GENEL BİLGİLER

EC Cambridge, şehrin tam merkezinde yer almaktadır. EC English Cambridge Dil Okulu, ünlü Kings Colleges kilisesi, Market Square ve EC öğrencilerinin de ücretsiz yararlanabildikleri Cambridge Şehir Kütüphanesine yürüyüş mesafesindedir. Bu özelliğiyle şehrin en merkezi okulu olarak görülmektedir.

Tam donanımlı 15 sınıfa sahip olan EC Cambridge dil okulu, modern bir binada yer almaktadır. Ayrıca okulun içerisinde bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, kafeterya, öğrenci dinlenme alanı ve kablosuz internet erişimi bulunmaktadır.

Dünyanın en büyük zincir okullarından biri olarak gösterilen EC dil okulu Cambridge şubesinde her seviyeye uygun genel İngilizce programlarının yanı sıra akademik İngilizce, sınav İngilizcesi ve iş İngilizcesi gibi programlarda sunulmaktadır. EC Cambridge lokasyonu, eğitim kalitesi ve renkli sosyal aktiviteleri ile her yıl binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. 

EC CAMBRIDGE DİL OKULU FİYATLARI

EC Cambridge merkezinde dilediğiniz haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Seçtiğiniz program ve konaklama seçeneğine göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. Aşağıda İngiltere EC Cambridge dil okulu fiyatlarını, hafta, program, konaklama bilgisi ve diğer tüm ücretleri kapsayacak şekilde inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

EC Cambridge dil okulunda Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, ve IELTS Hazırlık programlarına katılabilirsiniz. 

Genel İngilizce

Genel İngilizce programları İngilizce dil bilginizi tüm alanlarda geliştirmeyi hedefleyen temel İngilizce programıdır. Dile hakim olmanızı sağlayacak gramer ve kelime bilgisini öğretirken, temel seviyede okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi hedefler. Dilin dört temel noktasında; konuşma, dinleme, okuma ve yazma, pratik yapmanızı sağlamaktadır. Haftalık ders saati 20 ders olarak belirlenmiştir. Kursa katılım minimum 16 yaştır.

Yoğun İngilizce

İngilizce bilgisini mümkün olan en hızlı biçimde ilerletmek isteyen öğrenciler için hazırlanan program hızlı ve yoğun şekilde akıcılık kazanmayı ve okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen programlardır. Yoğun İngilizce programının haftalık ders saati 30 ders olarak belirlenmiştir.

İş İngilizcesi

Haftada 20 ders Genel İngilizce ve 10 ders İş İngilizcesi eğitimi verilen bu program öğrencinin iş hayatını birebir ilgilendiren konularda İngilizce öğrenmesini hedefleyen programlardır. Programa katılacak öğrencilerin İngilizce seviyelerinin minimum B1 (Pre-Intermediate) olması beklenmektedir. Her ders 45 dakikadır.

Akademik İngilizce

Ec Cambridge’de 24 hafta ve daha uzun süreli eğitim almak ve aynı zamanda kendilerini IELTS, TOEFL, Cambridge gibi sınavlara hazırlamak isteyen öğrenciler için hazırlanan uzun süreli genel İngilizce programıdır. Haftada 20 veya 30 ders alabilirsiniz.

IELTS Sınav Hazırlık

IELTS sınavında başarılı olmanız için gerekli İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini kazandırarak, daha iyi bir puan almanız için size yardımcı olacak bu program IELTS sınavındaki soru tiplerini öğrenmenize de yardımcı olur. Haftalık ders saati 20 ders olarak belirlenmiştir. Kursa katılım seviyesi minimum B1 olmalıdır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

EC Cambridge’de ilk gün hoş geldiniz partisi ile arkadaşlarınızı ve EC Cambridge çalışanlarını yakından tanıma fırsatı yakalayacaksınız.

EC Cambridge dil okulu, yıl boyunca öğrencilerine sunduğu çeşitli sosyal aktivitelerle öğrencilerin dikkatlerini çekmektedir. Her ay için özel düzenlenen her güne bir aktivite ve gezi planı ile öğrencilere arkadaşları ile birlikte hoşça vakit geçirmelerini vadediyor.

Cambridge şehrinde bulunduğunuz sürece;

Cambridge Üniversitesini ziyaret edebilir,

Şehirdeki meşhur botanik bahçelerinde gezebilir,

Cam Nehri’nde arkadaşlarınızla punting yapabilir,

Arkadaşlarınızla birlikte bisiklet kiralayıp şehri gezebilir,

Şehirde ki müzeleri ve Gothic Chapel’i ziyaret edebilirsiniz.

KONAKLAMA

İngiltere’de dil eğitimi için bulunan öğrenciler için EC Cambridge, aile yanı ve öğrenci yurdu olmak üzere iki çeşit konaklama seçeneği sunmaktadır.

Aile yanında kalmak isteyen öğrenciler, kahvaltı ve akşam yemeği seçeneğiyle, anadili İngilizce olan ev sahipleri ile dil pratiği yapma fırsatı yakalıyorlar. EC dil okulları tarafından özenle seçilen aileler oldukça güvenilirdir.

Yurt seçeneğini tercih eden öğrenciler ise, farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle tanışıp birlikte yaşayabilir. Bu konaklamalarda öğrencilerin ortak kullanabileceği ya da özel mutfak seçenekleri mevcuttur.  Öğrenci yurtları genel olarak okul lokasyonuna yakın konumda bulunmaktadır.

CAMBRIDGE ŞEHRİ

Cambridge, Londra’nın 105 km kuzeyinde bulunan kolejleri ve üniversiteleri ile meşhur bir öğrenci şehri olmanın yanı sıra yaşam kalitesinin üst seviyede olduğu şehirler arasında gösterilmektedir.

Cambridge Üniversitesi dünya sıralamasında en iyi üniversiteler arasında gösterilmektedir. İngiltere’de dil eğitimi alırken Cambridge Üniversitesi’ndeki derslere ve seminerlere katılarak eşsiz bir deneyim elde edebilirsiniz.

Cambridge tarihi yapısı ve eğitim tecrübesi ile her yıl dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrenciler ağırlıyor. EC Cambridge dil okulunda eğitim alırken Cam nehri boyunca yürüyüşe çıkabilir, nehir kıyısında piknik yapabilir ya da nehirdeki küçük kayıklarla arkadaşlarınızla yapacağınız gezintide bu tarihi şehri baştan keşfedebilirsiniz. Eğlence mekanları, lezzetli menüleri ile cafe ve restoranları, müzeleri, tarihi yapıları yanı sıra düzenlenen hafta sonu turları ile Londra ve Oxford gibi yakın şehirleri görmeye gidebilirsiniz. 

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

EC Dil Okulları kurulduğu tarihten itibaren dünyanın birçok yerinden her yıl binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle tanışıp yepyeni kültürler öğrenmek için güzel bir fırsat sunar.  EC Cambridge merkezindeki milletlerin dağılımını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef