VGC International College

VGC International College

VGC International College

VGC International College, sadece Kanada’nın değil tüm dünyanın en güzel şehirleri arasında gösterilen Vancouver’ın tam merkezinde yer alıyor. Okul, İngilizce dil eğitimi ve işletme eğitimi verilen iki farklı okuldan oluşuyor. VGC’nin öğrencileri, bu okuldan, elde ettikleri İngilizce dil becerileri ve pratik iş eğitimi, hayatlarında her daim kullanılabilecekleri yetkinlikler ve deneyimler ile mezun olabilirler.

15 yıldan fazladır eğitim hizmeti veren ve her sene kendini farklı alanlarda geliştirerek yoluna devam eden VGC, Kanada’nın en iyi dil okulları arasında gösterilmeyi fazlasıyla hak ediyor.

VGC birçok kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından akredite edilmiştir. Bunlar arasında, PTIB, Language Canada, EQA, Bildungsurlaub, QED ve NACC gibi sadece Kanada’da değil tüm dünyada saygınlığı bulununan kurumlar yer almaktadır.

VGC’nin 16’sı Kanada’da, 4’ü ABD’de olmak üzere toplamda 20 farklı üniversite ile pathway anlaşması bulunuyor. Pathway, yurtdışında eğitim almak isteyen fakat İngilizce düzeyi düşük olan öğrencilere, üniversite ve dil eğitiminin birleşik şekilde verildiği bir programdır. Yani, Kanada veya ABD’deki bazı üniversitelere başvuru yaptığınızda İngilizce eğitiminizi VGC’de alma şansınız bulunuyor.

Kanada dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Kanada’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

Vancouver Şehri

Her yıl dünyanın en yaşanılır şehirleri arasında gösterilen Vancouver, Kanada’nın batısında yer alan bir liman şehridir. Ülkenin en kalabalık şehirleri arasında yer alan Vancouver, ılıman iklimi, doğal güzellikleri, sessiz ve huzurlu yapısıyla öğrenciler için de mükemmel bir seçim olmaktadır. Kuzey Amerika’nın en güvenli şehirlerinden biri olmasının yanında içinde birçok kariyer fırsatı da barındıran Vancouver’da herkese uygun yapılabilecek etkinlikler mevcut.

Vancouver, ayrıca film ve prodüksiyon sektöründeki başarısı ile biliniyor. Her yıl sadece öğrencileri değil dünyanın hemen her yerinden gelinden çok sayıda turisti de ağırlayan şehirde dili ve milliyeti farklı olan binlerce insan bir arada yaşıyor. Her yanı bir tatil beldesini andıran, hem gelişmiş bir şehir hem de bir kasaba gibi görünen bu tatlı şehirde öğrenciler hem İngilizce öğrenip hem de unutulmaz bir deneyime sahip olabilirler.

VGC International CollegeProgramlar/ Kurs İçerikleri

Kanada’da dil eğitimi veren okullar arasında popüler kurumlardan biri olan VGC, öğrencilerin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar planlamıştır;

Temel kurslar;

 • Global English: Bu progamda öğrenciler, temel konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerisi ile beraber dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz konuları üzerinde çalışırlar. Akademik İngilizce, iş / mesleki İngilizce veya günlük İngilizce’sini geliştirmek isteyen herkese hitap eden bir programdır.
 • IELTS Preparation: IELTS sınavından hedeflediği puanı almak isteyen öğrenciler bu programa dahil olabilirler. Kurs devam ederken belirli periyotlar ile öğrencilere örnek IELTS sınavı yapılmaktadır.
 • University Preparation: VGC’nin üniversite hazırlık programınıbaşarıyla tamamlayan öğrenciler, Kanada’daki bir üniversitede akademik kariyeri için çok iyi bir başlangıç yapabiliyor. Bu program, öğrencilerin kabul aldıkları üniversite ya da kolejlerin istediği İngilizce yeterliliğini karşılamalarını sağlıyor.
 • Elective Choices: Öğrenciler, bu program kapsamında, istedikleri bir alanda – okuma, yazma, dinleme, dilbilgisi vs – haftanın belirli gün ve saatlerinde ders alabiliyor.
 • Afternoon Plus: Bu program, yukarıda bahsedilen kurslara katılan öğrencilerin derslerini bitirdikten sonra daha fazla bilgi edinmeleri ve pratik yapmaları için tasarlanmıştır. Bu derslerde öğrenciler, İngilizce becerilerini uygulama şansına sahip olabiliyor. Kursun kapsamında, yine öğrencilerin seçerek katılacağı bir ders listesi yer alıyor.

