GENEL BİLGİLER

EC English, 1991 yılında İngiltere’de kurulan uluslararası zincir bir dil okuludur. Yurtdışında dil eğitimi denildiğinde akla gelen ilk okullardan biri olan EC English, Amerika’da Boston, New York, Washington DC, Miami, San Diego, San Francisco ve Los Angeles; Kanada’da Toronto, Vancouver ve Montreal; İngiltere’de Brighton, Bristol, Cambridge, Londra, Manchester ve Oxford; Avustralya’da Brisbane, Gold Coast, Melbourne ve Sydney; İrlanda’da Dublin; Yeni Zelanda’da Auckland; Güney Afrika’da Cape Town ve Malta’da St. Julians şehirlerinde yer alan toplam 24 adet merkezinde, başta İngilizce dil eğitimi olmak üzere çeşitli programlar için öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl 140 farklı ülkeden gelen 45,000’den fazla öğrenci, EC English dil okullarından başarıyla mezun olmaktadırlar.

Yıllardır verdiği kaliteli eğitim ile dünyanın önde gelen dil okullarından biri olmayı başaran EC English, öğrencilerinin memnuniyetle bahsettikleri ve gerçekten özel bir eğitim aldıklarını söyledikleri bir kurumdur. Genel İngilizce ve sınav hazırlık programlarının yanı sıra +30 yaş üstü öğrencileri için özel oluşturulan sınıfları, +50 yaş üstü kişiler için hazırlamış olduğu keyifli dil ve gezi programları ve 18 yaş altındaki öğrencileri için sunduğu yaz okulu programları ile yurtdışındaki en kaliteli dil okulları arasında önemli bir yere sahiptir. EC English, ulusal ve uluslararası birçok kurum ve kuruluş tarafından akredite edilmiş bir dil okuludur. EC English’i tanıyan ve akredite eden kurumlardan bazıları; ACCET, ACELS, Independent Schools Inspectorate, British Council, FELTOM, BPPE, English USA, Languages Canada, BPSS, PTIB, ALTO, English UK, TESL Canada, Marketing English in Ireland, EduSA şeklinde sıralanabilir. EC English’in her şubesi kolaylıkla erişilebilir ve merkezi noktalarda bulunmaktadır. Ayrıca EC English, merkezlerini üniversite kampüslerinin yoğun olduğu lokasyonlarda açmaya özen göstermektedir. Üst seviyedeki kaliteli ve teknolojik sınıflarda, ultra modern ve ferah okulları ile mesleklerinde son derece başarılı ve mesleki akreditasyonlara sahip öğretmenler tarafından eğitimleri tamamlanan öğrenciler, Dünya çapında geçerli bir dil sertifikasına sahip olmaktadırlar. EC English, sahip olduğu bu akreditasyonları ile Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen okullar arasında her zaman ilk sıralarda yer almaktadır.

EC English Montreal şubesi, Kanada’nın en büyük ikinci, Quebec eyaletinin ise en büyük şehrinin merkezinde bulunmaktadır. Dünya üzerinde Paris’ten sonra en fazla Fransızca konuşulan şehir olan Montreal, Kanada’nın en kalabalık ve önemli şehirlerinden biridir. Amerika kıtasındaki en Avrupai şehir olarak nitelendirilen Montreal’de hem İngilizce dil eğitimi hem de Fransızca dil eğitimi alınabilmektedir. EC English’in Montreal kampüsü, şehrin en önemli alışveriş caddesi olan St. Catherine üzerinde yer almaktadır. Şehrin kalbinde konumlanan okul binasında ücretsiz internet erişimi, bilgisayar erişimi bulunan kütüphane ve çalışma salonları, kafeterya, oyun ve dinlenme alanları bulunmaktadır. Kanada’da İngilizce kursu almak isteyen öğrenciler için EC English’in Montreal kampüsü, 23 sınıfta 300’e yakın öğrenciye eğitim verebilecek kapasitededir. Her sınıfta ortalama 14 öğrenci eğitim görmektedir.
Kanada dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Kanada vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Kanada’da İngilizce eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Kanada’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

EC ENGLISH MONTREAL DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da dil okulu fiyatları, anadili İngilizce olan birçok ülkeye göre oldukça uygun ve caziptir. Kanada, yurtdışında dil eğitimi almak için bütün masrafları hesapladığınızda en uygun seçeneklerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. EC English, uluslararası zincir bir dil okulu olmasına rağmen uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve ELT öğrencilerine özel yıl boyu %30’a varan indirimleri ile ön plana çıkmaktadır. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil ederek sizin için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kanada dil okulları arasında önde gelen kurumlardan biri olan EC English, Montreal kampüsünde öğrencilerinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar planlamıştır.

Bilingual Programme

EC English’in yalnızca Montreal merkezine özel olarak hazırlanmış bu programı, aynı anda iki dil öğrenmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. İki Dilli Program, esnek başlangıç tarihleri ve esnek eğitim sürelerinde her seviye ve her yaştan öğrencinin katılabileceği bir programdır. Haftalık 24 derslik programı seçen öğrenciler 20 ders bir dili, 4 ders diğer dili öğrenirken; haftalık 30 derslik programı seçen öğrenciler 20 ders bir dili, 10 ders ise diğer dili öğrenmektedirler.

General English/French

Esnek başlangıç tarihleri olan bu programda öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme yeteneklerinin tamamını geliştirmeyi amaçlayan Genel İngilizce ve Genel Fransızca programlarına her seviyeden öğrenciler katılabilmektedirler. Genel İngilizce ve Genel Fransızca eğitimine katılan öğrenciler hafta 20 ders eğitim almaktadırlar.

Semi-Intensive English/French

Talebe göre düzenlenebilen başlangıç tarihlerinde düzenlenen Yarı-Yoğun İngilizce ve Yarı-Yoğun Fransızca programlarına katılmak için herhangi bir dil seviyesi zorunluluğu yoktur. Her seviyedeki öğrenci bu programa katılabilmektedir. Yarı-Yoğun İngilizce ve Yarı-Yoğun Fransızca eğitimine katılan öğrenciler hafta 24 ders eğitim almaktadırlar.

Intensive English/French

Öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme seviyelerini geliştirirken aynı zamanda da pratiğe önem veren Yoğun İngilizce ve Yoğun Fransızca programlarına her seviyedeki öğrenciler katılabilmektedir. Yoğun İngilizce ve Yoğun Fransızca eğitimine katılan öğrenciler hafta 30 ders eğitim almaktadırlar.

Academic Semester/Year

EC English’te 24 hafta ve üzerinde eğitim almak isteyen öğrenciler için oluşturulmuş bu programda başlangıç tarihleri esnektir ancak eğitim süresi minimum 24 hafta olmalıdır. Her seviyede öğrencinin kabul edildiği Akademik Dönem/Yıl programında öğrenciler kendi seviyelerine uygun sınıflarda eğitimlerine başlayarak uzun vadede akademik İngilizce veya Fransızca hedeflerine ulaşmaktadırlar. Akademik Dönem/Yıl programına katılan öğrenciler, eğitimlerini tamamladıklarında uluslararası geçerli bir dil sınavına girmektedirler. Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler IELTS, TOEFL, Cambrdige ve TOEIC sınavlarından birine girerek alacakları dil sertifikalarını iş başvuruları, üniversite başvuruları veya göçmenlik süreçleri gibi çeşitli amaçlarla kullanabilmektedirler.

Yukarıda yer alan programlar Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için EC English’in Montreal merkezinde verilen programlardan bazılarıdır. Bu programlar dışında EC English’in Montreal ve diğer merkezlerinde “English or French for Work”, “Young Learners”, “Club +50 Montreal”, “DELF & DALF Exam Preparation”, “English of French + Gastronomy” ve benzeri programlarda eğitimler de verilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada’da dil kursuna gelen öğrenciler yalnızca verilen eğitimlerden değil, sunulan imkanlardan ve sosyal aktivitelerden de oldukça memnunlar. EC English, İngilizce eğitimi için Montreal şehrini tercih eden öğrencilerine eğitim alırken aynı zamanda yeni arkadaşlar edinebilecekleri, yeni kültürler tanıyabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve fazlasıyla İngilizce pratiği yapabilecekleri sosyal bir ortam oluşturmayı ilke edinmiştir. Merkezin bulunduğu şehri en iyi tanıyan ve aktivite programını öğrencilerin maksimum faydalanabileceği bir şekilde oluşturan koordinatörler, sosyal aktivite ve etkinlik programlarını her ay yenilemektedirler.

Kanada’da İngilizce eğitimi için EC English dil okulunu seçen öğrencilerin katılabilecekleri popüler aktivite ve etkinliklerden bazıları; Montreal şehir merkezi turu, Toronto ve Niagara Şelalesi gezisi, Ottawa şehir turu, Mont-Royal gezisi ile Montreal şehri manzarasını izlemek, Old-Montreal turu, Notre-Dame Basilica turu, Fine Arts Museum gezisi, Parc La Fontaine’de Voleybol maçı, Futbol ve Frizbi maçları, Bowling, Plaj Etkinliği, Pizza Partisi, Mısır Festivali, Karaoke partisi, New York gezisi (ABD vizesi olan öğrenciler için), Barbekü partisi şeklinde sıralanabilir.

KONAKLAMA

Kanada’da İngilizce kursu için bulunan öğrenciler, EC English’te aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi olmak üzere 2 çeşit konaklama seçeneğine sahip olmaktadırlar. Eğitim süreleri boyunca aile yanında kalmak isteyen öğrenciler hem ülke kültürünü çok yakından tanıma hem de dil pratiği yapma fırsatı yakalıyorlar. Bu tür konaklama hizmeti veren ailelerin her biri oldukça titiz bir şekilde seçilerek, öğrencilerin güvenlik, hijyen, sağlık ve konfor gibi konularda herhangi bir problem yaşamasının önüne geçilmektedir.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen kişilerle tanışmak ve daha fazla vakit geçirmek isteyen öğrenciler için de paylaşımlı öğrenci evleri daha cazip bir seçenek olabilir. Öğrenci evleri okul kampüsüne 15 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Öğrencilerin istedikleri odada kalabilmesi için başvurularını olabildiğince erkeden yapması gerekiyor.

MONTREAL ŞEHRİ

Montreal şehri, Kanada’da İngilizcenin yanı sıra Fransızcanın da resmi dil olarak kabul edildiği tek eyalet olan Quebec eyaletinin en kalabalık, Kanada’nın ise en kalabalık ikinci şehridir. Saint Lawrance ve Ottawa nehirlerinin kesiştiği noktada yer alan Montreal şehrinin nüfusu 3,800.000’dir.

Şehir adını aldığı Mount Royal (Kutsal Dağ/Kraliyet Dağı)’in çevresinde, Kanada’nın bütün şehirlerinde olduğu gibi oldukça sulak ve yeşil bir bölgede kurulmuştur. Sanayi Devrimi döneminde şehirleşmeye başlayan Montreal, oldukça şık ve modern bir görünüme sahiptir. Montreal’in dar ve sık yapılı ara sokakları, kendisine tipik bir Fransız kasabası havası katmaktadır. Fransız mimarisi etkisinin fazlasıyla hissedildiği, doğal yaşam ile şehir hayatının iç içe olduğu Montreal şehri, Amerika kıtasının en Avrupai şehri olarak nitelendirilmektedir. Dünyada yalnızca 11 kente verilmiş olan “UNESCO City of Design” (Kent Tasarımı) ödülüne sahiptir. Atlas Okyanusu ve Büyük Göller’i birbirine bağlaması nedeniyle oldukça gelişmiş ve önemli bir liman ve ticaret kenti olmasının yanı sıra, yapılan kültür ve sanat etkinlikleri ile de adını dünyaya duyurmayı başarmıştır. Şehirde yaşayanlar genellikle Fransızca konuşmayı tercih etse de; hem Fransızca hem de İngilizce dillerine sahip oldukları için, her iki dilde de iletişim kurmak oldukça kolaydır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilen McGill University de dahil olmak üzere şehirde dört adet üniversite ve birçok kolej bulunmaktadır.

Tüm bu özellikleri ile fazlasıyla turistik bir şehir olan Montreal, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en cazip destinasyonlardan biridir. Şehirde Kültür, sanat ve spor etkinlikleri dışında gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Ünlü Mont-Royal Dağı, Lachine Canal, Montreal Botanik Bahçesi, Montreal Olimpiyat Stadyumu, Eski Montreal Bölgesi (Old Montreal), Notre Dame Bazilikası, Place Jaguis Cartier, Montreal Güzel Sanatlar Müzesi, Kanada Demiryolu Müzesi, McGill Üniversitesi ve Saint Joseph Mabedi bunlardan yalnızca bazılarıdır. Kanada’nın iklimi dolayısıyla Montreal’de 5 ay süren ve oldukça sert geçen kış aylarından etkilenmemek ve hayatı sekteye uğratmamak amacıyla yapılmış bir yeraltı kenti bulunmaktadır. Yaklaşık 32 kilometre uzunluğu ile Dünyanın en büyük yeraltı kenti olan bu kent, kış aylarında, gündüz vakti ortalama 500,000 ziyaretçiye sahiptir. Yaklaşık 2,000 adet mağaza ve onlarca alışveriş merkezinin bulunduğu bu ünlü yeraltı kenti metro hatları ile bağlantılıdır. Bazı otellerin bile doğrudan bu yeraltı şehrinden girişleri bulunmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA