ELT Size Hangi Hizmetleri Veriyor?

Almanya’da Üniversite Eğitimi İçin Akademik Danışmanlık Desteği Almak Çok Önemli

Geleceğinizi Profesyonel Ellere Emanet edin!

Yurtdışında eğitim almaya karar vermek belki de hayatınızın en önemli kararlarından; dönüm noktalarından biridir. Bu kadar önemli bir sürecin hatasız ve çok bilinçli olarak planlanması, uzmanlar kontrolün de yönetilmesi gerekir. Rehberlik ve akademik danışmanlık üniversitede lisans derecesinde okunan bir bilim dalıdır, önemli bir meslektir. Öğrencinin geleceğinin şekilleneceği, yapılan ufak hataların telafisi olmayan büyük kayıplara yol açabileceği bir süreci, forumlardan edinilen kulaktan dolma bilgilerle, Almanya’daki akrabalar ve eş dost tavsiyesiyle yapmaya çalışmak çok hatalı bir yaklaşımdır. Bu anlayışın avukatla çalışmak yerine kendi savunmanızı yapmaya çalışmak, mesleği bu olan bir ustaya yaptırmak yerine kendi evinizi kendiniz boyamaya çalışmak, hatta bir doktora gözükmek yerine kulaktan dolma bilgilerle ilaç kullanmaktan bir farkı yoktur. Hepsinin ortak noktası ise genellikle hata yaptığınızı anladığınızda , gereksiz yere para ve zaman kaybettiğinizi; zarar ettiğinizi de anlamanızdır. Konu eğitim ve gelecek olduğunda, edecek olduğunuz zarar ve zaman kaybı çok daha üzücü olacaktır.

ELT olarak yurtdışında eğitim almaya karar veren öğrencilerin ve tabii ki bu kararın arkasındaki velilerin beklentilerini, ihtiyaçlarını ve kaygılarını çok iyi biliyoruz. Buradan yola çıkarak 10 yıldan faza bir süredir binlerce öğrenciye yurtdışındaki eğitim maceralarında eşlik ettik, birçok deneyim yaşadık ve binlerce öğrencinin geleceğini şekillendirdik. Verdiğimiz hizmetle çoğu zaman takdir ve tavsiye edildik.

Ülke seçimi konusunda doğru bilgilendirme ve rehberlik.

Global dünya artık herkese geniş seçenekler ve eğitim olanakları sunuyor. ELT öğrencilerine bir Türkiye gerçeklerine ve beklentilerine uygun tüm seçenekleri araştırıyor; ELT kalite ve güvencesinde sunuyor. ELT size sadece Almanya’yı bir seçenek olarak koymuyor. ELT ile Avusturya, Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Kanada, İngiltere, Amerika ve daha birçok ülkede eğitim alabilirsiniz. Akademik danışmanlık görevimiz gereği size, beklentileriniz ve hedefleriniz, bilgi, yetenek be kapasitenize ve tabii ki bütçenize en uygun seçenekleri size tanıtarak geleceğiniz için en doğru kararı vermenizi sağlıyoruz.

Program / Bölüm seçimi konusunda doğru bilgilendirme ve rehberlik.

Üniversite çağına gelmiş olan bir öğrencinin mutlaka hedefleri, idealleri olması gerekir. Ancak bundan daha önemlisi bu hedef ve ideallerin, öğrencinin yetenek, kabiliyet ve potansiyeline uygun olması gerekir. Ülkemizde maalesef en çok rastlanan sıkıntı, öğrencilerin ve velilerin bu konuda bilimsel ve profesyonel destek almaksızın beğendikleri ya da çevreden duydukları bölüm ve mesleklerde eğitim alma eğilimleridir. Oysa bir üniversiteye ya da bölüme kabul edilmek , mezuniyet anlamına gelmiyor. Her yıl üniversite eğitimi için yurtdışına giden binlerce öğrenciden pek çoğu, bu yüzden eğitimlerini bırakıyorlar. ELT size bu konuda en etkin biçimde akademik rehberlik hizmeti verecek, öğrencinin potansiyeli, yetenekleri, bilgi düzeyi ve tabii ki ideallerine en uygun bölümün seçilmesini sağlayacaktır. ELT’den alacağınız bu profesyonel akademik danışmanlık kesinlikle hayatınızın kalan bölümünü şekillendirecektir. Bu konuyu çok ciddiye almalı ve işinizi şansa ve kulaktan dolma bilgilere bırakmamalısınız.

Üniversite Şartlı Kabul Belgesi

Vize alabilmeniz için en önemli belgelerden biri olan üniversite şartlı kabul belgesini anlaşmalı üniversitelerimizden size çok kısa sürede temin ediyor, vize işlemlerine hemen başlamanızı sağlıyoruz. Dil eğitiminiz sonrasında dilerseniz kabul edilmiş olduğunuz üniversiteye ya da Almanya’daki diğer üniversitelere başvuru yapıp eğitime başlayabilirsiniz.

Vize başvurusunda doğru bilgilendirme ve rehberlik.

Vize başvurusu sadece konsolosluğun verdiği evrak listesindeki belgeleri toplayarak olsaydı, herkes vizesini alır, hatta vize diye bir sorun olmazdı. Ancak maalesef her yıl binlerce aday Almanya’da eğitim için vize başvuru yapıyor ve ret alıyor. Profesyonel destek ve yönlendirmeler ışığında, uzman eller ve gözlerden geçmiş bir başvuru dosyasıyla müracaat etmek, vize başvurularının başarı oranını önemli derece yükseltmektedir. ELT her bir adayın başvuru süreçlerini en ince ayrıntılarına kadar inceleyerek yönetmektedir. Kulaktan dolma bilgilerle yapılan vize başvuruları vize reddi almaya neden olabildiği gibi, adayın vize reddi sicilinin oluşmasına ve daha sonra yapacağı vize başvurularının da başarı yüzdesini düşürmektedir. Vize başvurunuzu mutlaka profesyonel danışmanlar yönetiminde yapmanızı öneriyoruz. ELT 2000 yılından beri binlerce öğrencisi için vize işlemlerini başarıyla tamamlamış, bu konuda çok geniş bilgi ve tecrübe sahibi bir danışmanlık şirketidir.

ELT İle en doğru dil okulu ve programı seçeceksiniz.

Almanya’ya dil eğitimi için girdikten sonra, TestDAF ya da DHS sınavını geçmek için 18 ay süreniz var. Normalde bu eğitimi 9 ayda tamamlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin çalışma disiplininiz, eğitim aldığınız kuruluşun v uygulanan eğitimin kalitesine bağlıdır. Almanya’da dil eğitimi için birçok seçenek bulunabilir, hatta bunlardan bazıları çok ucuz da olabilir. Ancak genel olarak bakıldığında belirli bir kalitede eğitim veren kuruluşların maliyetlerinin benzer olduğu görülür. Alacak olduğunuz dil eğitimi ve bu eğitimin kalitesi, bunca yıl emek vereceğiniz ve para harcayacağınız üniversite eğitiminizin nitelik ve kalitesini doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle dil eğitimi aşamanıza çok özen göstermeli, kaliteli ve nitelikli bir Almanca eğitimi almayı tercih etmelisiniz. Ucuz eğitim almak uğruna halk eğitim merkezi ya da amatörce işletilen, uzman öğretmenler yerine sadece Almanca bilen kişilerin öğretmenlik yaptığı, yerel dil kurslarına gitmeniz hem eğitim sürenizin uzamasına, hem üniversite yeterlilik sınavını verememenize, bunun sonucu olarak da ikamet izninizin iptal edilmesine neden olabilir. Hatta bu tip dil okullarına kayıt yaptırmanız daha başlangıçta vize alamamanıza neden olabilir. Maalesef her yıl çok sayıda öğrenci bu durumla yüzleşmektedir.

Size Almanya’da alabileceğiniz en kaliteli, en yoğun ve en ekonomik eğitim seçeneklerinden birini sunuyoruz. Berlin’de, ELT ile özel anlaşmalı, resmi TestDAF merkezi olan dil okulumuzda 9 aylık, toplam 1080 saat yoğun Almanca dersi alacaksınız. Almanya’da eğitim veren dil okullarının çoğı 600-800 saatlik eğitimler veriyor ve bu eğitim genellikle 1 yılda üniversite seviyesine gelmek için yeterli olmuyor. ELT ile alacak olduğunuz eğitim bu yüzden çok avantajlı olacak. Aynı dil okulunda TestDAF sınavına girecek, sertifikanızı aynı okuldan alabileceksiniz. Bu gerçekten önemli bir fark ve büyük bir avantaj. Almanca dil eğitimi ve dil okulumuz ile ilgili detaylı bilgi için burayı tıklayınız.

Kaliteli ve Ekonomik Yurt Konaklaması

Almanya’da dil eğitimi alacak olduğunuz ilk yılınızda ELT sizi tek kişilik yurt odalarında konaklatıyor. Üstelik ayda sadece 290 Euro ödeyerek! Vize aşamasında yurt kontenjanınız garantilenmiş, vize için gerekli olan konaklama belgeniz hazırlanmış oluyor. Yurt bilgileri için burayı tıklayınız.

ELT Size Almanya’da Destek Vermeye Devam Ediyor

Akademik değerlendirmenizin yapılması, Size uygun olan üniversite ve bölümün belirlenmesi, üniversite ve dil okulundan kabul belgenizin alınması, vize dosyanızın titizlikle oluşturulup vizenizin alınması ile birçok hizmeti almış olacaksınız. Ama size olan desteğimiz bunlarla sınırlı değil. ELT, anlaşöalı servis sağlyıcıları aracılığı ile size Almanya’da da önemli destek hizmetler ve profesyonel danışmanlık vermeye devam ediyor. Belirlenen tarihlerine uygun olarak havaalanında karşılanma ve transfer hizmetimizden yararlanabilirsiniz. ELT’nin anlaşmalı Almanya servis sağlayıcıları size geçici ve kalıcı konaklama çözümleri sunacaklar, dil okulunuza başlamanız, resmi kayıt ve ikamet işlemlerinizin yapılması ve uyum sürecinde sorularının cevaplanması için size destek hizmeti vereceklerdir. Dil eğitiminizin ardından Almanya’da size uygun üniversitelere başvuru ve kabul aşamanızda da ELT size servis sağlayıcıları aracılığıyla profesyonel destek verecek, Almanya’da üniversite hayatınıza sorunsuz ve güven içinde başlamanızı sağlayacaktır.

ELT ile size sadece çok çalışıp, üniversite mezunu olmak kalıyor!

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank