IC University of Applied Sciences - Amsterdam

2019 yılında Global University Systems bünyesine katılan IC University of Applied Sciences – Amsterdam, 1979 yılında Amsterdam’da kurulmuştur. Dersler, Amsterdam şehir merkezinde bulunan binada verilmektedir.

IC University of Applied Sciences – Amsterdam (eski adıyla Inter College Business School), 2022 yılından itibaren Felemenkçenin yanı sıra İngilizce dilinde eğitim vermeye başlamıştır. Uluslararası öğrencilere açık olan ilk İngilizce programı, lisans düzeyinde İşletme (Bachelor of Business Administration)  programıdır. Alanında uzman girişimci ve iş insanı kadrosuyla, nitelikli öğrenciler yetiştiren okul: “Yarının girişimci zihinlerine ilham vermek için yola çıktık” mottosuyla hareket etmektedir.

IC University of Applied Sciences, uluslararası 24 üniversite ve kolejle birlikte GUS (Global University Systems) bünyesinde bulunmaktadır. Okul, The Netherlands National Government Accreditation Organisation tarafından akredite edilmiş ve NRTO (Nederlandse Raad voor Trainig en Opleiding) tarafından kalite markası verilmiştir.

IC University of Applied Sciences; Porsche, Nibc, XXS Amsterdam, Simmons & Simmons gibi endüstride lider olan onlarca şirketle partnerlik anlaşmasına sahiptir ve bu şirketler öğrencilere staj ve mezuniyet sonrası istihdam konularında destek sağlamaktadır.

IC University Amsterdam İşletme Lisans Programı

1979 yılından günümüze kadar sürdürülmekte olan İşletme eğitimi, Amsterdam Merkez Kampüsünde verilmektedir. Programdan bugüne değin on binden fazla öğrenci mezun olmuştur. Mezunların istihdam oranı %98’dir. Programın verdiği yüksek kalitedeki eğitim; şirket ziyaretleri, seminerler, girişimci ve öğretim görevlilerinin iş birliği içinde çalışmaları; stajlar, eğitim gezileri, pop-up store girişimleri ve iş yerleriyle yürütülen ortak projelerin bir bütün halinde uygulanmasıyla sağlanmaktadır.

Başvuru ve Kabul Şartları

IC University of Applied Sciences – Amsterdam, İşletme lisans programı eğitim süresi dört yıldır. Program ücreti yıllık 12,500 Eurodur.

Eğitim başlangıcı eylül sonu – ekim ayının ilk haftasında olmaktadır.

Başvuru ve Kabul Şartları

  • Lise Diploması (80 üzeri not ortalaması tavsiye edilir)
  • IELTS: 6.0
  • Mülakat görüşmesinde başarılı olmak

Video

Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler konaklama için, IC University of Applied Sciences – Amsterdam ile partnerliği bulunan The Student Hotel Amserdam’ı tercih edebilirler. Otel, Amsterdam’ın en sosyal ve canlı yerinde, şehrin kalbinde bulunmaktadır. Odalar tek kişiliktir ve mobilyalıdır. Odalarda banyolar bulunmaktadır. Mutfak, orta erişime açıktır ve tüm giderler kiraya dahildir.

Oda fiyatlarına birkaç örnek vermek gerekirse; ekonomik tek kişilik odalar 7 aylık kalışta aylık 744€, 5 aylık kalışta 789€’dur. Deluxe stüdyolar 7 aylık kalışta aylık 1063€, 5 aylık kalışta aylık 1130€’dur.

Oteli tercih etmek istemeyen öğrenciler, şehirde bulacakları paylaşımlı ya da özel dairelerde konaklayabilirler.

Çalışma İzni

Uluslararası öğrencilerin Hollanda’da çalışabilmeleri için, resmi çalışma izni almaları gerekmektedir. Çalışma izinlerini alan öğrenciler okul dönemlerinde haftalık 16 saate kadar, yaz tatili dönemlerinde (Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıyla sınırlı olacak şekilde) sezonluk full-time işlerde çalışabilirler.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA