GENEL BİLGİLER

EC English dil okulu; günümüzde de üç kıtada ve 5 ülkede hizmet vermekte olan her yıl 140’dan fazla ülkeden 40.000’den fazla öğrenciye hizmet veren uluslararası zincir bir dil okuludur. EC Oxford dil okulu, eğitim kalitesi ve sosyal aktivite programları ile en çok tercih edilen şubelerinin başında gelmektedir.

EC Oxford dil okulu; tarihi ve akademik bu şehirde, öğrencilerine, harika bir dil eğitimi sunmaktadır. EC Oxford şehir merkezine, yürüme mesafesi 8 dakika, dünyanın en ünlü Üniversitesi olan Oxford Üniversitesine ise 10 dakika yürüme mesafesindedir.

EC Oxford binasında 15 adat interaktif yazı tahtasına sahip sınıf, kütüphane, özel çalışma odası , 17 bilgisayar ve ücretsiz kablosuz internet bulunmaktadır.

EC English Oxford dil okulu şehir merkezinde yeni ve modern bir okula sahiptir. Okulda Genel ve Yoğun İngilizce kurslarının yanı sıra, aynı zamanda İş İngilizcesi, şehirde İngilizce ve Ielts ve Cambridge Sınav Hazırlık kursları da verilmektedir.

EC ENGLISH OXFORD DİL OKULU FİYATLARI

EC Oxford merkezinde dilediğiniz haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Seçtiğiniz program ve konaklama seçeneğine göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. Aşağıda İngiltere EC Oxford dil okulu fiyatlarını, hafta, program, konaklama bilgisi ve diğer tüm ücretleri kapsayacak şekilde inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Genel İngilizce programları İngilizce dil bilginizi tüm alanlarda geliştirmeyi hedefleyen temel İngilizce programıdır. Dile hakim olmanızı sağlayacak gramer ve kelime bilgisini öğretirken, temel seviyede okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi hedefler. Dilin dört temel noktasında; konuşma, dinleme, okuma ve yazma, pratik yapmanızı sağlamaktadır. Haftalık ders saati 20 ders olarak belirlenmiştir.

Yoğun İngilizce

İngilizce bilgisini mümkün olan en hızlı biçimde ilerletmek isteyen öğrenciler için hazırlanan program hızlı ve yoğun şekilde akıcılık kazanmayı ve okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen programlardır. Yoğun İngilizce programının haftalık ders saati 30 ders olarak belirlenmiştir.

İş İngilizcesi

Haftada 20 ders Genel İngilizce ve 10 ders İş İngilizcesi eğitimi verilen bu program öğrencinin iş hayatını birebir ilgilendiren konularda İngilizce öğrenmesini hedefleyen programlardır. Programa katılacak öğrencilerin İngilizce seviyelerinin minimum B1 (Pre-Intermediate) olması beklenmektedir. Her ders 45 dakikadır

Akademik Yıl İngilizce

24 hafta ve daha uzun süreli eğitim almak ve aynı zamanda kendilerini IELTS, TOEFL, Cambridge gibi sınavlara hazırlamak isteyen öğrenciler için hazırlanan uzun süreli genel İngilizce programıdır. Haftada 20 veya 30 ders alabilirsiniz.

Şehirde İngilizce

Bu program yabancı bir şehirde özgür bir şekilde dil eğitimi almanızı sağlayacak. Dil bilgisi temel becerilerinizi geliştirip konuşma pratiğinde akıcılık kazanacak ve haftanın belirli günlerinde ders dışında şehirde eğitimin farkını yaşayacaksınız. Şehirde ders programının haftalık ders saati 30 ders olarak belirlenmiştir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

EC Oxford’da ilk gün hoş geldiniz partisi ile arkadaşlarınızı ve EC çalışanlarını yakından tanıma fırsatı yakalayacaksınız.

EC Oxford, yıl boyunca öğrencilerine sunduğu çeşitli sosyal aktivitelerle öğrencilerin dikkatlerini çekmektedir.  Her ay için özel düzenlenen her güne bir aktivite ve gezi planı ile öğrencilere arkadaşları ile birlikte hoşça vakit geçirmelerini vadediyor. EC Oxford şehrinde dil eğitimi alırken;

Pitt Rivers Müzesini ziyaret edebilir,

Oxford Üniversitesi’ni görebilir,

Doğa ve Tarih müzesinde dinozor kemiklerini ve antik şehri keşfedebilir,

Oxford Kalesini ve yemyeşil botanik bahçelerini görebilirsiniz.

KONAKLAMA

Oxford’da dil eğitimi aldığınız sürece aile yanı konaklamanın yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle paylaşımlı mutfakta kendi yemeklerinizi özgürce hazırlayarak yurt konaklamasını da tercih edebilirsiniz.

Anadili İngilizce olan ailelerin yanında konaklamak size konuşma pratiği yanı sıra evde yaşam alanınızda konforlu bir şekilde kalmanıza olanak sağlar. Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Seçilmiş, güvenlikli ve deneyimli ailelerdir.

Öğrenci yurtları ise özel olarak seçilmiş öğrenci apartlarından ve yurtlardan oluşur tek kişilik veya çift kişilik oda seçenekleri ile harika bir yaşam deneyimi sunar. Özgür bir yaşam tarzı isteyen ve yeni arkadaşlar edinmek için uygundur.

OXFORD ŞEHRİ HAKKINDA

Dünyanın en ünlü üniversitelerine ev sahipliği yapan Oxford şehri İngiltere’nin kültürel ve tarihi açıdan en önemli şehirlerinden biridir. İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan şehir metro ile Londra’ya uzaklığı 30 dakikadır ve 24 saat ulaşım imkanı bulunur.

Dünyanın akademik geçmişi en eski ve en zengin olan Oxford şehri tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Şehrin %30 u öğrenci nüfusunu oluşturmaktadır. Oxford üniversitesi tarihi binaları ve kampüsleri ile yıl içerisinde binlerce turisti de Oxford’a çekmektedir.

Taş binaları, kaldırımları, müzeleri, kitapçıları ile Oxford şehri muhteşem büyüleyici bir havaya bürünmüştür. Bu entelektüel şehir İngilizce dil eğitimi içinde İngiltere’deki en iyi lokasyonlardan biridir. Bünyesinde kaliteli birçok dil okulu barınmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

EC Dil Okulları kurulduğu tarihten itibaren dünyanın birçok yerinden her yıl binlerce öğrenciyi ağırlayıp dil eğitimi vermektedir. Farklı yaş grupları ve farklı kültürlerden öğrencilerin İngilizce eğitimi aldığı EC English, her yıl binlerce öğrenciyi mezun etmektedir. EC Oxford dil okulunda Türk oranı dönemlik değişmekle birlikte %14 civarındadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA