Malta Dil Okulları: İngilizce öğrenmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı

Malta Dil Okulları: İngilizce öğrenmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı

İngilizce en kolay ve en iyi şekilde nasıl öğrenilir? Yaşadığınız şehrin en işlek caddesindeki köklü bir dil okuluna kaydolmak yabancı dil eğitimi için atılması gereken ilk adım olabilir belki. Fakat İngilizcenin konuşulduğu bir ülkede yaşayıp, hayatın her alanında ve günün her saatinde bolca pratik yapıp yeni öğrendiğiniz deyim ve sözcükleri tekrar tekrar kullanmak, İngilizceyi kalıcı olarak öğrenmemizi sağlar.

Diyelim ki yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdiniz. Peki, ana dili İngilizce olan ülkelerden hangisine gideceksiniz? İngiltere, Amerika, Kanada veya İrlanda… Bu ülkelerde dil okulu fiyatları ve yaşam giderleri nispeten yüksektir ve toplam giderler birçok öğrencinin bütçesini zorlayacaktır. Üstelik mesafe olarak uzak, iklimleri bizim coğrafyamızdan farklı olan bu ülkeler alışkanlıklarımıza uygun olmayabilir.

Bu durumda yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için en uygun seçenek Malta olmakta. İtalya’nın güneyinde yer alan ve üç adadan oluşan bu şirin ülke, İngilizce öğrenmek isteyen uluslararası öğrenciler için bir cazibe merkezidir. Dünya genelinde dil okullarıyla tanınan Malta, uzun yıllar İngiltere yönetiminde kalmıştır. İngilizce tüm yerli halk tarafından konuşmaktadır hatta ülkenin resmi dili İngilizcedir.

Malta, yaşam ve eğitim giderleri bakımından, ana dilin İngilizce olduğu diğer ülkelerle kıyaslandığında ön plana çıkmaktadır. Malta dil okulu fiyatları diğer ülkelere göre çok daha ekonomiktir.

Malta’nın birçok bölgesine dağılmış olan dil okulları, program türü ve ders yoğunluğu bakımından zengin çeşitliliğe sahiptir.

Öğrencilerin konaklama sorunu da yaşanmadığı ülkede; aile yanı konaklama, öğrenci yurdu, paylaşımlı daire gibi farklı seçenekler bulunmakta; aile yanı konaklama için seçilen evler titizlikle belirlenmektedir.

Malta’yı öne çıkaran unsurlar

Malta dil okullarının başarısı, İngilizce eğitimini tüm hayata yaymaktan geçiyor. Malta dil okulları, dünyanın çok değişik ülkelerinden gelen öğrencilere zengin sosyal, kültürel ve sportif aktivite imkanı sunmakta, onlarca sosyal etkinlik düzenlemektedir. Üstelik Malta, renkli karnaval ve festivaller ülkesidir. Dolayısıyla Malta’da sosyalleşmek hiç de zor değil.

Malta’nın çok uluslu ve çok kültürlü yapısı, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin iletişim için ortak dil İngilizce konuşmalarını mecbur kılmaktadır. Derslerin haricinde, Malta’daki bu renkli hayat, farkına bile varmadan İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olacak; İngilizce, sosyalleşirken hayatınızın bir parçası olacaktır. Eğer Malta dil okulların tercih ederseniz, bahsettiklerimizi bir partide aynen yaşayacaksınız.

Malta'da İngilizce

Malta, aynı zamanda sporseverler için bulunmaz bir fırsattır. Tertemiz plajları ve berrak denizi ile yüzmenin haricinde, dalış ve yelken gibi su sporları Malta’da dil eğitiminize renk katacak etkinliklerden birkaçı. Ekstrem sporlardan hoşlanıyorsanız kaya tırmanışı ve mağaracılık mutlaka ilginize çekecektir. Ayrıca Malta’da futbola karşı büyük bir tutku beslenmekte. Futbolseverlerin Ta’ Qali Ulusal Stadyumunu (Ta’ Qali National Stadium) görmeden Türkiye’ye dönmemelerini öneririz.

Malta dil okulları, ulaşımın çok kolay olduğu merkezlerde yer almakta. Otobüs ve feribotlarla sağlanan toplu taşımacılık, uygun fiyatlara yapılmakta. Bisiklet severler için bir müjdemiz var; adada bisiklet kiralama fiyatları günlük 1 Euro!

Maltalılar oldukça misafirperver ve sıcakkanlı insanlardır. Ilıman Akdeniz iklimi ve pırıltılı güneşi ada halkının ruhuna işlemiştir. Malta’ya iner inmez yerli Akdeniz insanın bu sıcak tavrını siz de hissedeceksiniz.

Son bir hatırlatma; Malta dil okullarının sunduğu etkinlikler, sadece yetişkin öğrencilerle sınırlı değil! Malta yaz okulları sayesinde 9-17 yaş arası gençler de Malta’da İngilizce eğitimi alabilmekte.

Malta dil okullarında İngilizce eğitiminizin nasıl geçtiğini anlamayacak, arkadaşlarınıza anlatacağınız birçok anı biriktirecek ve en önemlisi İngilizceyi keyifli etkinliklerle, eğlenerek öğrenmiş olacaksınız.

Malta dil okullarının sağladığı benzersiz fırsattan yararlanmanız için sizi de en yakın ofisimize, başarılı referanslarımızdan biri olmaya davet ediyoruz.

Malta Dil Okulu ana sayfamızı görüntülemek için tıklayınız

Malta’da kampanyalı dil okullarımızı görüntülemek için tıklayınız

Neden Malta Dil Okulları?