VanWest College

VanWest College, 1988 yılında Kanada’nın British Columbia eyaletinde kurulmuştur. VanWest College, özel bir kariyer okulu olması nedeniyle Kanada’nın en popüler eğitim kurumları arasında görülmektedir. VanWest College; PTIB (The PRivate Training Institutions Branch), IALC, Quality English, Languages Canada, ALTO ve daha birçok uluslararası eğitim kuruluşu tarafından akredite edilmiştir. Üstelik Kanada’nın tek yetkili BULATS (Business Language Testing Service) test merkezidir. VanWest College’da eğitim, akademik yönden profesyonel, iş hayatında deneyim sahibi kadrolarca verilmektedir. Okul; dil eğitimi, kısa veya uzun süreli onlarca sertifika programı ve CO-OP programları ile binlerce öğrenciyi bünyesinde ağırlamaktadır.

British Columbia Eyaleti ve Öğrenci Yaşamı Hakkında

Sayısız başarılara imza atmış ve pek çok kurumun onayladığı VanWest College, öğrencilere eşsiz bir kariyer fırsatı sunmaktadır. VanWest, yalnızca teoriye değil, uygulamaya da önem vermektedir. Bu yüzden bünyesinde test merkezi ve profesyonel tesisler bulundurmaktadır.

Kanada’da üniversite eğitimi açısından British Columbia eyaleti çok-kültürlü bir dokuya sahiptir. Dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrenciler ile renklenen bir yapıya sahiptir. Sadece üniversiteye ait tesisler değil, eyalet içerisinde bulunan tarihi müzeler, kiliseler, sanat galerileri ve binalar da ilgi çekmektedir. Bu amaçlarla VanWest College’a yerleşen öğrenciler birlikte iş fırsatlarını değerlendirebilmekte ve sosyal açıdan zengin bir öğrenci hayatı sürmektedir.

Neden VaWest College?

Endüstri liderleri tarafından verilen etkileşimli dersler, öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmek, iş bilgilerini artırmak ve liderlik becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Öğrenciler, bir işyeri ortamında başarılı olmak için gerekli olan temel iş ve yönetim becerileri kazanırlar. Eğitim sürelerinin yaklaşık %50’sini ücretli staj dönemi oluşturmaktadır. Gerçek öğrenme, gerçek deneyim ve gerçek sonuçlar için VanWest College ilk tercihtir.

KALİTE GÜVENCESİ
VanWest, Kanada Eğitim Bakanlığı ve birçok kurum tarafından akredite, kalite konusunda kendini kanıtlanmış bir üne sahiptir.

ÖĞRENCİ BAŞARISI
İster mesleki eğitim ister İngilizce dil programlarında olsun, öğrenciler hedeflerine mutlaka ulaşır.

ÖĞRENCİ DESTEĞİ
Öğrenciler, ilerlemelerini takip etmek üzere, eğitimleri boyunca kişiselleştirilmiş destek alırlar.

KAPSAMLI EĞİTİM
Eğitim programları, öğrencileri, iş hayatının farklı alanlarında çalışmaya hazırlar.

PROFESYONEL EĞİTMENLER
Nitelikli eğitmenler, endüstri uzmanlığına ve profesyonel deneyime sahiptir.

VanWest College Kampüs Bilgisi

VanWest College, Vancouver’ da iki, Kelowna’ da ise bir merkezi ile toplamda üç yerleşkede eğitim vermektedir. Zengin olanaklara sahip olan VanWest, kampüslerinin merkezi konumlarda olmaları nedeniyle toplu ulaşım açısında avantajlıdır. Eğitim kalitesi açısında kampüsteki derslikler on iki kişiyi aşmayacak şekilde tasarlanmıştır. Renkli ve doğayla iç içe olan VanWest kampüsleri, öğrenciler için ideal bir ortam sunmaktadır.

Vanwest College Bölümleri
Kanada’nın Vancouver ve Kelowna şehirlerinde sunulan programlar yaklaşık 15 ila 36 hafta arasında değişmektedir. CO-OP çalışma süreci yaklaşık 12 ay sürmektedir. süreyi başarıyla tamamlayan katılımcılar, Ticaret ve Pazarlama alanında aldıkları diplomanın yanı sıra, Kanada Profesyonel Satış Derneği (Canadian Professional Sales Association) onaylı, profesyonel satış sertifikasını almaya hak kazanmaktadır.

Kariyer ve Eğitim Programları

 • Commerce and marketing
 • Co-op diploma (26 ay)
 • Busense Management Co-Op Diploma (15 ay)
 • Professional Customer Service Co-Op Certificate (8 ay)
 • Cross-Cultural Business Communication Dıploma (6 ay)
 • Cross-Cultural Business Communication Certificate (2 ay)
 • Supply Chain Management Post-baccalaureate Diploma (28 ay)
 • Supply Chain Management Post-baccalaureate Certificate (15 ay)

İngilizce Programlar

 • Genel İngilizce
 • Akademik İngilizce
 • (EAP) Sınav Hazırlık İngilizcesi
 • İş İngilizcesi (BULATS)
 • Aileler için İngilizce
 • Bire bir Dersler

Vanwest College Bölüm/Program Ücretleri

Kanada’da eğitim için yurtdışından başvuru yapan öğrencilerin ödemesi gereken ücretler; bölüm, program ve dönem bazında değişmektedir.

Kanada’da eğitim ücretlerinde 31 Mart tarihine kadar kayıtlarda, eğitim ücretleri üzerinden indirim uygulanmaktadır:

Başvuru ücreti: 210 CAD

Bölümler (İngilizce) Sömestr Yıllık Eğitim Harcı
Diploma Programları
Commerce and Marketing (Ticaret ve Pazarlama) 26 Ay $18.820
Business Management (İşletme Yönetimi) 15 Ay $12.370
Hospitality Management (Konaklama Yönetimi) 15 Ay $12.920
Business Communication (İşletme İletişimi) 6 Ay $7.355
Sertifika Programları 1-2 Yıl
Customer Service (Müşteri Servisleri) 8 Ay $8.135
Business Communication (İşletme İletişimi) 2 Ay $2.940

Vanwest College Başvuru ve Kabul Kriterleri

Kanada dışından gelecek öğrencilerin başvuru için aşağıdaki belgeleri tam ve eksiksiz sağlamaları gerekmektedir. Ayrıca son başvuru tarihleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Başvuru şartları ise aşağıdaki gibidir:

 • En az lise mezunu olmak ve 18 yaşında olmak;
 • En az aşağıda belirtilen seviyelerde İngilizce bilgisine sahip olmak:
 • TOEFL PBT – 513; CBT – 183; IBT – 65; TOEIC – 620; IELTS – 5.5
 • VanWest College Seviye Tespit Sınavından Test – Level 8 almak

*İstenen İngilizce seviyesinin altında kalan öğrenciler, program öncesinde isterlerse VanWest College bünyesindeki İngilizce – ESL kurslarına katılarak dil bilgilerini istenen seviyeye getirebilmektedir (IELTS, TOEFL vs.).

British Columbia’da Konaklama

Öğrencilere, diğer alanlarda olduğu gibi konaklama konusunda da farklı seçenekler sunulmaktadır. Öğrencilerin, paylaşımlı ev ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunur.

Vancouver’ın merkezinde yer alan öğrenci evleri; restoranlar, alışveriş merkezleri, sinema ve toplu taşıma olanaklarına sahiptir. Tek kişilik oda ve özel banyo, tek kişilik oda ve ortak banyo veya iki kişilik oda ve ortak banyo gibi alternatifler vardır. Odalarda yatak, dolap veya gardırop, masa ve sandalye bulunmaktadır. Mutfak, yemek odası, çalışma odalası ve çamaşır makinesi standarttır.

Kelowna öğrenci evleri de benzer niteliktedir. Bölgede parklar, spor salonları, restoranlar, marketler, bankalar ve toplu taşıma imkanı yer alır. Odalak tek kişiliktir ve odalarda; yatak, dolap, masa ve sandalye bulunmaktadır.

Öğrenciler paylaşımlı ev yerine, diledikleri takdirde Kanadalı bir ailenin yanında konaklamayı da tercih edebilir.

Vanwest College Başvuru Tarihleri

VanWest College, öğrenci dostu yaklaşımıyla öğrencilerin eğitimleri için geniş bir başvuru tarih aralığı sunmaktadır. Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler, aşağıdaki tarihlerde tüm programlara başvuruda bulunabilirler.

 • January 27
 • March 23
 • May 19
 • July 13
 • September 8
 • November 2
 • December 28
 • February 22
 • April 19
 • June 14

ELT, Kanada’da üniversite okumak konusunda yaşayacağınız tüm süreçlerde yanınızda olacaktır. Karar aşamasından, koleje gideceğiniz sürece dek ELT size destek olacak. Başvuru işlemleri ve gerekli dokümanlar hakkındaki bilgileri, ELT’nin özel olarak belirlediği size özel danışmandan edinebilirsiniz. Bu süreçte oluşabilecek her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaştırabilirsiniz. Sorunsuz ve stressiz bir üniversite hayatı için ELT daima sizinle.

Başvuru Formu

Hangi ülkeler hakkında bilgi almak istiyorsunuz?
feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef