İrlanda’da Dil Eğitimi

 1. Çalışma İzni
  İrlanda’da dil eğitimi almak için en önemli nedenlerden biri ülkenin 25 hafta ve üzeri dil eğitimine katılan öğrencilere çalışma izni vermesidir. Dil eğitimi alırken boş zamanlarınızda çalışabilir ve konaklama ya da bir kısım yaşam maliyetinizi karşılayacak kadar bir gelir elde edebilirsiniz.
 2. Doğal Güzellikler ve Sosyal Yaşam
  İrlanda herkesin bildiği gibi doğal güzellikleri ile ünlü bir ülkedir. Ülkede yeşilin her rengi mevcut olup doğal güzelliklerin tadını çıkarmanızı sağlar. Büyük ve güzel parklarında dinlenebilir aynı zamanda doğanın sesini dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda her yıl on binlerce uluslararası öğrenci İrlanda’da dil eğitimi ya da üniversite eğitimi için ülkeye gelmektedir, bu da sosyal hayatta muhteşem bir çeşitlilik olması ve farklı onlarca etkinlik yapılması anlamına gelmektedir.
 3. Konum
  İrlanda konum itibari ile Türkiye’den uçakla rahatlıkla ulaşılabilecek bir bölgededir. İrlanda’da dil kursuna gitmek isteyen öğrenciler Türkiye’den ortalama 3 – 3.5 saat gibi bir sürede İrlanda’ya ulaşım sağlayabilirler.
  Aynı zamanda İngiltere vizesine de sahipseniz İngiltere’ye ulaşımın kolay olması sebebi ile boş zamanlarınızda İngiltere’deki farklı şehirleri de ziyaret edebilirsiniz.
 4. Uygun Fiyatlar
  Yurtdışında dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için İrlanda dil okulu ücretleri kesinlikle her bütçeye hitap edecek çeşitliliktedir. Öğrenciler her dönem oluşturulan okul promosyonlarından yararlanarak çok uygun maliyetlerle İrlanda’da dil eğitimi alabilirler. İrlanda’da daha uygun maliyetlerle konaklama bulabilme imkanınızın olmasından kaynaklı konaklamalar genellikle kısa süreli sunulur. Bu da ilk etapta yapılacak olan ödemenizde kısa süreli ödeme avantajı sağlar. Kısacası İrlanda’da eğitim almanız muadili olan İngiltere gibi ülkelere kıyasla daha ekonomiktir.
 5. İrlanda’da iş seçenekleri
  İrlanda’da dil eğitimi alan öğrencilerin %99 ‘u Dublin’i ya da Dublin’e çok yakın konumlanmış şehirleri tercih ediyor. Bunun en büyük sebebi Dublin’de iş seçeneklerinin çok fazla sayıda olmasıdır. Kafeler, restoranlar öncelikli iş sunan alanlar olup bazı öğrencilerimiz teknoloji alanlarında ya da kendi mesleklerine yönelik alanlarda da çalışabilmektedir.
  İrlanda son yılların bilişim üssü haline gelmiş bir ülkedir. Google, Microsoft gibi dünya devlerinin merkezlerinin yer aldığı Dublin, uluslararası öğrencilere çok çeşitli iş olanakları sunar.

İrlanda dil okulları ve İrlanda’da dil okulu fiyatlarını yakından incelemek için tıklayınız