Cervantes Escuela Internacional

Cervantes Escuela Internacional

Cervantes Enstitüsü’nün akredite merkezi ve referans örgütlerin kurucusu olan Cervantes Escuela Internacional, 30 yıldır Dünya’nın birçok yerinden öğrenciye İspanyolca öğretmektedir. Öğretme yöntemleri eğitimle, kültürel etkileşimin iç içe geçirildiği başarılı bir programdır. Öğrenme ortamları, interaktif beyaz tahtalar ve bilgisayar tabanlı internet erişimli sınıflardan oluşur. Teknoloji ile eş zamanlı olarak eğitim ortamları da güncellenmektedir. Etkili eğitim sistemleri sayesinde eğitime başladığınız ilk andan itibaren İspanyolca konuşabilmeniz hedeflenmektedir. Eğitimler 6 seviyeye ayrılmıştır. Okula gelinen ilk gün seviyeniz belirlenerek bu 6 seviyedeki sınıftan birine yerleştirmeniz yapılmaktadır. Cervantes Escuela International, başarılı eğitimcilere sahip bir okuldur. Tüm öğretmenler İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünde yükseklisans yapmış eğitimcilerdir. Birçoğunun anadili İspanyolcadır. İspanya’da dil kursuna gitmek isteyen öğrencilerimizin fazlasıyla tercih ettikleri okullardandır.

Okulun Malaga’ da bulunan ofisinde öğrencilere sürekli destek vermek üzere hazır bulunan personel bulunmaktadır. Öğrenciler akıllarına takılan her konu hakkında öğrenci danışmanlarına başvurabilirler. Ders dışında gerçekleştirilen etkinlikler çoğunlukla ücretsiz olarak öğrencilere sağlanmaktadır. Seville, Granada, Cordoba gibi tarihi İspanyol şehirlerinde hafta sonu gezintileri de yapılmaktadır.

Okul binası geniş bir bahçeye ve terasa sahiptir. Tüm derslikler ders yapılmaya uygun ışıklandırma ve iklimlendirme sistemlerine sahiptir. Öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanabileceği kütüphane ve bilgisayar sınıfları bulunmaktadır. Öğrenciler okulun her yerinde ücretsiz olarak internete bağlanabilirler. Okul plaja 50 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Tarihi şehir merkezi 10 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile ziyaret edilebilecek uzaklıktadır.

Öğrenciler, özel dairelerde, ortak kullanımlı dairelerde veya aile yanında konaklayabilirler. Öğrencilerin yanlarında kalabilecekleri aileler özenle seçilmiştir.

Yoğun İspanyolca Kursu
Yoğun İspanyolca kursu 1 hafta minimum olmak üzere 12 hafta boyunca katılım sağlanabilecek kurslardır. Haftada 24 ders yapılmaktadır. İspanyolcada A1 seviyesinden C2 seviyesine kadar öğrenci kabul edilmektedir. Her sınıfta en fazla 9 öğrenci olacak şekilde sınıflar ayarlanmıştır. Dersler genellikle sabahları ve öğleden sonra yapılmaktadır.

Süper Yoğun İspanyolca Kursu
Süper Yoğun İspanyolca kursu 1 hafta minimum olmak üzere 12 hafta boyunca katılım sağlanabilecek kurslardır. Haftada 30 ders yapılmaktadır. İspanyolcada A1 seviyesinden C2 seviyesine kadar öğrenci kabul edilmektedir. Her sınıfta en fazla 9 öğrenci olacak şekilde sınıflar ayarlanmıştır. Dersler genellikle sabahları ve öğleden sonra yapılmaktadır.

Dele Sınavına Hazırlık Kursu
DELE diploması yabancı dilinizin İspanyolca olduğuna dair kanıt niteliği taşıyan bir diplomadır. DELE sınavına hazırlık kurslarında Cervantes öğrencilerine A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinde eğitim vermektedir. Herhangi bir İspanyol Üniversitesi’nde eğitim görecek öğrencilerin bu belgeye sahip olması beklenmektedir. DELE sınavına hazırlananlar için haftada 20 ders yapılmaktadır. Dersler 2 veya 4 hafta süre ile devam ettirilmektedir. Her sınıfta 5 öğrenci bulunmaktadır. Sınava 2 veya 4 hafta kala sınıflar eğitime başlar. DELE sınav kaydı için Cervantes öğrencilerine yardımcı olmaktadır. Sınav için ön kayıt examenes.cervantes.es adresinden yapılabilmektedir.

Profesyoneller İçin İspanyolca
Cervantes, hukuk, turizm, tarih gibi branşların profesyonelleri için İspanyolca dil kursları vermektedir. Bu kursları kişinin alanının gerekliliklerine göre tasarlayan okul mesleğiniz için gerekecek yeterli bilgiyi alabilmeniz için ellerinden gelen en iyi eğitimi tarafınıza sunmaktadır. Profesyoneller için İspanyolca kurslarına katılmak için en az B2 düzeyinde İspanyolca biliyor olmanız gerekmektedir. Kurslar C2 seviyesine gelindiğinde sona erecektir. Haftada 20 saat öğrencinin çalışma programına adapte edilerek ders düzenlenir. Maksimum 6 kişinin bulunduğu sınıflarda veya birebir ders alma seçeneğiniz bulunmaktadır.

Flamenko Eşliğinde İspanyolca
Hem dil öğrenmek hem de fiziksel beceriler edinmek için seçebileceğiniz bu kurs sayesinde eğlenirken dil öğrenebilirsiniz. Haftada 20 saat dil eğitimi verilen bu kursta haftada 6 saat de Flamenko dansı öğrenirsiniz. Her sınıfta 12 kişiden 6 çift yer almaktadır.