Bu kursların dışında VGC, lise öğrencilerinin katılabileceği bir yaz kampı programı da düzenliyor. Bu kampta öğrenciler hem İngilizce’lerini geliştirebiliyor, hem de çeşitli aktivitelere katılarak sosyal ve kültürel anlamda eşsiz deneyimler elde edebiliyor. Sadece 13 – 18 yaş arası gençlerin katılabildiği bu programda, öğrencilerin kamp boyunca, Kanada’yı gezme, vahşi ve doğal güzellikleri deneyimleme şansı da bulunuyor.

VGC, öğrencilere sadece İngilizce öğrenme şansı değil, aynı zamanda belirli alanlarda kendilerini geliştirip diploma veya sertifika alma imkanı da sunuyor. Öğrenciler, İngilizce öğrenirken bir yandan da şu alanlarda düzenlenen eğitim programlarına katılabilirler;

 • Müşteri İlişkileri Yönetimi
 • İşletme İletişimi
 • Girişimcilik
 • Sosyal Medya ve Pazarlama
 • Liderlik
 • Pratik İş Hesaplamaları
 • İş Sunumları ve Uygulamaları
 • Müşteri Memnuniyeti ve Mükemmelliği için İletişim
 • Pratik Satış Teknikleri
 • Pazarlamanın Temelleri
 • Kanada İşletme Yönetimi’ne Giriş

VGC’ye gelen öğrenciler, Kanada’da dil kursu alıp bir yandan yukarıdaki konularda edindikleri bilgi ve becerileri uygulamak için Kanadalı şirketlerde tecrübe edinmek amacıyla çalışabilirler.

VGC International CollegeUluslararası Öğrenci Oranı

VGC’nin dünya çapında 75 farklı ülkeden gelen binlerce uluslararası öğrencisi bulunuyor. Okulun her yıl 2000’in üzerinde mezunu bulunmakta. Öğrenciler, yüksek akademik standartları, kaliteli ve donanımlı eğitimciler, konforlu kampüs ortamı ve bireysel müşteri hizmetleri nedeniyle VGC’yi seçiyor. VGC, öğrencilerin İngilizce öğrenmesine yardımcı olmakla kalmıyor, profesyonel hedeflerine ulaşmasına da destek oluyor.

VGC International CollegeKonaklama

VGC’ye İngilizce eğitimi için gelen öğrenciler için konaklama konusunda iki seçenek ön plana çıkıyor: Aile yanı konaklama ve öğrenci yurtları. Eğitimleri boyunca Kanadalı bir aile yanında kalmak isteyen öğrenciler, hem ülke kültürüne çok daha yakından tanıma, aynı zamanda İngilizce pratik yapma şansına sahip olabiliyor. Bu tür konaklama hizmeti veren ailelerin her biri titiz bir şekilde seçilerek öğrencilerin güvenlik, sağlık, konfor ve hijyen gibi konularda herhangi bir problem yaşamasının önüne geçiliyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle daha fazla vakit geçirmek isteyen öğrenciler için de öğrenci yurtları daha cazip bir seçenek olabilir. Vancouver yurtlarında neredeyse tamamında konaklama için minimum 19 yaş sınırı bulunuyor. Öğrencilerin istedikleri odada kalabilmesi için başvurularını olabildiğince erkeden yapması gerekiyor.