BELL Dil Okulu

BELL Dil Okulu (Bell English)

Bell Dil Okulu 1955 yılında Cambridge’de Frank Bell tarafından kurulmuştur. Frank Bell, Cambridge Üniversitesi mezunudur ve İkinci Dünya Savaşında askerlik görevi üstlenmiştir. Savaş sırasında esir düşen Bell, kamplarda öğrencilere İspanyolca ve Fransızca öğretmiştir. Savaş sonunda ülkesine dönen Bell, İngilizce eğitimini uluslararası kulvarda vermeye karar vererek Bell Dil Okulunu kurmuştur. 1972 yılında Bell Educational Trust ve 2012 yılında ise Bell Vakfı kurulmuştur.

Okulda, halen, yüzün üzerindeki ülkeden binlerce öğrenciye samimi ve sıcak bir ortamda kaliteli bir İngilizce eğitimi verilmektedir. Bell Dil Okulu İngilizce öğrenmenin küresel bir eylem olduğunu savunur. Öğrencilerin dili en iyi şekilde öğrenmelerini hedefleyen okulda Cambridge Üniversitesinden profesyoneller ders vermektedir. Okul, bu nedenle, İngiltere’de dil eğitimi alacak öğrenciler için çok iyi bir alternatif sunmaktadır.

Bell Dil Okulu, Cambridge, Londra, StAlbans, Berkshire ve Oxfordshire’da kampüslere sahiptir. Cambridge kampüsü 60 yıldır Bell Dil Okulu’nun merkezi olma niteliğini taşımaktadır. Cambridge Üniversitesi bu şehirde yer alır. Akademik mükemmeliyet bu şehirde yaşanmaktadır. Londra kampüsü Bloomsbury’nin merkezindedir. Diğer Bell merkezlerine göre küçük bir kampüstür. British Museum, CoventGarden ve Oxford Caddesine yürüme mesafesindedir. St. Albans Kampüsü İngiltere kırsalında yer almaktadır. Viktorya dönemi mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu St. Albans, öğrencilere huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamaktadır. Wellington Koleji içerisinde yer alan Berkshire Kampüsü, 400 dönümlük bir arazinin içerisinde yer almaktadır. Öğrencilerin doğa sporları ve İngiliz kültürü hakkında detaylı bilgi sahibi olmalarını sağlar. Oxfordshire Kampüsü, Bloxham okulunun içerisindedir. Binicilik ve sanat üzerine eğitimlerde sağlanan okul Oxford Üniversitesi’ne oldukça yakındır.

Bell Dil Okulu, İngiltere’ye dil okulları gelen öğrencilere konforlu konaklama imkanları sunmaktadır. Okulun sunduğu yurtlarda konaklamalar genellikle tek kişilik odalarda yapılmaktadır. Bu odalar kendi banyo ve mini mutfaklarına sahiptir. Dileyen öğrencilerin aile yanında konaklama şansları da bulunmaktadır. Aile yanında konaklama yapılması dil eğitimi açısından oldukça faydalı olacaktır. Aile yanında konaklayan öğrenciler dil pratiği yapma fırsatı bulurlar. Aynı zamanda da İngiliz kültürü ile haşır neşir olma fırsatı yakalarlar. Öğrencilere konaklama hizmeti veren aileler Bell tarafından sürekli denetime tabii tutulmaktadır.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için BELL Dil Okulunda size uygun programı seçip kaliteli bir dil eğitimi alabilirsiniz.

BELL Dil Okulu Kursları

Yaz Kursu

11-17 yaş aralığındaki gençler için düzenlenen kurslardır. Başlangıçta A1 İngilizce seviyesinde olmak yeterlidir. Yaz boyunca (Haziran, Temmuz, Ağustos) sürmektedir. Haftada 15 saat ders yapılmaktadır. St. Albans, Bloxham, Oxfordshire, Leys, Cambridge, Welligton Koleji ve Berkshire kampüslerinde verilebilmektedir.

İşletme ve Liderlik Kursları

14-17 yaş aralığında iş dünyasında ilerlemek isteyen gençlere verilen kurslardır. B1 ve C2 seviyeleri arasındaki her öğrenci katılabilmektedir. Kurs öncesinde değerlendirme sınavı yapılmaktadır. Temmuz ayı boyunca 3 hafta kurs devam eder. Wellington Koleji ve Berkshire kampüslerinde verilmektedir.

Birebir İngilizce Kursları

16 yaşından büyük öğrencilere verilmektedir. Kurslara başlamak için yeterlilik seviyesi A1’dir. Haftada 15, 20 veya 25 ders yapılabilmektedir. Her pazartesi yeni bir sınıf ile dersler başlar. En az 1 hafta ders alınabilmektedir.

İş İngilizcesi Kursu

İş dünyasındaki başarılarını pekiştirmek isteyen profesyonellerin tercih ettiği kurslardır. 21 yaşından büyük öğrencilerin katılabileceği kurslardır. Öğrencilerin B1 seviyesinden itibaren katılabilecekleri kurslardır. Haftada 15, 20 veya 25 saat ders alınabilmektedir. En az bir hafta ders alınabilmektedir.

Sınavlara Hazırlık Kursları

Bell Dil Okulları öğrencilere sınavlara hazırlık süresince gerekli bilgiyi aktarabilmek için sınava göre dersler düzenlemektedir. CAE, FCE ve IELTS sınavları için ayrı ayrı sınıflar açılmaktadır. Öğrencilerin dildeki seviyelerine ve ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Üniversiteye Hazırlık Kursu

Öğrencilerin akademik dil yeterliliklerini sağlayabilmeleri için hazırlanan programlardır. İşletme, Beşeri Bilimler, Bilim ve Hukuk fakültelerine yerleşecek öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik kurslar sunulmaktadır. Kursiyerler 17 yaşından büyük olmalıdır.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank