Bayreuth Üniversitesi

Bayreuth Üniversitesi (Universität Bayreuth)

Almanya’nın Bayreuth kentinde bulunan üniversite, devlet destekli bir araştırma üniversitesidir. 1975 yılında kurulan okul, uluslararası işbirliğine ve disiplinler arası çalışmalara büyük önem vermektedir. Bayreuth, lisans ve yüksek lisans eğitimi veren altı fakülteye sahiptir. Felsefe, Ekonomi, Tiyatro, Medya, Sağlık Ekonomisi ve Küresel Değişim Ekolojisi konularında disiplinler arası çalışmalar yapılmaktadır. Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde yer alan Bayreuth Üniversitesi yılda 10 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Okulda eğitim veren öğretim görevlisi sayısı bine yakındır. Bu rakamın %20’sini profesörler oluşturur.

Üniversite öğrencilerine, Merkez kütüphanesi, Dil eğitimi merkezi, Bilgisayar Laboratuvarı, Botanik Bahçesi, Medya Laboratuvarı ve Kafeterya ile hizmet vermektedir.

Bayreuth Üniversitesi Fakülteleri

  • Matematik Fakültesi
  • Fizik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
  • Biyoloji, Kimya ve Jeoloji Bilimleri Fakültesi
  • Hukuk ve İktisat Fakültesi
  • Dilbilim ve Edebiyat Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi

Bayreuth Üniversitesi Başvuru Koşulları

Bayreuth Üniversitesi başvuru sırasında AB ülkelerinden veya AB dışındaki ülkelerden gelecek olan öğrencilere farklı başvuru koşulları çerçevesinde hizmet vermektedir. Türkiye henüz Avrupa Birliği’ne katılmadığı için bizim başvurularımız AB üyesi olmayan ülkelerden başvuru kapsamında değerlendirilir. Bayreuth Üniversitesi’ne başvururken mezun olduğunuz lisenin bir Alman Lisesi veya aldığınız diplomanın uluslararası bakalorya kapsamında olup olmadığı önemlidir. Bunun önemli olmasının sebebi lisans için okula başvurduğunuzda belirli bir seviyede Almanca bilmeniz gerekmesidir. Akademik yeterlilik için aranan Almanca dil seviyesi B2’dir. Uluslararası diploma veya Alman Lisesi mezunu öğrenci değilseniz TestDaf, DSH ve Goethe gibi sınavlardan aldığınız iyi sonuçlar ile de Bayreuth Üniversitesine kayıt olabilirsiniz. Eğer Almanca dil seviyeniz B2 seviyesinin altında kalıyorsa, okula ön kayıt yaptırdıktan sonra okul bünyesinde verilen dil eğitimine katılarak kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Bayreuth Üniversitesi Master için tercih edilecekse, programlara katılacak öğrencilerden yine dil yeterliliği belgesi istenecektir.

Bayreuth Üniversitesi Konaklama

Bayreuth Üniversitesi konaklama için öğrencilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Okula bağlı yurtlarda kalmak istiyorsanız, okul kaydınızı yaptırırken veya ön kabul aldığınızda online yurt kaydı yaptırmanız gerekmektedir. Yurt kaydı için ne kadar erken kayıt bırakırsanız yurt odası çıkma şansınız o kadar yüksek olacaktır. Bunun dışında dileyen herkesin kendi dairesini tutma hakkı vardır. Şehirde ortalama konaklama ücretleri 300-400 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Bayreuth Hakkında

Bayreuth, kültürün ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz modern Alman şehirlerinden biridir. Şehrin varlığı 1194 yılına kadar uzanmaktadır. Kültür ve sanat aktiviteleri daima yürüme mesafesindedir. Ünlü besteci Richard Wagner bu bölgede yaşamıştır. Ve onun bestelerinin sergilendiği Bayreuth Festivali oldukça ünlüdür. Ulaşımın oldukça rahat olduğu Bayreuth’da öğrenciler dönemlik toplu taşıma bileti ile şehrin her noktasına kolayca ulaşabilirler. Ayrıca bütün avrupa ülkelerinde olduğu gibi Almanya’da da bisiklet kullanımı fazlasıyla yaygındır. Öğrencilerin kendilerine bir bisiklet edinip ulaşımlarını bu bisikletler ile organize etmeleri tavsiye edilmektedir. Doğası ile ünlü bir şehir olduğu için açık hava etkinlikleri sıkça yapılmaktadır. Okula ait bütün fakülteler birbirine yakındır bu sebeple öğrenciler dersler arasında kolayca geçiş yapabilirler. Aynı zamanda ders aralarında kahve içmek veya yemek yemek için kolaylıkla yer bulabilirsiniz. Çünkü okul kampüsü merkezde yer almaktadır. Bayreuth aynı zamanda bir kaplıca şehridir. Bu sebeple oldukça fazla turist şehirde ağırlanmaktadır. Şehirdeki iklim yıl boyunca değişiklik göstermektedir ve şehrin farklı bölgelerinde değişkenlik gösterebilir. Ancak yağış miktarı azdır. Bazı Alman şehirleri gibi sürekli yağış almamaktadır. Öğrencilerin yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sayısız restoran ve kafe bulunmaktadır. Aynı zamanda tanıdığınız fast-food firmaları da Bayreuth’da yer alır. Öğrencilerin Bayreuth’da aylık bin Euro gibi bir tutar ile rahatlıkla geçinmesi mümkün olacaktır.

akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar