GENEL BİLGİLER

İngiltere’nin en elit bölgelerinden biri olan Bristol’deki EC English dil okulu, pek çoklarının gıpta ettiği kadar merkezi bir lokasyonda, Queen Square’de bulunmasıyla övünür. Burası aynı zamanda İngiltere’nin ‘Yeşil Bayrak Ödülü’nü hak ettiği en güzel yeşilliğe ve peyzaja sahip yerlerinden bir tanesidir. İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için aydınlık ve geniş sınıflarıyla öğrencilerinin motive bir şekilde okula gidip gelmesini sağlayan EC’nin Bristol şubesi, şubeleri içerisinde en gözdelerinden bir tanesidir.

EC Bristol 2011 yılında hizmete başlamıştır. Zincir okullar markası olan EC’nin butik okullarından biridir. En yüksek sezonda bile 191 öğrenciye eğitim verebilmektedir. Okulda 18 derslik mevcuttur, sınıflarda ortalama 11 öğrenci olur, yetişkin programları olan kurumda öğrenci kabulü 16 yaşından itibaren başlar. EC’nin diğer tüm okullarında olduğu gibi, burada da tüm sınıflarda akıllı tahta teknolojisi kullanılır. Okul 3 katlı modern bir binadadır, giriş katında resepsiyon ve öğrencilerin boş zamanlarında kullanabilecekleri alanlar, 18 bilgisayarın bulunduğu çalışma setleri bulunur, üst katlarda ise sınıflar ve ofisler mevcuttur.

Bristol’de bulunan diğer okullarda görülmeyen ve EC English’in öğrencilerinin dil öğrenme serüvenlerinde heyecanlı ve coşkulu bir başlangıç yapmasını sağlayan ‘Orange Carpet Experience’ yani ‘Turuncu Halı Deneyiminden de unutmadan bahsetmek gerekir. Okula gidilen ilk gün, resepsiyonda sizi bekleyen ekibin hem başlangıç oryantasyonu hem kendilerini tanıtma hem de sizi tanıma organizasyonundan memnuniyet oranı bir hayli yüksektir. Bu organizasyon sayesinde, öğrenciler yurtdışı deneyimlerine hızlı ve etkili bir giriş yapmış oluyorlar.

EC Bristol’de seçilen programlara ek olarak söyleşi seansları, son dakika gelişmeleri, yerel konuşma partileri, doğaçlama saatleri gibi başlıklarda oluşturulan dil atölyeleri, ekstra bir eğitmen önderliğinde ücretsiz olarak sunulmaktadır.

EC English öğrencilerine eğer derslerine %90 katılım gösterir, ödevlerini zamanında gönderir ve sorumluluklarını yerine getirirse yoğun İngilizce programı ile 10 haftada, genel İngilizce programı ile 14 haftada bir seviye ilerleme garantisi sunmaktadır. Aksi takdirde hiçbir ücret talep etmeden, yardım, destek ve ek ders verilir. Bu da kurumun eğitim sistemine ne kadar güvendiğinin en büyük kanıtlarından bir tanesidir.

Tüm bu programlar ve organizasyonlar elbette ki okulun profesyonel ekiplerinin özverili çalışmaları sayesinde başarıya ulaşmaktadır. EC English Bristol’de eğitmenler gerekli akreditasyonlara sahip ve köklü deneyimleri olan kişilerdir. Konaklama departmanı her türlü talebe imkanları doğrultusunda hızlıca yanıt vermekte, sosyal etkinlik departmanı öğrencilerin eğitimlerini destekleyici ve gündelik hayatlarını hareketli geçirmesi, kültürle iç içe olmaları için muazzam planlamalar yapmaktadır. Akademik departman gerek dil eğitimlerinin devamlılığı gerekse bu eğitimden sonra devam edilebilecek yüksek öğrenim süreçlerinde öğrencilerine destek olmaktadırlar.

EC ENGLISH BRISTOL DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin, dil eğitimleri almak istedikleri süreç hali hazırda var olan seviyeleri ile varmak istedikleri seviyeleri arasındaki fark ile belirlenir. Bu süreç aynı zamanda ders yoğunlukları ile de uzayabilir ya da kısalabilir. Eğitim maliyetleri öğrencilerin seçtikleri programlar ve uzunlukları hesaplanarak ortaya çıkar. Okulun belli dönemlerde yayınladığı kampanyaları ile daha hesaplı planlamalar yapılabilir.

EC English dil okulu fiyatları ve diğer tüm güncel indirimlerle ilgili ücretsiz bilgi formumuzu doldurabilir, size en yakın ELT şubesinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
EC ENGLISH (Bristol)
Eğitim
Uzun Dönem Akademik İngilizce (30 Ders) 7800 11700GBP
İş İngilizcesi(30 ders) 860 3440 4200GBP
IELTS Hazırlık (20 Ders) 2760 3360 4480GBP
Yoğun İngilizce 860 3440 4200 5600GBP
Uzun Dönem Akademik İngilizce (20 Ders) 6360 9540GBP
Genel İngilizce 690 2760 3360 4480GBP
Konaklama
Aile Yanı ÇK Oda Yarım Pansiyon *42016802520336050407560GBP
Aile Yanı TK Oda Kahvaltı Dahil42016802520336050407560GBP
Aile Yanı TK Oda Yemeksiz39015602340312046807020GBP
IQ Bristol Residence - TK Oda - Özel Banyo790316047406320948014220GBP
Aile Yanı TK Oda Yarım Pansiyon48019202880384057608640GBP
Diğer
Sağlık Sigortası 20 80 120 160 240 360GBP
18 Yaş Altı Aile Yanı Farkı 40 160 240 320 480 720GBP
Ders Materyal Ücreti *** 28 56 56 56 56 56GBP
Kayıt Ücreti 55 55 55 55 55 55GBP
Konaklama Kayıt Ücreti 35 35 35 35 35 35GBP

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Eğer günlük İngilizcenizi ilerletmek ve akıcılık sağlamak istiyorsanız, bu programı değerlendirebilirsiniz. Haftada 20 ders saati ile organize edilen programın her bir ders saati 45 dakikadır.

Yoğun İngilizce

Şayet zamanınız az ve kat etmeniz gereken yol buna göre daha fazla ise, gönül rahatlığı ile yoğun programı değerlendirebilirsiniz. Haftada 30 ders saati ile daha makul bir sürede gelişim sağlayabilirsiniz.

İş İngilizcesi

Bu program haftada 30 ders saati olarak sunulur ve genel İngilizce programı üzerine 10 ders saati de mesleki dil kullanımı edindirilmesi amaçlanır. Programa katılmak için İngilizce seviyenizin minimum pre-intermediate (orta öncesi) olması gerekmektedir ve bu programı maksimum 10 hafta değerlendirebilirsiniz.

English in The City

Hayata dokunarak öğrenmenin esas alındığı bir programdır, yine 30 ders saati programlanır, genel İngilizce üzerine alacağınız 10 ders saatinin birinde arkadaşlarınızla birlikte yerel turistik yerleri deneyimlemek için okul dışında aktiviteler yapar, derse dönüp bunun üzerine tamamlayıcı çalışmalar yaparsınız.

Akademik Dönem / Yıl

24 hafta ve üzerinde eğitim planlayan öğrenciler için organize edilmiştir ve her seviyede öğrenci kabul eder. 6 aydan fazla bir süreçte, her hafta 20 ders saati ile çalışmalarını yapan öğrencilerin genellikle hedefleri akademik gelişim ve akabinde yüksek öğrenim olmaktadır. Elbette bunun yanı sıra uzun vadede, her beceride dil bilgisini geliştirmek isteyen öğrenciler de değerlendirebilirler.

Yoğun Akademik Dönem / Yıl

Akademik programın haftada 10 ders saati fazla olan, daha sıkı versiyonudur. Eğer öğrencilerin kısa zamanda iyi bir sınav skoru alması gerekiyorsa, daha disiplinli bir çalışma ve yoğunluk için bu programı tercih edebilirler.

IELTS Sınav Hazırlığı

Diğer programlar gibi her pazartesi günü başlamayan bu programların akademik takvim içerisindeki özel tarihleri kontrol edilmelidir. Kursa katılım için öğrencinin Intermediate (Orta) seviyesinde olması gerekir. Bristol’de dilerseniz 20 dilerseniz 30 ders saati ile programınızı seçebilirsiniz. Öğrencilerin programa minimum 4 hafta katılması önerilir.

Cambridge Exam Preparation

Özellikle sınav tekniklerini geliştirmek üzerine taktiklerin çalıştırıldığı bu programda, hangi Cambridge sınavına hazırlanılıyor ise, öğrencinin hali hazırda sahip olması gereken seviyeler vardır, programın başlangıç tarihleri ile birlikte bunlar da kontrol edilmelidir. Bristol’de 30 ders saati olarak sunulur.

Kurslarla Kombine Edilebilecek Ekstra Çalışmalar

One-to-one (Bire bir özel ders)

Hangi programı tercih ederseniz edin, isteğiniz doğrultusunda, istediğiniz miktarda, bire bir özel ders alabilirsiniz. Okulun sunduğu hizmetler içerisinde bulunamayan, öğrencilerin çok özel talepleri için her zaman kullanılabilir.

Internship(Staj)

Minimum 4 hafta, haftada 30 ders saatinin alındığı programlarda, İngilizce seviyeniz de Upper Intermediate (orta üstü) ise, EC English tarafından 4 hafta ile 12 hafta arasında iş yerleştirmesi yapılabilir. Fakat bu programı maalesef Türk öğrencilerimiz değerlendiremiyor, hali hazırda yalnızca Avrupa Birliği’ne ve Avrupa Ekonomik Alanı’na dahil olan vatandaşlara sunulmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

EC Bristol, disiplinli ve kapsamlı eğitiminin yanı sıra, öğrencilerin orada bulundukları süre boyunca tüm motivasyon ve memnuniyetini üst safhalarda tutmak adına, sosyal etkinliklerini de oldukça hareketli hale getirir. Diğer tüm şubelerinde de olduğu gibi, neredeyse haftanın her günü sınıf arkadaşlarınız ile birlikte katılabileceğiniz, sosyal etkinlik liderlerinin öncülüğünde organize edilen bu etkinliklere resepsiyondan kaydolabilir ve değerlendirebilirsiniz.

Okulun her pazartesi yeni gelen öğrencileri için gerçekleştirdiği hoş geldin partisi artık klasiktir. Bunun yanı sıra şehrin doğal olarak sunduğu, pek çok yerde bulunamayacak etkinlikleri vardır. Çünkü Bristol tam bir festivaller şehridir. Özellikle yaz aylarında Harbour Festivali ve Uluslararası Balon Festivali kaçırılmayacak organizasyonlardır. Bunların yanı sıra başkente yakınlığından dolayı hafta sonları günü birlik Londra turları yine ön plana çıkanlardandır. Kendi aralarında gruplar halinde gerçekleştirdikleri bowling turnuvaları, quiz geceleri, film akşamları ise yine hoşça vakit geçirilen aktivitelerdendir.

KONAKLAMA

EC English Bristol şubesinde, öğrencilerine farklı seçeneklerle konaklamalar sunmaktadır. Aile yanı konaklamaları kültürel olarak yakından gözlem yapabilme ve ekonomik olması durumundan dolayı en çok ön plana çıkan seçeneğidir. Bunlar tek kişilik, çift kişilik, özel banyolu, ortak kullanımda banyolu, yarım pansiyon, tam pansiyon, self-catering şeklinde sıralanabilir. EC aile yanı konaklamalarının okula mesafesi genellikle 15 ila 50 dakika mesafede olabilmektedir. İngiltere’nin büyük şehirlerinden sayılabilecek Bristol adına gayet uygun bir süre aralığıdır.

Aile yanı konaklamalar haricinde öğrencilerin tercih edebileceği diğer alternatifler rezidanslardır. Okula 10 dakika yürüme mesafesindeki ComfortLiberty Park Residence stüdyo odalarında tek kişilik seçenekler sunar. 15 dakika yürüme mesafesindeki Standart PrintHallResidence’da ise hem stüdyo olarak hem ortak kullanımda mutfakla tek kişilik odalar mevcuttur. Her iki seçenekte de öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri tüm olanaklar vardır, kaliteli bir internet bağlantısı, çamaşır odası, haftalık temizlik, ortak oturma odaları, dinlenme alanları, bisiklet parkları, gym odaları okul dışındaki zamanlarında misafirlerine rahat bir ortam sunabilmek için tüm detaylar düşünülmüştür.

BRISTOL İEHRİ

İngiltere’nin güney batısında bulunan Bristol, ülkenin en değerli şehirlerinden bir tanesidir. Doğal güzellikleri, ılıman iklimi, halkının yaşam standartları, eğitim seviyeleri, bilinen gerçek İngiliz kültürünün halen aktif olarak yaşıyor olması, hem şehre hem de şehir içinde oldukça rahat kullanılabilen ulaşım ağı, tüm bunlara rağmen diğer büyük şehirlerle kıyaslandığında daha ekonomik oluşu, burayı pek çok yer arasında ön sıralara yükseltiyor.

Bristol’de gezilip görülmesi gereken yerler, katılınması gereken uluslararası boyutta ses getirmiş organizasyonlar, festivaller, mutlaka tadılması gereken lezzetler, tarihinin okunması ve dokunulması gereken noktaları o kadar çoktur ki, burada ne kadar vakit geçirirseniz geçirin, şehir sizi asla sıkmayacak ve size yeni şeyler sunmayı bırakmayacaktır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

EC English Bristol, kurulduğu günden bu yana her sene dünyanın bir çok farklı ülkesinden öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Her yaştan gencin ingilizcesini geliştirmek amacıyla, bunun dışında iş ingilizcesini geliştirmek isteyen öğrencilerin de İngiltere’de dil eğitimi almak amacıyla katıldığı bu okulda, hem her yaştan öğrenci hem de bir çok farklı ülke ve kültürden öğrenci bulunmaktadır. EC English Bristol merkezinde eğitim alan öğrencilerin ulus dağılımını aşağıdaki tablo da görebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA