Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi

blank

Varşova; sanatın ve bilimin şehri.

Polonya’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Varşova Polonya’nın kalbidir. 2. Dünya savaşında neredeyse tamamı bombalanan şehrin bugün neredeyse tamamen eski halindeki görünümü sebebiyle şehre küllerinden doğan “Anka Şehri” ya da İngilizce adıyla “Phoenix City” denmiştir. Vistula nehrinin kıyısına kurulmuş olan şehir kurulduğu günden beri Polonya sanatı ve biliminin de başkenti olmayı başarmıştır. Ünlü besteci Frederic Chopin (Şopen) ve dünyada Madam Curie olarak tanınan Marie Curie, Varşovalıdır. Uprising Warsaw adlı 2. Dünya savaşı müzesinde 3 boyutlu olarak Varşova’nın bombalanışını seyredebileceğiniz gibi uluslar arası film ve müzik festivalleriyle de sanata ve kültüre doyacaksınız. Ayrıca şehrin “Old Town” olarak geçen eski Varşova bölümü de UNESCO tarafından Dünya Tarih Mirası Listesinde yerini almıştır. Eğitim ve yaşam maliyetleri oldukça uygun olan Varşova, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için ideal bir seçenektir.

Warsaw University of Life Sciences – SGGW

Polonya’nın en büyük özel üniversitelerinden biri!

Odaklanmış eğitim sistemiyle uzmanlaşma yoluna giden ve bu yüzden de alanında Polonya’nın en çok tercih edilen Sosyal Bilimler üniversitesi olan Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi ( SWPS ) 1996 yılında kurulmuştur. Polonya’nın 5 farklı üniversite şehrinde (Varşova, Wroclaw, Sopot, Poznan ve Katowice) 8 fakültesi bulunan üniversitede, 20 farklı programda yaklaşık 13.500 öğrenci lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim almaktadır. Bu özeliği ile SWPS Polonya’nın en büyük özel üniversitelerinden biridir.

Yüksek lisans için ideal bir uzmanlık üniversitesi!

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesinde sosyal bilimler alanında 20 farklı bölümde eğitim alabilirsiniz. Üniversite özellikle psikoloji ve İngiliz filolojisi alanındaki bölümlerde başarılıdır. Buna ek olarak üniversitede İngilizce olarak Uluslararası işletme eğitimi de alabilirsiniz. SWPS üniversitesi öğrencilerine oldukça iyi donanıma sahip kampüslerinde modern bir eğitim olanağı sunuyor. Polonya’da yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerden biri olarak İspanya, İngiltere, Danimarka ve İtalya’dan öğrencileri de bünyesinde barındıran SWPS, öğrencilerine uluslararası bir eğitim ortamı sağlamaktadır.

Prestiji Polonya araştırma enstitüleri tarafından da onaylanmış!

 • Polonya araştırma enstitüleri tarafından her yıl yayınlanan en iyi üniversiteler anketinde sürekli üst sıralarda yer alan SWPS aynı zamanda 6 kez Polonya’nın en çok satan haftalık dergisi Wprost Magazin tarafından en iyi akademik performansla ödüllendirilmiştir.
 • Ayrıca SWPS “Student Friendly College” yani “Öğrenci Dostu Üniversite” ödülüne de sahiptir.
 • Üniversitenin özel uzmanlık alanı olan Psikoloji ve İngiliz Dili bölümlerinin başarısı, üniversitenin bu bölümler çerçevesinde Polonya üniversiteleri arasında yüksek lisans öğrencileri tarafından en çok tercih edilen üniversitesi haline getirmiştir.

Yabancı dil hazırlık eğitimi

SWPS üniversitesi bir sosyal bilimler üniversitesi olarak İngilizce ve Lehçe hazırlık eğitimi de vermektedir. Yabancı öğretim kadrosu ile öğrencisini alacağı yüksek lisans eğitimine en donanımlı şekilde hazırlama amacıyla açılmış yabancı dil eğitim programından siz de faydalanabilir, alacağınız nitelikli dil eğitiminin ardından yüksek lisansınıza gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz. Yüksek lisansınızı yaparken eksiklik hissettiğiniz durumda dil dersleri de almaya devam edebilirsiniz.

İngilizce Master Programları – Yıllık 2.200 Euro

 • M.Sc. in Environmental Protection, specialization: Restoration and Management of Environment, Faculty of Civil and Environmental Sciences
 • M.Sc. in Environmental Engineering, specialization: Information systems in Water Resources Management, Faculty of Civil and Environmental Sciences
 • M.Sc. in Forestry, specialization: Forest Information Technology, Faculty of Forestry
 • M.Sc. in Horticulture, Faculty of Horticulture, Biotechnology and Landscape Architecture
 • M.Sc. in Food Technology and Human Nutrition, specialization: Organic Food Quality and Marketing, Faculty of Human nutrition and Consumer Sciences
 • M.Sc. in Economics and Organization of Enterprises, Faculty of economic Sciences
 • M.Sc. in Informatics and Econometrics, specialization: Information Systems in Management, Faculty of Applied Informatics and Mathematics
 • Veterinary Medicine, Faculty of Veterinary Medicine
 • M.Sc. in European Masters Programme in Consumer Affairs
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank