SCHOOL OF FORM

SCHOOL OF FORM (Dizayn ve Tasarım Okulu)

School of Form, Polonya’nın Varşova şehrinde, SWPS’ye bağlı bir dizayn ve tasarım okuludur ve üniversitenin Varşova kampüsünde bulunur. Varşove şehri, Polonya’nın başkentidir ve öğrenciler tarafından tercih edilen ilk sıradaki şehirdir. On binlerce öğrencinin bulunduğu şehir, uzun bir süredir uluslararası öğrencilere kapılarını açmaktadır.

School of Form, öğrenim gördükleri ilk yıldan itibaren öğrencilerine önemli projelerde bulunma şansı tanır, ve ikinci yıllarında partner oldukları şirketlerde staj yapma ve eğitim alma gibi ayrıcalıklar sunar. Bu şekilde öğrenciler gerçek bir tasarım ekibinde nasıl çalışacaklarını öğrenirler ve böylece kendi yeteneklerini ve potansiyellerini keşfetme şansını yakalarlar. Üniversitenin iş ortakları arasında Skoda, İkea gibi firmaların yanı sıra Dünya çapında faaliyet gösteren bir çok endüstri ve dizayn firmaları yer almaktadır.

PORTFOLİO

School Of Form başvuru aşamasında öğrenciden bir portfolyo hazırlamasını ister. Kendi yarattığınız bir koleksiyonun sınav sırasında kabul edilme olasılığını arttıran bir avantaj olacağını unutmamalısınız.

Portfolyonuza sanat projelerinizi, kendi becerilerinizle ortaya çıkardığınız eserleri ve çizimlerinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca size referans verebilecek tasarımcılardan alacağınız referanslar, daha önce katıldığınız projeler veya yazılarınızın bulunduğu yayınlar portfolyonuzun daha etkili bir şekilde değerlendirilmesini sağlayacaktır.

GİRİŞ SINAVI

Belirlenen bir tarihte okul kabul komitesi öğrenciyi skype üzerinden bir sınava alır. Bu mülakatta öğrencinin kreatif yetenekleri değerlendirilirken bir yandan da öğrencinin geleceğini bir tasarımcı olarak nasıl gördüğü, tasarımcının toplumdaki rolünü nasıl anladığı, vizyonunu ve hedeflerini anlatması gerekir.

HAZIRLIK SINIFI

Hazırlık Bölümü, öğrencinin dil becerilerini geliştirdiği yoğun ingilizce dersleri ve aynı zamanda görsel iletişim tasarımı ve ürün tasarımı derslerinin verildiği bir yıllık bir programdır. Tasarımın genel kavramlarının öğrenciye hazırlık döneminde aktarılması hazırlık döneminin öğrenci açısından çok verimli bir süreç olmasını sağlar. Farklı çizim ve tasarım teknikleri temel seviyede öğrenciye verilerek öğrenci birinci sınıfa hazırlanır.

Birinci Dönem: Haftada 16 saat İngilizce, 4 saat tasarım
İkinci Dönem: Haftada 12 saat İngilizce, 4 saat çizim,4 saat kültürel kavramlar
Full Hazırlık: 3.800 Euro
Program Hakkında: 760 Saat İngilizce + 120 Saat Çizim Dersleri + 40 Saat Kültürel Dersler

BÖLÜMLER

Ürün Tasarımı Bölümü: Her proje araştırma ile başlar, dersler seramik, kumaş ve ahşap ile uygulamalı işlenir. Partner firmalarla ortak tasarım dersleri yapılarak uygulamalı saha eğitimi alınır. 1 akademik yıl ücreti: 5.800 Euro’dur. Eğitim süresi 7 sömestr yani 3,5 yıl sürer.

School of Form İngilizce Lisans Bölümleri

Program Süre Ücret
İngilizce Hazırlık 2 Sömestr € 3.800
Endüstriyel Ürün Tasarımı 3,5 yıl € 5.800

Varşova Dizayn Okulundan Görüntüler

SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank