Work and Travel Otel İşleri

Work and Travel Otel İşleri

Otel İşleri

Turizm sezonunun en yüksek sezonu olan yaz günlerinde, Work and Travel öğrencilerinin karşısına çıkan en büyük iş gruplarından biri de otel işleridir. Otellerin çoğu sezonluk eleman alımı yaparlar.

En fazla sezonluk eleman alımı yapılan otel pozisyonu Housekeeping (kat görevlisi) dir. Housekeping pozisyonunda görev, oda sakinlerinin dışarıda olduğu saatlerde odaların temizlik ve bakımlarının yapılmasını sağlamaktır.

Housekeeping görevi, İngilizcesi zayıf olan adaylar için idealdir.Günde ortalama 7-8 saat çalışılır ve öğrenci belirli sayıda bir odanın bakımından sorumlu olur. Oda sakinlerinin çıkış yaparken odaya bahşiş bırakmaları adettendir.

Bu da housekeeping pozisyonunda çalışan adaylar için çoğu zaman iyi bir ek gelir olmaktadır.

Otellerde resepsiyon, loby, restaurant gibi bölümlere sadece deneyimli ve iyi derecede İngilizce konuşabilen adaylar alınmakta olup, Work and Travel öğrencileri bu özellikleri karşılasalar bile çok kısa süre kaldıklarından pek tercih edilmemektedir.

Güncel iş listelerini ve detaylarını öğrenmek için tıklayınız.

Hotel Lobby Shops

ELT tarafından bu yıl tanıtıma sokulan yeni bir work and travel iş türü olan bu seçenekte öğrenciler, Amerika’nın birçok yerinde, içinde Hilton, Sherethon, Hyatt ve Marriot gibi dev markalarında bulunduğu 5 yıldızlı otellerin lobi bölümlerinde bulunan mağazalarda çalışmaktadır.

Öğrencilerin bir beş yıldızlı otelin tüm konforu içinde çalışma imkanı buldukları bu mağazaların amacı otel müşterilerine turistik ve hediyelik eşya satışı yapmaktır.

Güncel iş listelerini ve detaylarını öğrenmek için tıklayınız.