği tüm ülkelerde çeşitli akreditasyonlara sahip uluslararası bir dil okuludur. Amerika dışında İngiltere, Kanada, Avustralya, Malta, İrlanda ve Yeni Zelanda’da çok sayıda merkezi bulunur.

Amerika’nın genelinde ise 20 dil okuluna sahiptir. Uluslararası dil okulları arasında önemli bir konuma sahip olan Kaplan Dil Okulları tüm dil taleplerinizi karşılayabilecek niteliktedir. Lokasyon olarak metropol bir şehirde, küçük bir Amerikan kasabasında ya da üniversite kampüsünde İngilizce eğitim almanız mümkün.

Amerika’da lisans ya da yüksek lisans programlarına katılmak isteyen öğrencilerimize önerdiğimiz Kaplan International Languages okullarında 16 hafta üzerinde eğitim alan öğrencilerimiz ücretsiz olarak Üniversite Yerleştirme Hizmetinden faydalanmaktadır.

Programlara katılma yaşı minimum 16’dır.

18 yaşından küçük öğrenciler sadece aile yanı konaklama tipini tercih edebilirler. Üniversite kampüsünde eğitim alacak öğrenciler için ise eyalet kurallarına göre sağlık raporu istenebilmektedir.

KAPLAN Amerika’da Mükemmel Lokasyonlar Sunuyor

Dil eğitiminizi nerede almak istersiniz? Newyork’ta Empire State binasında dil eğitimi almaya nedersiniz? Belki de dersten çıkınca kendinizi Miami’nin muhteşem sahillerine bırakmayı tercih edersiniz. Ya Los Angeles? Dünyanın en ünlü şehrinde hem dil eğitimi alıp hem de yaşamak siz de çok cazip geliyor mu? İşte KAPLAN size bunlar gibi birçok avantajı beraber sunuyor.

Önerilen Programlar:

  • Tatilde İngilizce
  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • Sınav Hazırlık Programları (Toefl / Ielts Hazırlık)
  • GRE /Gmat Hazırlık
  • Yaz Kampları
  • Akademik Sömestir / Akademik Yıl Kursları
  • Üniversite Yerleştirme Hizmeti
  • Yaz Kampları

Genel İngilizce Eğitimi

KAPLAN Amerika’da İngilizce öğrenmek için gerçekten de en iyi seçeneklerden biridir. Bundan en önemli etken tabii ki yıllardır uygulanmakta olan başarılı eğitim programları ve özenle seçilmiş eğitim kadrolarıdır. Genel İngilizce eğitiminiz oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip olacak.Genel İngilizce derslerinizin odak noktası , öncelikle sizin günlük İngilizcede verimli iletişim kurmanızı garantilemektir. Geniş çaplı müfredat, tüm dil becerilerinizi geliştirir, kendinizden emin ve açık bir şekilde İngilizce okumanıza, yazmanıza ve konuşmanıza yardımcı olur.

Eğitim yoğunluğunuzu siz belirleyebilirsiniz. Dilerseniz standart eğitim programına katılarak haftada 20 saat eğitim alabilirsiniz.Dilerseniz eğitim yoğunluğunuzu, seçmeli derslerle arttırarak çok daha verimli bir eğitim alabilirsiniz. Seçmeli dersler güncel olaylar, iş ingilizcesi, akademik ingilizce, TOEFL/IELTS hazırlık, yazma ve kelime bilgisi, konuşma, telaffus, deyimler, yerel kültür, edebiyat ve sinema çalışmaları gibi dersler içerebilir.

KAPLAN dileyen öğrencilerine haftada 7 saat tamamlayıcı yapıda çalışma içeren ek ders imkanı veriyor.Tamamlayıcı yapıda dersleriniz, öğrendiklerinizi pekiştirmede ve seçilmiş kitaplar, bilgisayar üzerinden dil alıştırmaları ve etkileşimli bilgisayar programları kullanarak üzerinde en fazla çalışmanız gereken alanları geliştirmenize yardımcı olur.

İndirimli Uzun Süreli Programlar / Akademik Dönem ve Akademik Yıl

Amerika’da 6 ay ve üzeri eğitim almayı planlıyorsanız, KAPLAN’in özel indirimli fiyatlarından yararlanmanızı öneriyoruz. Akademik dönem ve akademik yıl programlarına katılarak hem daha az ödeyin, hem daha yoğun eğitim alın.

Akademik yıl veya sömestir programları yurtdışında veya Türkiye’de yabancı dilde üniversite eğitimi almayı planlayan öğrencilerle; İngilizce seviyelerinin iyi bir düzeye gelmesini isteyen herkes için ideal programlardır. Akademik sömestir programları çoğunlukla 20-24 hafta arasında değişirken akademik yıl programlarının süresi 32-36 haftadır.

Bu programlar çoğunlukla yılın belirli tarihlerinde başlar. Program boyunca öğrencilerin genel İngilizce bilgileri yanında ihtiyaçlarına göre iş İngilizcesi, sınav hazırlık programları veya Akademik ingiizce gibi alanlarda da ilerlemesine çalışılır. Programlar aynı zamanda herhangi bir tarihte başlayan dil kurslarına göre %15 – 30 civarında daha ekonomik olduğundan ekonomik paket programlar olarak da adlandırılır.Çok tercih edilen Bu programlara katılmaya karar verdiğinizde hem istediğiniz tarihte yerinizi garantilemek, hem de vize işlemleri nedeniyle gecikme olmaması için, başlangıç tarihinden 2 ay önce başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.
KAPLAN’in Amerika Akademik Dönem ve Akademil yıl ücretleri ve başlangıç tarihlerini görmek için burayı tıklayınız.

TOEFL IBT Sınavına Hazırlık

Kaplan Aspec’in dünyaca tanınmış olan TOEFL ve Akademik İngilizce kursları, sizi TOEFL IBT sınavının dört bölümünün tamamına hazırlar ve üniversitede başarıyı getirecek akademik İngilizce becerilerini vurgular. Kurs; TOEFL odaklı okuma, yazma, dinleme ve konuşma açıklamalarını ve sınav soruları üzerinde sıkça pratik yapmayı içermektedir. Sekiz tam zamanlı TOEFL IBT deneme sınavı, sizin sınava ve sınav ortamına alışmanızı sağlar. Haftalık eğitim 20 saat TOEFL ve Akdemik ingilizce, 15 saat de yapısal çalışma dersi içermektedir.

Kurs Süresi 4-16 Hafta
Ders Süresi 45 Dk.
Sınıf mevcudu 12-15
Giriş Seviyesi TOEFL IBT 53
En küçük yaş16
Başlangıç tarihleriHer 2 haftada bir

GMAT, GRE ve SAT Hazırlık Programları

Eğer amacınız tanınmış bir Amerikanüniversitesi ya da yüksek okulunda ön lisans veya önlisans derecesi almaksa, GMAT, GRE veya SAT sınavını geçmeniz gerekir. KAPLAN uluslararası öğrencileri bu zorlu sınavlara hazırlamada uzmandır. Bunu da Kaplan tarafından geliştirilmiş olan özel eğitim materyalleri ve eşsiz müfredatı ile başarır. GMAT (Graduate management Admission Test) ABD’de MBA eğitimi almak isteyen öğrenciler için gerekli koşuldur.KAPLAN sizi sınava ayrıntılı gözden geçirme, deneme sınavları, ve dil becerisi uygulamaları ile hazırlıyor. Ayrıca KAPLAN öğrencileri, resmi bir GMAT test merkezinde “Ultimate Practice Test”e (Son deneme sınavı) girerek sınav formatını ilk elden görmüş olurlar. Haftalık eğitim 12 saat GMAT hazırlık ve 20 saat yapısal çalışma dersi içermektedir. Program kitapları kurs fiyatına dahildir.

Kurs Süresi12 Hafta
Giriş Seviyesi TOEFL IBT 79
En küçük yaş16
Başlangıç tarihleriHer 2 haftada bir

GRE (Graduate Record Examination) Amerika’da master ve doktora yapmak isteyen öğrenciler için ön koşuldur. KAPLAN sizi sınavlara, sözel becerilerde güçlü konsantrasyon, stratejiler ve analitikyazma ile sınava hazırlıyor.Haftalık eğitim 12 saat GRE hazırlık ve 20 saat yapısal çalışma dersi içermektedir. Program kitapları kurs fiyatına dahildir.

Kurs Süresi 12 Hafta
Giriş Seviyesi TOEFL IBT 79
En küçük yaş16
Başlangıç tarihleriHer 2 haftada bir

SAT, Amerika’da lisans öncesi kabuller için kullanılan, eleştirisel düşünme becerileri için standartlaştırılmış bir sınavdır. KAPLAN öğretmenleri sizi etkileşimli ortamda etkin test stratejileri ile hazırlar, ve sizin sınav gününe kadar motive olmanızı ve sınava odaklanmanızı sağlar. Haftalık eğitim 16 saat SAT hazırlık ve 16 saat yapısal çalışma dersi içermektedir. Program kitapları kurs fiyatına dahildir.

Kaplan Dil OkullarıKaplan International LanguagesKaplan international
New York, NYEmpire State Building 63. kat
NewYork, NYManhattan’da Central Park ve Times Meydanı arasında
New York, NYEast Village ile New York University’ye yakın olacaksınız
Dean College, MABoston’a 45 dk. mesafede, Dean College bünyesinde eğitim
Boston, MABoston merkezinde
Cambridge, MAHarvard ve MIT üniversitelerinin bulunduğu şehirde
Boston, MABoston Merkezinde, Northeastern University bünyesinde eğitim
Washington DCBaşkentin merkezinde eğitim imkanı
Miami, FLMiami’nin en populer caddesi olan Ocean Drive’da mükemmel bir konumda
Philadelphia, PAAmerika’nın en populer üniversiteşehrinin merkezinde olacaksınız
Chicago, ILChicago şehir merkezinde
Chicago, ILIllinois Institute of Technology bünyesinde eğitim alacaksınız
Seattle, WASeattle şehir merkezinde
Seattle, WAHighline Community College bünyesinde eğitim. Seattle’a 20 dk. mesafede
Sacramento, CACalifornia eyaletinin başkentinde eğitim alacaksınız
Santa Barbara, CACalifornia’nın en populer sahil şehirlerinden birinde İngilizce öğreneceksiniz
San Francisco, CASan Francisco’nun merkezinde eğitim
Berkeley, CAUniversity of California’dan 2 blok uzaklıkta
San Diego, CAŞehir merkeznine 15 dk. mesafede La Jolla’da.Sahile 5 dk uzaklıkta
Irvine Valley College, CAIrvine Valley College bünyesinde eğitim. Los Angeles’a çok yakın olacaksınız
Whittier College, CAWhittier College bünyesinde eğitim alacaksınız. Los Angeles sadece 20 km uzağınızda
Los Angeles WestwoodUCLA (University of Los Angeles) bir kaç dakika yürüme mesafesinde eğitim alacaksınız

BERKELEY DİL OKULU

Berkeley’i lokasyon olarak dağınık bir üniversite kampüsü olarak tanımlamamız mümkün. Çünkü listelerde dünyanın en iyi 5 üniversitesi içine giren University of California, Berkeley bu şehirde yer almaktadır. Binlerce öğrencinin eğitim aldığı bu şehirde aktif olarak öğrenci hayatı yaşabilirsiniz. Ayrıca San Francisco’ya sadece 20 dakika uzaklıkta yer alan bu küçük üniversite şehri, eğitim hayatınızdaki motivasyonunuz için faydalı olacaktır. Toplu ulaşımın da rahat olduğu bu bölgede bir çok aktiviteye katılabilir, California’yı keşfedebilirsiniz.

BOSTON FENWAY DİL OKULU

Boston şehrinde Kaplan International Languages 2 farklı lokasyonda eğitim vermektedir. Bunlardan biri olan Boston Fenway ismini yakın olduğu Fenway Parkı’tan almaktadır.

Harvard ve MIT gibi dünyanın en iyi 2 üniversitesine ev sahipliği yapan Boston’da öğrenci hayatı harikadır. İngiliz etkilerinin de hissedildiği bu Amerikan şehrinde Amerikan tarihini keşfetme şansını da yakalamış olursunuz. Deniz mahsullerinin çok iyi servis edildiği Boston, Türk öğrencileri de damak tadına uymaktadır. Toplu ulaşımın yaygın olması dil eğitime gelen öğrenciler için çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Okuldan sonraki hayatınızda Quincy Market’te alışveriş yapabilir ya da güneşli havalarda tüm dünyadan gelen arkadaşlarınızla parkta sosyalleşebilirsiniz. ELT olarak tavsiyemiz, mutlaka burada bir Red Sox beyzbol maçına gitmeniz ve bu rüyayı arkadaşlarınızla yaşamanız olacaktır.

BOSTON HARVARD SQUARE DİL OKULU

Harvard ve MIT Üniversitesi’nin yer aldığı Cambridge’de yer alan okulumuz akademik bir çevrede İngilizce eğitim almak isteyenler için mükemmel programlar sunuyor. Akademik sömestir ya da akademik yıl programlarına katılan öğrencilerin bir çoğu eğitim programlarını bitirdikten sonra Amerikan Üniversiteleri’ne geçiş yapmaktadır.

CHICAGO DİL OKULU

Amerika’nın kuzeyinde yer alan Chicago uluslararası öğrenciler için popüler bir destinasyondur. Kaplan dil okullarını tercih ettiğinizde istediğiniz programa kayıt yaptırabilir, eğitiminizi dünyanın en kozmopolit şehirlerinden birinde tamamlayıp sertifikanızı alabilirsiniz. Okulumuz ünlü Michigan gölüne çok yakın mesafededir. Aile yanı konaklamaları güvenler tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda yurt opsiyonlarını da değerlendirebilirsiniz.

Fotoğrafçılık ve spor ile ilgilenen öğrenciler için ideal olan Chicago şehrine aşık olmamanız mümkün değildir.

ELT tavsiyesi: Mutlaka bir Chicago Bulls basketbol maçına gidin ve dünyada ünlü basketbolcuları bir de yakından görün!

SEATTLE HIGHLINE COLLEGE

Siz de sakin ve Türk nüfusunun çok az olduğu bir üniversite kampüsünde dil eğitimi almak istiyorsanız bu merkez tam size göre! İngilizce eğitimi alırken üniversitenin imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Kanada sınırında ve Amerika’nın en batısında yer alan Seattle kayak sporu ile ilgilenen öğrenciler için bir cennettir. Boş zamanlarınızda kampüsten şehre inerek eğitiminize eğlence de katabilirsiniz.

GOLDEN WEST COLLEGE

Kaliforniya’nın en güzel kentlerinden biri olan Irvine şehrinde ve üniversite kampüsünde eğitim almak isteyenlerin doğru tercihi olan merkezdir. Şehir dışında olmasına rağmen kampüsten ulaşım rahatlıkla sağlanabilmektedir. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Golden West College’a direk geçiş yaparlar.

Dört mevsimin de güneşli geçtiği bu destinasyon için hem eğitim hem de yaşam kalitesi memnuniyet oranı oldukça yüksektir.

LOS ANGELES WESTWOOD

Kaliforniya eyaletinin kalbi sayılan Los Angeles bir çok ünlüye eğitim vermiş bir merkezdir. Kaplan Westwood merkezi dünyaca ünlü UCLA ‘e yürüme mesafesindedir. Hollywood ve Beverly Hills gibi popüler bölgelere de çok yakın olan merkezde ders dışında kalan boş zamanlarınızda çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Okulun öne çıkan programlarından biri de İş İngilizcesidir. Dünyanın her yerinden gelen yetişkin öğrencilere mesleki İngilizce eğitimi verilmektedir.

LOS ANGELES WHITTIER COLLEGE

Whittier College içinde eğitim veren Kaplan merkezi özellikle Amerika’da üniversite düşünen öğrencilerimiz için idealdir. Akademik yıl eğitimlerini alırken aynı zamanda Amerikan üniversite sistemi için adaptasyonlarını sağlarlar. Bunu kozmopolit bir şehre yakın ama aynı zamanda çok güvenli bir kampüste almaları geleceklerine yaptıkları en büyük yatırımdır. Konaklama olarak kampüs içi yurtlarının memnuniyet oranı yüksektir.

ELT Tavsiyesi: Rezervasyon için erken tarihte kaydınızı yaptırmanızı öneriyoruz.

MIAMI DİL OKULU

Amerika’nın en bilinir şehirlerinden biri olan Miami Kaplan Merkezi, sıcak iklimde eğitim almak isteyen öğrenciler için idealdir. Miami de İngilizcenin yanı sıra halk arasından İspanyolca da çok yaygındır. Plaja yakınlığı ve merkezde olması bu okulu en çok tercih edilmesini sağlayan kriterlerdir.

Miami’de İngilizce dil okulu denildiğinde akla sadece tatil, deniz, güneş, kum gelmektedir. Fakat aksine Miami tam bir ticaret ve iş merkezidir. Kaplan International Languages dil okulundan ise bölgenin en ciddi dil eğitimi verilmektedir.

ELT Tavsiyesi: Boş zamanlarınızda tüm açık hava aktivitelerine katılın ve Miami’nin keyfini çıkartın!

NEW YORK EMPIRE STATE DİL OKULU

Rüyalar şehri New York’ta en bilindik gökdelenlerden biri olan Empire State’in 63.katında İngilizce öğrenmek ister misiniz ? Dünyanın en prestijli binasında yer alan Kaplan dil okulu özellikle Tatilde İngilizce ve İş İngilizcesi programlarında eğitim almak isteyenler için harikadır. Lokasyon olarak en merkezi olan bölgede yer alması öğrencilerin ulaşım sorununu ortadan kaldırır. Amerika dil eğitiminizin süresi kısa ise ve dünyanın en rüya şehrinde anılarınızın olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz! Konaklama tercihlerinizi bütçenize göre danışmanınızla belirleyebilir ve eğitiminize hemen başlayabilirsiniz.

NEW YORK SOHO

New York’ta Kaplan dil okullarının ikinci merkezidir.Öğrenci yoğunluğunun daha fazla olduğu bölgeyi seçerek Manhattan’ın başka bir bölgesinde keşif yapabilirsiniz. Alışveriş severler için cennet olan Soho’da sizin ve sevdikleriniz için mutlaka bir şey vardır. Ders sonrası spor ayakkabılarınızı giyin ve New York sokaklarında yürümenin keyfini çıkartın.

Soho merkezi daha çok akademik amaçlı gelen öğrenciler için idealdir.

PHILADELPHIA DİL OKULU

Amerika’nın doğusunda yer alan Philadelphia’yı Rocky filminden hatırlayacaksınız. Philadelphia Sanat Müzesi’nin merdivenlerinden hızla koşan Rocky emeği ve sabrı ile zaferi elde etmişti. Siz de alacağınız uzun dönem İngilizce kursları ile akademik kariyerinizin merdivenlerini hızlıca tırmanacaksınız. Teknolojik altyapısı ile, Kaplan Dil okulları hem okulda hem de evde eğitimizi destekler. İngilizce eğitiminde en önemli nokta olan sürekli çalışmayı ve ev ödevlerini yapmayı ihmal etmeyin.

Okul dışında ise tipik bir Amerikan şehri olan Philadelphia’yı keşfetmeyi unutmayın!

PORTLAND DİL OKULU

Ekonomik ve sakin bir şehirde eğitim almak istiyorsanız Amerika’nın batısında yer alan Oregon eyaletindeki Portland şehri çok doğru bir tercih olacaktır. İklim olarak soğuk olması nedeniyle kayak sporunun önemli olduğu bu şehir aynı zamanda Türk öğrenci nüfusunun azlığı ile de öne çıkar. Eğer siz de sadece akademik hedefinize odaklanacak ve sonrasında Amerika’da lisans ya da yüksek lisans programlarına başvuruda bulunacak iseniz Kaplan Portland dil okulu sizi bekliyor!

ELT Tavsiyesi: Boş zamanlarınızda ormanda uzun yürüyüşler yapın, oksijeni içinizde hissedin ve yağmurda ıslanın!

SAN DIEGO DİL OKULU

İngilizce öğrenirken, Sun City (Güneş Şehri ) diye anılan bu şehirde 12 ay boyunca güneşin tadını çıkartmanız mümkün. Kaliforniya eyaletinde yer alan San Diego binlerce uluslararası öğrencinin tercihidir. Los Angeles bölgesine göre daha ekonomik olması öğrenci hayatını daha da kolaylaştırır.
Konaklama olarak çeşitli yurt seçenekleri bulunur. Dilerseniz Amerikalı bir ailenin yanında kalarak Amerikan kültürünü de keşfetmiş olursunuz.
San Diego Kaplan dil okulu şehrin tam merkezindedir ve öğrencilerin kullanımına açık bir bahçesi de vardır.

ELT Tavsiyesi: Ders aralarında kahvenizi alın ve arkadaşlarınızla bahçede güneşin tadını çıkartın! Balboa Park’ı ve San Diego Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmeyi de unutmayın!

SAN FRANCISCO DİL OKULU

Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde yer alan San Francisco eğitim alanında önemli bir yere sahiptir. Stanford ve Berkeley Üniversitesi gibi önemli kurumlara ev sahipliği yapan şehir İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere de kapılarını sonunda kadar açar. Kaplan dil okullarının oturmuş ders müfredatı ile siz de bu şehirde hedefinize doğru bir adım atmış olursunuz.

Uzun dönem dil okulu isteyen öğrencilerin tercihi San Francisco’da sınav hazırlık programlarına katılmak da çok yaygındır. Gerekli skorları elde ettikten sonra yüksek öğrenim başvurularınız da yine ELT yanınıza olacaktır.

SANTA BARBARA DİL OKULU

Deniz görmeden yaşayamam diyenlerin tercihi Santa Barbara’da sakin bir ortamda en baştan İngilizce öğrenebilir, olan İngilizcenizi ilerletebilir ya da sınava hazırlanabilirsiniz. Ders sonrasında 6 tane halka açık plajı olan Santa Barbara uluslararası öğrenciler için harika bir seçenek.

Sosyalleşmek ve sağlığınız için açık hava sporlarına katılabilirsiniz. Bir çok Amerikalı da tatil için bu yüzden Santa Barbara’yı tercih etmektedir.

13 adet sınıfı bulunan Santa Barbara Kaplan dil okullarında interaktif tahtalar kullanılmaktadır ve ihtiyacı olan tüm öğrenciler kolej kütüphanesi hizmetinden de faydalanabilmektedir.

SEATTLE DİL OKULU

Kahve sevenlerden misiniz? O zaman Starbucks’ın doğduğu bu şehirde sabah kahvenizi alın ve sokaklardan gelen tınılı müziğin keyfine varın. Kuzeybatı Amerika’da Washington eyaletinde yer alan Seattle bir çok yüksek öğrenim kurumuna ev sahipliği yapar. Türk nüfusu çok azdır bu yüzden uzun dönem akademik amaçlar için İngilizce programları için tercih edilir. Öğrenci yurdu kalitesi de diğerlerine göre daha yüksektir.

Ön rezervasyon için mutlaka danışmanınızla iletişime geçiniz.

WASHINGTON D.C DİL OKULU

Kaplan Washington dil okulu Amerika’nın başkentinde en kaliteli dil eğitimini öğrencilere sunmaktadır. Okul yurtlarının merkeze yakın olması çok büyük bir avantajdır. Eğer siz de müze ziyaretlerinden hoşlanıyorsanız ve hafta sonlarında yakın şehirlere (New York, Philadelphia) seyahat edenlerdenseniz Washington şehri tam size göre!

Akademik amaçlı eğitim alan öğrencilerin ilk tercihlerinden biri olan bu şehrin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağından emin olun ve en yakın ELT şubesi ile iletişime geçin.